Jump to content
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

Wróciłem z wakacji... i ten moment gdy włączam stereo po powrocie... jak to brzmi... zawsze jest zaskoczenie, że muzyka jest tak piękna.

polecam odwyk od dobrego sprzętu na dwa tygodnie, posłuchanie na byle czym... wtedy doceniacie co macie w domu.

• Like 4
  • Thanks 2

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Wróciłem z wakacji... i ten moment gdy włączam stereo po powrocie... jak to brzmi... zawsze jest zaskoczenie, że muzyka jest tak piękna.

polecam odwyk od dobrego sprzętu na dwa tygodnie, posłuchanie na byle czym... wtedy doceniacie co macie w domu.

A jak na wakacje bierzesz dobry sprzęt ? Są tacy co mogą plażować z SP1000 i AK Diana czy inna Layla ... ;)

Teraz, Lord Rayden napisał:

A jak na wakacje bierzesz dobry sprzęt ? Są tacy co mogą plażować z SP1000 i AK Diana czy inna Layla ... ;)

No właśnie, nie bierzcie na wakacje dobrego sprzętu, odpocznijcie od swojego króliczka... a jak wrócicie to wtedy was radośnie przywita 

W dniu 11.07.2020 o 11:25, deftones9 napisał:

też mam taką a nawet lepszą, tak sie niestety kończą odwiedziny militaria.pl :D w zeszłym roku szukałem latarki, kupiłem taką co oświetla mi połowa osiedla i przy okazji pieewszą w życiu lornetke na wypasie.Swoją drogą świetny sklep, teraz mają mnóstwo promocji.

Ty chyba nie odkryłes jeszcze czeluści aliexpress pod względem latarek i lampek. 

Ostrzegam, można przepaść nie gorzej niż z audio

W dniu 11.07.2020 o 11:47, waski napisał:

Ale jak uważacie? Odsyłać dysk i kupować 4x szybszy i prawie 1k droższy? Mój problem to może być problem z ślimazarnym dyskiem? Na logikę wydaje mi się, że raczej nie, ale ja się totalnie na tym nie znam. Kupiłem tańszy (co nie znaczy, że tani) dysk by zostało trochę grosza na drugi magazyn tym razem duży HDD i obudowę do niego pod backup wszystkich plików w domu.

Upewnij się, że dysk jest wpięty w SATA III a nie II. To nie jest takie oczywiste, bo SATA w starszym standardzie wciaż są na płytach głównych bo do takiego napędu DVD wystarczają w zupełności. Sam miałem zarówno system na ssd pod SATA i potem pod NVMe i to nie jest jakaś przepaść, jak między SSD i HDD. 

Edited by zolwinho

13, ale jaki piękny dzień!!!!

Edited by audiozet01

18 minut temu, rfzb napisał:

Racja, zawsze mogłeś dać więcej wykrzykników.

Rozumiem że boli? Takie życie, czasami boli - tym razem nie mnie!!!!!!!

Ja bym mimo wszystko radził uważać. Czasem o jeden wykrzyknik za daleko i można wylecieć. A nie wiem, czy w pałacu mają miejsce. 

7 minut temu, Undertaker napisał:

Ja bym mimo wszystko radził uważać. Czasem o jeden wykrzyknik za daleko i można wylecieć. A nie wiem, czy w pałacu mają miejsce. 

Jestem spokojny. Miłego.

4 minuty temu, audiozet01 napisał:

Jestem spokojny. Miłego.

Edited by audiozet01

10 minut temu, Undertaker napisał:

Sądząc po opisach spod awatarów to wielu tego spokoju szuka - pozostaje pogratulować ;)

Smutne jak odzywają się kompleksy😞

Godzinę temu, audiozet01 napisał:

Smutne jak odzywają się kompleksy

Jakaś autorefleksja?

• Sad 1

Godzinę temu, Jot R napisał:

Jakaś autorefleksja?

Uderz w stół ...😜

• Like 1

@waski no to ciężko. Co do rozbudowy komputera o przydatne rzeczy, to w ostatnim czasie u mnie taka historia :D. Nie samym audio człowiek żyje.

1594742614772428372451982210260.jpg

• Like 8

8 minut temu, zolwinho napisał:

@waski no to ciężko. Co do rozbudowy komputera o przydatne rzeczy, to w ostatnim czasie u mnie taka historia :D. Nie samym audio człowiek żyje.

1594742614772428372451982210260.jpg

Jeszcze zakrzywiony monitor 27 lub więcej cali za kierownicą zamontuj i będziemy zazdrościć Ci ;)

• Like 1

Znając moją lepszą połówkę to gdybym sprezentował sobie takie "autko" to oczami wyobraźni widzę jak wyjeżdżam nim na balkon. 

• Like 4
  • Haha 1

17 minut temu, waski napisał:

Znając moją lepszą połówkę to gdybym sprezentował sobie takie "autko" to oczami wyobraźni widzę jak wyjeżdżam nim na balkon. 

Jeśli cie to pocieszy nie jesteś sam :)

Ja jeszcze walczę :D a zestaw finalnie pod gogle (oby - czekam na hp reverb g2). Tak sobie wymierzyłem, żeby wszedł jak najdalej pod biurko, bo jednak jest to trochę kobyła. Zdjęcie było robione zaraz po złożeniu więc tego nie oddaje, ale po wsunięciu naprawdę nie jest to jakieś mocno rzucające się w oczy. Btw próbowałem opcji z monitorami 3x 24", ale bałagan z tego był niesamowity.

• Like 1

Może lepiej 34 całe zakrzywiony 21;9

11 minut temu, Jaro54 napisał:

Może lepiej 34 całe zakrzywiony 21;9

Kwestia jest taka, że triplety zawsze będą lepsze od jednego szerokiego, bo zyskuje się dużo widzenia peryferyjnego - FOV jest tutaj kluczowe (rzeczy jak możliwość widzenia w lusterkach, przeciwników po bokach i łapania punktów referencyjnych na nawrotach). Po to testowałem 3x 24 cale i dało mi to do zrozumienia, że zajmuje masę miejsca, a i tak nie jest idealnie, tj przydałby się tablet na zegary etc. VR testowałem i pod tym względem jest to o wiele lepsza opcja, ale to było jeszcze za czasów oculusa cv1 - korzystałem z Galaxy S7 w Gear VR przez Riftcata. Rozdzielczość i tzw. screen-door-effect były dość mocno zauważalne. Dziś jest to całkowicie inny poziom. Poniżej macie filmik, gdzie facet po prostu przykłada telefon do soczewki. Wiadomo, że nagrywanie kamerą wyświetlacza potrafi wypaść różnie natomiast tu wygląda to fenomenalnie. Można to porównać z filmikami kręconymi tą metodą dla pierwszych modeli gogli sprzed około 4 lat i faktycznie pokrywa się to z moimi wrażeniami z tamtego okresu. To jest przepaść i nowa jakość. Jak to mówią - HYPE IS REAL i ja już nie mogę się doczekać.

• Like 1

11 godzin temu, zolwinho napisał:

Kwestia jest taka, że triplety zawsze będą lepsze od jednego szerokiego, bo zyskuje się dużo widzenia peryferyjnego - FOV jest tutaj kluczowe (rzeczy jak możliwość widzenia w lusterkach, przeciwników po bokach i łapania punktów referencyjnych na nawrotach). Po to testowałem 3x 24 cale i dało mi to do zrozumienia, że zajmuje masę miejsca, a i tak nie jest idealnie, tj przydałby się tablet na zegary etc. VR testowałem i pod tym względem jest to o wiele lepsza opcja, ale to było jeszcze za czasów oculusa cv1 - korzystałem z Galaxy S7 w Gear VR przez Riftcata. Rozdzielczość i tzw. screen-door-effect były dość mocno zauważalne. Dziś jest to całkowicie inny poziom. Poniżej macie filmik, gdzie facet po prostu przykłada telefon do soczewki. Wiadomo, że nagrywanie kamerą wyświetlacza potrafi wypaść różnie natomiast tu wygląda to fenomenalnie. Można to porównać z filmikami kręconymi tą metodą dla pierwszych modeli gogli sprzed około 4 lat i faktycznie pokrywa się to z moimi wrażeniami z tamtego okresu. To jest przepaść i nowa jakość. Jak to mówią - HYPE IS REAL i ja już nie mogę się doczekać.

Jedyna gra, którą chce ograć na vr. Nawet mi przeszło przez myśl specjalnie pod nią kupić gogle ale kompa też mam leciwego a póki co nie widzę sensu zmieniać. Liczę że będzie jakieś jakieś nowe playstation vr i przejde na ps5 :D

Edited by Spawn
  • Like 1