Jump to content
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

Musimy zrobić listę recenzentów, którzy mają przynajmniej 10 lat doświadczenia w szkole muzycznej. Dla prawdziwych audiofili :P 

11 minut temu, szwagiero napisał:

@lsd do szkoły muzycznej idzie się w wieku 7 lat więc w wieku 14 lat można być już po skończeniu muzycznej podstawówki (wiem z autopsji) i mieć doświadczenie z instrumentami i muzyką na żywo większe, niż 90% audiofili emoji16.png

A to sorry, ja ze wsi jestem. Szkole muzyczna w wieku 7 lat mogł mi dać tylko dziadek na akordeonie.

10 minut temu, prolim napisał:

Musimy zrobić listę recenzentów, którzy mają przynajmniej 10 lat doświadczenia w szkole muzycznej. Dla prawdziwych audiofili :P 

Każdy na własną ręke może sprawdzić co jest wart dany recenzent, porównując jego recenzje do własnej opini na temat posiadanego sprzętu. Będę sie jednak upierał, że wyrażenie opini o słuchawkach takich jak Audeze LCD-24z bez choćby informacji na jakim torze one były testowane jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, No ale róbta co chceta jak mówił Owsiak. W końcu kto bogatemu zabroni napędzać swoje nauszniki choćby Iphonem. Jak mówi  dziewczyna przerobiona na chlopaczka w kazdym swoim video "give hands up and subscribe the channel" ;)

• Like 2

Się śmiejecie, a gość może ma tam coś porypane z hormonami, ale czy przez to nie większą wrażliwość, o jakże pożądaną w tym hobby? Do tego fakultet z audioszkoły, no bo przecież skoro już ustalone, że hajs rodzice pompują, to przy okazji mogli i na to sypnąć. Także jak dla mnie, to większość samozwańczych audiofili już wymięka w przedbiegach. A jak dodać do tego (potencjalnie) słuch nietoperza (#oda_do_młodości), to już w ogóle pozamiatane. 

Co to będzie z tymi dziećmi? Martwią nas podopieczni.

Generalnie mi to tam recenzje nie są do niczego potrzebne, bo jedna z opisem trafi w punkt, a 10 innych to jakbym miał na głowie inne słuchawki. Oczywiście to moja wina, bom głupi i niedoświadczony, ewentualnie głuchy, albo mam zły tor, uprzedzenia, zazdrość mnie zżera i tak dalej. Czasami mam wrażenie, że jedni silą się na obiektywność na siłę, co z góry jest skazane przecież na porażkę, a drudzy wymyślają jakieś cuda niewidy, jak po jakimś - sorry - LSD :D Jeszcze inni się w tańcu nie pitolą i po prostu piszą, że referencja, że haj-end, i o dziwo często bywało tak, że takie recenzje, między wierszami, zawierały jak dla mnie więcej prawdy niż te niby poprawne i zrobione zgodnie ze sztuką.

Dlatego właśnie wolę wynurzenia zwykłych użytkowników, fanów słuchawek, a niech nawet będzie, że jutuberów.  Łatwy hajs? Zawsze można nagrywać swoje filmiki. W tym aspekcie to ja akurat szczerze podziwiam wszystkich recenzentów i gratuluję im pomysłowości i przedsiębiorczości. Nawet jeśli bardziej trafiają do mnie przemyślenia wyszydzanego Zeosa czy jak mu tam, który też często nic ciekawego nie ma do powiedzenia, ale jak już rzuci złotą myślą, to człowiek siedzi i myśli. Na przykład to: "Ludzi nie dziwi wydawanie kupy hajsu na drogi samochód, którym dziennie przejadą się pół godziny do pracy i z powrotem. Ludzi nie dziwi kupno nowego telewizora na raty, żeby pooglądać sobie Trudne Sprawy. Ale drogie słuchawki? Meeeeh". Trochę doprawiłem, ale co tam. 

Mindfuck. 

• Like 3

Ze złotych myśli zeosa najbardziej zapamiętałem jedną: "Znacie to uczucie? To jakbyście mieli 6 martwych dziwek w garażu i właśnie skończyliście je kroić, i zastanawiacie się gdzie ukryć ciała". Bomba :D

• Like 1
  • Haha 4

No i widzisz. A co zapamiętałeś z profesjonalnych recenzji? Popyszniłeś się może trochę, podbudowałeś swoje ego, pokręciłeś hajpy w komentach, dołączyłeś do elity na 5 minut, poszydziłeś z kolorowych (najwięcej obrywa się chyba żółtym i fioletowym, ale filozofowie też nie w modzie, a ci od stereo to już w ogóle lunatycy). Tyle [śmiech].

A tutaj przynajmniej coś z materiału wyniosłeś, czegoś się nauczyłeś, więc jakaś tam wartość dodana jest, nie? 

No właśnie.  

14 minut temu, Undertaker napisał:

A tutaj przynajmniej coś z materiału wyniosłeś, czegoś się nauczyłeś, więc jakaś tam wartość dodana jest, nie? 

No tak, nauczyłem, jak ukryć 6 pokrojonych dziwek w garażu :D Szczerze to niewiele się nauczyłem np od Z, bo nie dałem rady oglądać tego do końca, zawsze po łebkach. Za duzo gadania takiego okrężnego, nie na temat, chodzenia na boki... nie wiem, nie moja bajka takie recenzje. Po prostu mnie to nudzi, nie daję rady oglądać. Generalnie takie rzeczy jak recenzje mi są potrzebne jakbym chciał kupić nowy sprzęt, a sprzęt rzadko wymieniam. Właściwie czytam tylko Rykę bo akurat jego recki lubię czytać  (chyba w sumie ze względu na wysoką kulturę wypowiedzi i użyty język aby przekazać jak coś gra, te jego zabójcze porównania), czasem head fi, a o Grado gadam dosłownie z paroma osobami. Sprzęt zazwyczaj robi dla mnie majkel pod moje preferencje. Więc dla mnie oni wszyscy nic nie wnoszą właściwie Ci recenzenci. Wolałbym 5 minut takich konkretów niż 30 minut takiej suchej gadki jak Z. Jak on recenzuje  1 słuchawki to o czym on właściwie  ma mówić przez 30 minut? No bo jakbyś powiedział przez 5 minut co o nich myślisz i jak brzmią to co masz dalej mówić? Wiadomo zanim włączysz jego film jeśli oglądałeś poprzednie, to że na 30 minut, 25 to bedzie lanie wody.

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

Się śmiejecie, a gość może ma tam coś porypane z hormonami, ale czy przez to nie większą wrażliwość, o jakże pożądaną w tym hobby? Do tego fakultet z audioszkoły, no bo przecież skoro już ustalone, że hajs rodzice pompują, to przy okazji mogli i na to sypnąć. Także jak dla mnie, to większość samozwańczych audiofili już wymięka w przedbiegach. A jak dodać do tego (potencjalnie) słuch nietoperza (#oda_do_młodości), to już w ogóle pozamiatane. 

Co to będzie z tymi dziećmi? Martwią nas podopieczni.

Generalnie mi to tam recenzje nie są do niczego potrzebne, bo jedna z opisem trafi w punkt, a 10 innych to jakbym miał na głowie inne słuchawki. Oczywiście to moja wina, bom głupi i niedoświadczony, ewentualnie głuchy, albo mam zły tor, uprzedzenia, zazdrość mnie zżera i tak dalej. Czasami mam wrażenie, że jedni silą się na obiektywność na siłę, co z góry jest skazane przecież na porażkę, a drudzy wymyślają jakieś cuda niewidy, jak po jakimś - sorry - LSD :D Jeszcze inni się w tańcu nie pitolą i po prostu piszą, że referencja, że haj-end, i o dziwo często bywało tak, że takie recenzje, między wierszami, zawierały jak dla mnie więcej prawdy niż te niby poprawne i zrobione zgodnie ze sztuką.

Dlatego właśnie wolę wynurzenia zwykłych użytkowników, fanów słuchawek, a niech nawet będzie, że jutuberów.  Łatwy hajs? Zawsze można nagrywać swoje filmiki. W tym aspekcie to ja akurat szczerze podziwiam wszystkich recenzentów i gratuluję im pomysłowości i przedsiębiorczości. Nawet jeśli bardziej trafiają do mnie przemyślenia wyszydzanego Zeosa czy jak mu tam, który też często nic ciekawego nie ma do powiedzenia, ale jak już rzuci złotą myślą, to człowiek siedzi i myśli. Na przykład to: "Ludzi nie dziwi wydawanie kupy hajsu na drogi samochód, którym dziennie przejadą się pół godziny do pracy i z powrotem. Ludzi nie dziwi kupno nowego telewizora na raty, żeby pooglądać sobie Trudne Sprawy. Ale drogie słuchawki? Meeeeh". Trochę doprawiłem, ale co tam. 

Mindfuck. 

Dyskusja zeszla na taki poziom abstrakcji ze faktycznie chyba tylko ja jeszcze nie zaparkowalem znaczka pod jezykiem. A ze dzisiaj wódeczka to mi nie po drodze...

W dniu 14.09.2019 o 22:15, lsd napisał:

Dyskusja zeszla na taki poziom abstrakcji ze faktycznie chyba tylko ja jeszcze nie zaparkowalem znaczka pod jezykiem. A ze dzisiaj wódeczka to mi nie po drodze...

Z jednej strony jeżeli jestem audiophilem to stwierdzam że wolę posłuchać co on tam ma za swoje rozważania. Producenci wysyłają do niego produkty żeby zareklamować a może i mu sypnąć hajsem. Jednak on poświęca czas na nakręcenie tego wszystkiego. Podłącza, robi demówki. Prowadzi wiele innych kanałów na twitterze. telegram,Line twitch, bóg wie gdzie go nie ma. Żyję tym poświęca się temu. Który inny youtuber jest w stanie poświęcić tyle czasu. Fajnie jak są niektóre dobrze opisane. Sami możemy po produktach i opisach kliknąć na linka z amazonu czy ebaya i zobaczyć ile ludzi się rzuciło na ten produkt i jakie są opinie. Czy są zbieżne czy nie. Szczerość odbieram jego pozytywnie bo kto mało napisał czy powiedział że planary takstar mają dźwięk jakby z zamkniętymi ustami. Wszyscy dają 5 gwiazdek na ali. Za taką cenę to można inne dobre kupić słuchawki.

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Z jednej strony jeżeli jestem audiophilem to stwierdzam że wolę posłuchać co on tam ma za swoje rozważania.

Zaczne moze od tego ze ja nie jestem zadnym Audiofilem, fakt, troche sprzetu uzbieralem, ale  jest we mnie o wiele wiecej sceptycyzmu niz trzeba zeby sie obronic przez audio-voodoo. Ja temu gostkowi niczego nie zazdroszcze, ale tez go w zaden sposob nie podziwiam. 

Producenci wysyłają do niego produkty żeby zareklamować a może i mu sypnąć hajsem. Jednak on poświęca czas na nakręcenie tego wszystkiego. Podłącza, robi demówki. Prowadzi wiele innych kanałów na twitterze. telegram,Line twitch, bóg wie gdzie go nie ma. Żyję tym poświęca się temu. Który inny youtuber jest w stanie poświęcić tyle czasu.

Czlowieniu, gostkow prowadzacych video blogi z testami sprzetu audio/video/agd/sportowego/turystycznego/ogrodniczego/samochodowego/dronowego i setek innych kategorii jest tysiace jak nie dziesiatki tysiecy. To fajna robota, zwlaszcza takie audio bo nawet nie trzeba tylka z domu ruszac. Dostajesz paczki kurierem i kurier je odbiera. Siedzisz w ciepelku puszczasz sobie muze i mozesz pitolic glupoty w swoich recenzjach o sprzecie ile wlezie. To akurat taki material ze poza sprawami mierzalnymi czyli waga/wymiary/impedancja/kolor/cena/ilosc  i dlugosc kabli, reszta to tylko subiektywna ocena. Na dodatek posunieta w dalsze obszary niewiadomych, bo taki Ryka przynajmniej pisze co na czym testowal, wbijajac na sam koniec jedynie klin z magicznym Tonalium ktory jak mozna wnioskowac z tego co pisze, moze odwrocic jakosc sluchawek o 180 stopni. Sproboj wtedy sie sprzeczac z takim czlowiek czy cos gra dobrze czy zle jak Ci powtorzyc moze zwykly banal "u mnie gra dobrze".

Jestem uprzedzony do tego co pisze ze wzgledu na jego wiek, bo do pewnych spraw sie dorasta, jak chocby do kultury wypowiedzi ktorej jak widac mu takze brakuje. 

Fajnie jak są niektóre dobrze opisane. Sami możemy po produktach i opisach kliknąć na linka z amazonu czy ebaya i zobaczyć ile ludzi się rzuciło na ten produkt i jakie są opinie. Czy są zbieżne czy nie.

Jest to trudne, firmy dbaja o szum informacyjny i o to by dobrych opini o ich produktach nie zabraklo. Ida daleko dalej niz pisanie komentarzy. Zatrudniaja nawet ludzi piszacych na forach i zachwalajacych dane pozycje.

Szczerość odbieram jego pozytywnie bo kto mało napisał czy powiedział że planary takstar mają dźwięk jakby z zamkniętymi ustami. Wszyscy dają 5 gwiazdek na ali. Za taką cenę to można inne dobre kupić słuchawki.

Moglbym powtorzyc to co napisalem linijke wyzej, odnosnie ocen na serwisach sprzedazowych. Czy jest szczery w temaci Takstara?  To sie weryfikuje na wielu przykaldach. Moze i tak, ale nie wiemy czy producent konkurencyjnych sluchawek nie zaplacil mu za ta opinie. Oczywiscie nie mozna zyc tylko w swiecie konspiracji, spiskow i nieufac zadnej opini.

Moja strategia jest taka, ze  staram sie zrozumiec/zaobserwowac gust recenzentow, czy rowniez ludzi tutaj na forum, bo daje mi to klucz do rozszyfrowania tego co chcieli przekazac i jak ja to powiniem zrozumiec. Przewaznie te recenzje/wypowiedzi sa liniowe. Ja tez jak sie wypowiadam np o jakis sluchawkach to zaznaczam ze lubie jasny przekaz, co automatycznie powinno dac ludziom dodatkowy dystans do mojej krytyki sluchawek grajacych ciemniejszym przekazem.

• Like 2

15 godzin temu, Damix napisał:

Young'a trochę poniosło przy tych słowach “Earth will be changed forever when Amazon introduces high quality streaming to the masses,” he said in Amazon’s press release. “This will be the biggest thing to happen in music since the introduction of digital audio 40 years ago.” 

Ciekawe jaka będzie cena, jeżeli w Polsce porównywalna do Tidala Hifi, to chętnie spróbuję. Im większa konkurencja, tym lepiej dla nas.

Ja zatwierdzam i chętnie bym się podłączył.

Dobrze, że dodałeś 200 gram, bo byłby offtop i problemy.

Gradus, wyrzucił Cię Kasza ze śmiechawy?:P

Sam się wyrzuciłem bo mi dał następnego warna. Znaczy bez ograniczeń ale jak nie moge wrzucać tego co chcę "bo bluzgi i polityka", to po co wrzucać coś? Tak jak crysis pisał, najlepsze śmiechy poblokowane regulaminem. Za co się lajki zbiera (a widziałeś za co) i co się ludziom podoba to jedno, a jaką zakłamaną opinię publiczną chce kreować regulamin to drugie. Jak to mówił Arystoteles: "tolerancja i polityczna poprawność to wielkie dildo wsadzone w odbyt nowoczesnego społeczeństwa".

Ta żołądkowa tak abstrac**jąc to ma niezłe wyskoki. Raz dobra, raz pić się nie da...

• Like 2

Ja pijam raczej tylko piwa rózne. A jak w planie jest się nawalić to czystą wódkę. Taką o której wiem, że jest dobra. A dobra to taka po której na drugi dzień nie ma żadnych sensacji. A co do wszelakich whisky, koniaków itp. to od samego zapachu na wymioty mi się zbiera.

3 minuty temu, John Grado napisał:

a jaką zakłamaną opinię publiczną chce kreować regulamin

To nie tylko problem tego forum czy innego. To problem ogólno światowy. Nazywają to poprawnością polityczna, a obecnie furorę robi walka z mową nienawiści. Na fanatyku chyba za dużo tej mowy dawałem np.

Edited by Rafacio
  • Like 1

4 minuty temu, John Grado napisał:

Ta żołądkowa tak abstrac**jąc to ma niezłe wyskoki. Raz dobra, raz pić się nie da...

Jesteś stary praktyk, a nie wiesz, że to zależy od tego co już jest w żołądku.

• Haha 2

Kiedyś ktoś żartem powiedział że de luxe każda partia ma inny smak. Po ponad 10 latach przygody z ta wódką w różnych okresach powiem jedno - to nie żart. Powaga. Jeszcze tak nie było żeby smakowała dwa razy z rzedu tak samo jak ją kupiłem. Co oni tam robią z nią to nie wiem. Kupiłem teraz setkę bo kolega mi wydzwonił że niby znowu dobry wypust jest. Zaraz sprawdzimy ;)

• Haha 2

10 godzin temu, John Grado napisał:

Kupiłem teraz setkę bo kolega mi wydzwonił że niby znowu dobry wypust jest.

Alert małpkowy ;)

• Haha 1

11 godzin temu, John Grado napisał:

Kiedyś ktoś żartem powiedział że de luxe każda partia ma inny smak. Po ponad 10 latach przygody z ta wódką w różnych okresach powiem jedno - to nie żart. Powaga. Jeszcze tak nie było żeby smakowała dwa razy z rzedu tak samo jak ją kupiłem. Co oni tam robią z nią to nie wiem. Kupiłem teraz setkę bo kolega mi wydzwonił że niby znowu dobry wypust jest. Zaraz sprawdzimy ;)

Szkoda że Grado i Audeze nie sprzedają na setki.

26 minut temu, lsd napisał:

Alert małpkowy ;)

A po alerciku walnie opisik gradosików.

• Haha 1

40 minut temu, audionanik napisał:

Walnie ale się na łóżko, oby nie ze schodów ...:P

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Szkoda że Grado i Audeze nie sprzedają na setki.

Ty Antoni wracaj do szafy prezesa bo jeszcze nie wybory :D

54 minuty temu, chico99 napisał:

Walnie ale się na łóżko, oby nie ze schodów ...:P

Nie mam schodów w bloku Ty skórkowańcu, jeszcze żyję :D 

• Haha 2

3 godziny temu, John Grado napisał:

Nie mam schodów w bloku Ty skórkowańcu, jeszcze żyję :D 

A obyś miał ...

• Like 1
  • Haha 1

Tam u góry siedzi nieśmiertelna „spendorowa” 19-stka od Skana, ograna, tfu! znaczy kultowa:D i na dole sprawdzony sisior (zmodowany przez Pylonautów). Muszę tego posłuchać...może mie toto wyleczy - ze dwa tygodnie temu posłuchałem w Denonie monitorów Sonus Faber Sonetto2...i tera spać nie mogę.

Edited by audionanik