Jump to content
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

52 minuty temu, bakus1233 napisał:

A jeśli tak, to skoro ludzie potrafią sami siebie oszukiwać, to co złego w tym, że ktoś inny też to zrobi? Ważne, że są szczęśliwi kupując drogie kable.

Piękny materiał na copypaste, Wstaw zamiast "oszukiwać", "zabić", albo  "uderzyć"  i zobacz sam jak pokrętne to zdanie :)

16 minut temu, zdzichon napisał:

Piękny materiał na copypaste, Wstaw zamiast "oszukiwać", "zabić", albo  "uderzyć"  i zobacz sam jak pokrętne to zdanie :)

W zdaniu "Bardzo Cie kocham, jesteś moim najlepszym przyjacielem", zamień:'

"kocham" na "nienawidzę"

"najlepszym" na "największym"

"przyjacielem" na "wrogiem"

itd.

Innymi słowy demagogia.

A tak na marginesie - produkcja i sprzedaż kabli jest zabroniona czy tylko nieetyczna ?

WTF ?

32 minuty temu, marek_m napisał:

W zdaniu "Bardzo Cie kocham, jesteś moim najlepszym przyjacielem", zamień:' 

"kocham" na "nienawidzę" 

"najlepszym" na "największym" 

"przyjacielem" na "wrogiem"

itd. 

Nijak się to ma do przykładu który przytoczyłem.

Cytat

Innymi słowy demagogia. 

https://sjp.pl/demagogia - wytłumacz proszę czemu tak uważasz, albo zaprzestań używania słów, których znaczenie nie do końca jest dla ciebie jasne ;)

Cytat

A tak na marginesie - produkcja i sprzedaż kabli jest zabroniona czy tylko nieetyczna ?

Sama produkcja kabli, czy sprzedawanie czegoś wartego dolara za 1000? :) No ale to kwestia ceny, a ludzi nikt nie zmusza do wydawania na to pieniędzy także ich sprawa. Ludzie kupują też za gruby hajs kawę wysraną przez koty, także kable to i tak małe miki.

Minus jest taki, że chcę aktualnie kupić krótszy kabel do moich słuchawek i mogę albo kupić chiński badziew, albo zapłacić połowę ceny słuchawek za beztlenową miedź 8ccx+superduper wydobytą na księżycu, której za chu chu nie usłyszę, bo nie ma nic po środku.

Edited by zdzichon

Myślę, że jednak mocno emocjonalnie podgrzaliście się ,zupełnie  niepotrzebnie, obiektywnie kable tak jak "gumki" potrafią zmienić dźwięk słuchawek i nie wierzę, że tego nigdy nie słyszeliście 

Akurat w przypadku kabli "obiektywnie" to chyba dość niefortunne słowo. Ja na przykład różnicy nie słyszę, dopóki kabel nie przerywa :) W przypadku padów już tak.

No ale ta słoma jest tłuczona odkąd ktoś sprzedał pierwszy drogi kabel. Ja tam się nie emocjonuję. Co mi do tego na co ludzie wydają swoje pieniądze. Jakby nie to że mam dwie lewe ręce to sam bym zaczął lutować bo wydaje się to złotym interesem.

• Like 1

Dalej nie wierzę, że nigdy nie słyszałeś zmian dźwięku po zmianie kabla, chyba, że nie robiłeś tego, by chociażby sprawdzić 🙂

Panowie, o czym wy za przeproszeniem pi*rdolicie? To jest temat o DragonFly Cobalt, a nie o kablach. Ogarnijcie się. 

• Thanks 3

A  czym się podłącza ten gwizdek? No czym? Kablem, :) kablem się podłącza :)

• Haha 2

2 godziny temu, zdzichon napisał:

.... Sama produkcja kabli, czy sprzedawanie czegoś wartego dolara za 1000?....

Demagogii ciąg dalszy :D 

• Haha 1

8 godzin temu, Undertaker napisał:

(patrz: Hawki i Owle z ostatnich promek

Znam Hawki i dla mnie to są tragicznie złe słuchawki.

• Like 1
  • Sad 1

10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

... rzekła królewna.

...i poszła prac skarpetki.

18 godzin temu, zdzichon napisał:

Widzę, iż zauważyłeś, że gramatyka to zestaw szablonów, do których wstawiając różne wyrazy, uzyskujemy różne treści. Brawo Ty!

Zauważyłem głównie, że kolega postawił znak równości między oszukiwaniem samego siebie a byciem oszukiwanym przez innych, ale spoko, skoro wam to nie robi różnicy. Brawo wy! :)

52 minuty temu, zdzichon napisał:

Zauważyłem głównie, że kolega postawił znak równości między oszukiwaniem samego siebie a byciem oszukiwanym przez innych, ale spoko, skoro wam to nie robi różnicy. Brawo wy! :)

Mylisz własne opinie z faktami. To, że Ty coś oceniasz jako oszustwo nie oznacza automatycznie, że ma ono miejsce. No chyba, że masz dowody. Tylko że sprzedaż nawet w bardzo wysokich cenach rzeczy tanio wyprodukowanych nie jest oszustwem. Każdy może robić ze swoimi pieniędzmi co chce, np. wydać 5mln $ na bohomaz artysty, który nie potrafiłby nawet jabłka poprawnie namalować, i to nie jest oszustwo. Oszustwo by było, jakby ktoś wziął jego kasę i nie dostarczył dzieła, albo podłożył np. malunek swojego czteroletniego dziecka podając artystę jako autora.

53 minuty temu, Bednaar napisał:

A ja własnie rozumiem Kolegę. Podczas słuchania zwracam uwagę na muzykę, a nie na " holografię, precyzję, finezję, spójność

Tylko to jest trochę tak, jakbyś na czarno-białym telewizorze oglądał np. film Avatar i twierdził, że delektujesz się filmem, a nie zwracasz uwagi na takie "duperele" jak elekty specjalne, kolory, 3D, itd.  

Ciekaw czy kolega Rafacio też wbija na fora np. motoryzacyjne i na pytania o moc silnika czy przyspieszenie odpowiada, że go to nie obchodzi bo dla niego wystarczy, ze samochód "fajnie" jedzie?

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Zauważyłem głównie, że kolega postawił znak równości między oszukiwaniem samego siebie a byciem oszukiwanym przez innych...

Doszła megalomania :D 

Brawo wy! 

Powinno być: "Brawo Wy"

58 minut temu, majkel napisał:

Mylisz własne opinie z faktami. To, że Ty coś oceniasz jako oszustwo nie oznacza automatycznie, że ma ono miejsce. No chyba, że masz dowody. Tylko że sprzedaż nawet w bardzo wysokich cenach rzeczy tanio wyprodukowanych nie jest oszustwem. Każdy może robić ze swoimi pieniędzmi co chce, np. wydać 5mln $ na bohomaz artysty, który nie potrafiłby nawet jabłka poprawnie namalować, i to nie jest oszustwo. Oszustwo by było, jakby ktoś wziął jego kasę i nie dostarczył dzieła, albo podłożył np. malunek swojego czteroletniego dziecka podając artystę jako autora.

Stary, ale ja nie oceniam samego procesu. Jak już pisałem ludzie kupują głupsze rzeczy za wyższe ceny. Dopóki nikt ich do tego nie zmusza, to mi to lata. Odnosiłem się do samego zdania, które brzmiało, nich przypomnę:

"A jeśli tak, to skoro ludzie potrafią sami siebie oszukiwać, to co złego w tym, że ktoś inny też to zrobi? Ważne, że są szczęśliwi kupując drogie kable."

Także zwróć się do autora, jeśli możesz. Ze zdania wynika, że sam uważa to za oszustwo, tylko mu to nie przeszkadza. Jeśli nie, to niech jaśniej formułuje myśli.

Cytat

Doszła megalomania :D 

a jak :)

144px-Jacques-Louis_David_-_The_Emperor_Napoleon_in_His_Study_at_the_Tuileries_-_Google_Art_Project.jpg

Oj tam, naskakujecie na kolegę - to ktoś musiał stanąć po jego stronie ;) 

A film Avatar oglądałem na zwykłym telewizorze, nie w 3D (nigdy nie widziałem go w 3D, w kinie też go nie oglądałem) - a mimo wszystko podobał mi się za wyobraźnię twórców w kreowaniu pozaziemskiego świata i za pozytywne przesłanie. Myślę, że na czarno-białym telewizorze też by się obronił. Twister z kolei wchodził jak były początki dźwięku wielokanałowego - oglądałem w mono i też dał radę ;)

Tylko, że oglądając Avatara bez 3D wyrzucasz do kosza cała pracę jaką reżyser oraz cała jago ekipa włożyła w to aby pokazać całą moc nowych technologii... ten film był zwiastunem 3D...

To równie dobrze puść muzykę nagraną stereo w trybie mono w końcu co ra różnica.

Panowie, ale o co się sprzeczacie? Ludzie kupują  różne produkty, w tym cudaczne kable, głównie po to żeby sobie poprawić nastrój.

Tak samo jest choćby z alkoholem, ludzie kupują i stosują go dokładnie w tym samym celu, żeby sobie nastrój poprawić. I też niekoniecznie ma to przełożenie realnie na sytuację wokół nich samych, a wyłącznie na  postrzeganie świata. I jakoś nikt o o to kopii nie kruszy. Bo liczy się osiągnięcie celu, czyli poprawa nastroju, a czy kosztem zafałszowania rzeczywistości,  czy przez realny na nią wpływ, to znaczenia nie ma. W kablach jest tak samo, liczy się efekt, czyli poprawa nastroju, z posiadania produktu tzw. premium, a czy ma to realne odzwierciedlenie w rzeczywistości...  jeśli tylko ktoś to robi za własną kasę, to jego sprawa i nikt inny mu się wtrącać do tego nie powinien. Od kabli przynajmniej wątroba nie cierpi i łeb nie boli :) Więc są jakieś plusy w stosunku do używek.

Stary, ale ja nie oceniam samego procesu. Jak już pisałem ludzie kupują głupsze rzeczy za wyższe ceny. Dopóki nikt ich do tego nie zmusza, to mi to lata. Odnosiłem się do samego zdania, które brzmiało, nich przypomnę:

"A jeśli tak, to skoro ludzie potrafią sami siebie oszukiwać, to co złego w tym, że ktoś inny też to zrobi? Ważne, że są szczęśliwi kupując drogie kable."

Także zwróć się do autora, jeśli możesz. Ze zdania wynika, że sam uważa to za oszustwo, tylko mu to nie przeszkadza. Jeśli nie, to niech jaśniej formułuje myśli.

Ja cytowaną wypowiedź zrozumiałem inaczej. Natomiast przypadków zmuszania nie znam. Odnośnie ostatniego zdania - nic mi do tego, jaki jest stosunek Bakusia do sprawy. Według mnie chciał przekazać, że nie można nikomu zabronić oszukiwania samego siebie, w tym w sytuacji, kiedy nie słyszy kabli faktycznie, ale wmawia to sobie, i w ten sposób odczuwa satysfakcję z zakupu.

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Tylko, że oglądając Avatara bez 3D wyrzucasz do kosza cała pracę jaką reżyser oraz cała jago ekipa włożyła w to aby pokazać całą moc nowych technologii... ten film był zwiastunem 3D...

To równie dobrze puść muzykę nagraną stereo w trybie mono w końcu co ra różnica.

No bez przesady, czyli jak ktoś nie posiada telewizora 3D to nie może już tego filmu obejrzeć, bo "wyrzuca do kosza cała pracę jaką reżyser oraz cała jago ekipa włożyła w to aby pokazać całą moc nowych technologii." Obejrzałem go w TV, nie miałem technicznej możliwości zrobić tego w 3D, mimo to spodobał mi się - to chyba raczej świadczy o tym, że ten film jest wartościowy nie tylko ze względu na zastosowaną technologię. Również jesli chodzi o muzykę - gdy chodziłem do szkoły podstawowej, mało kto miał sprzet stereo, a mimo to słuchanie muzyki na Kasprzakach, Grundigach czy (jak w moim przypadku) Kapralach sprawiało radochę. Po raz pierwszy usłyszałem stereo w wieku 14 lat - jak kolega z klasy kupił walkmana i dał mi trochę posłuchać - efekt był piorunujący, czułem się jakbym pływał w muzyce :) Nie neguję sensu używania zaawansowanych technologicznie i jakościowo urządzeń, chodzi mi o to, ze dla mnie czy dla np. @Rafacio treść muzyczna jest priorytetem, sprzęt to tylko narzędzie - oczywiście im wyższej klasy, tym lepiej - ale traktuję go drugorzędnie. To samo się tyczy filmów, choć obecnie oglądam je bardzo sporadycznie, wolę czytać książki (tutaj jakoś nie mogę się przekonać do czytników e-booków).

• Like 1

Spoko, kłócę się i tak raczej dla sportu. Aż tak bardzo nie będę wchodził w interpretację słów poety :) 

Jak już pisałem 3 razy :) nie moje pieniądze, a garnków leczących raka staruszkom nie wciskają.