Jump to content
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

28 minut temu, saudio napisał:

Jest w szufladzie:) @Bernie dzięki za przypomnienie, teraz jeszcze dwa paluszki i słuchamy.

39D00789-1752-43DF-A963-57CCE958864C.jpeg

I jeszcze jakieś słuchawki musisz podłączyć. :)

Mój Philips leży gdzieś na dnie jakiejś szuflady. Muszę go wygrzebać. Jeszcze parę lat temu działał, ale już wymaga konserwacji i pewnie wymiany paska.

phil.JPG

Takiego miałem. Kuźwa, to nieprawdopodobne, jak wytrzymały i solidny to był sprzęt. Używany przez parę lat w różnych, czasami fatalnych warunkach, czasami parę godzin dziennie (w   kasecie Basfa na której był "Electric ladyland" Hendrixa oddzieliła sie część magnetyczna od taśmy, LOL, słuchałem tego dosłownie 1000 razy)   mechaniczne ruchome części, silnik, potencjometry,  i nic. Najmniejszego problemu. 

sony_wm-dd33_series_01.jpg

Edited by roger987
  • Like 4

Ciekawe, różnica jest od razu słyszalna. 

Edited by Damix
  • Haha 2

4 godziny temu, John Grado napisał:

A do czego ten komputer ma być?

Generalnie ok... Ale zawsze jest jakieś ale.

Teraz tanie jak barszcz 2600x, jeszcze lepiej 3600, do tego płyta na b450 fajna grafa i masz dobry zestaw.

Edited by KaszaWspraju

Chciałbym coś cichego, ale żeby można było pograć czasem. Mało teraz gram ale mam ochote nieraz Wieśka zarzucić na full detalach. Wypadłem z obiegu i nie wiem czy da się cicho a mocno jednoczesnie. 

• Like 1

Dzisiaj usłyszałem:

"Opisywanie muzyki słowami jest jak opisywanie architektury tańcem"

:) 👍

Stare, ale trafne i zabawne :) 

Panowie (i panie) chciałbym Was poinformować o arcyważnej rzeczy. Mianowicie udało mi się odnaleźć granicę absurdu. Oszczędzę wam pytań, proszę bardzo :)

318beacf00feaa66b97a4059ce1a.jpeg

• Like 3

W dniu 7.07.2019 o 17:04, saudio napisał:

A po co recenzje, wystarczy się zapisać;)
http://audioszkola.pl

Ojojoj, widzę że to jest Wyższa Szkoła Audiofilskiej Jazdy:

Edited by audionanik

W dniu 14.07.2019 o 18:53, John Grado napisał:

Chciałbym coś cichego, ale żeby można było pograć czasem. Mało teraz gram ale mam ochote nieraz Wieśka zarzucić na full detalach. Wypadłem z obiegu i nie wiem czy da się cicho a mocno jednoczesnie. 

Ten zestaw spokojnie poradzi sobie z Wieśkiem. Można pokombinować trochę taniej z używkami i wspomnianym Ryzenem 2600 lub najnowszym 3600. Cenowo i jakościowo są podobno świetne (sam posiadam 1700 i nie narzekam) :) Na płycie głównej oszczędność nie jest według mnie zbyt wskazana i taki za ok. 600-700 MSI Gaming Pro Carbon powinien być ciekawą opcją.  Z kartą graficzną miałbym drobny problem, ponieważ za rok wychodzi Cyberpunk i chciałbym mieć możliwość zobaczenia efektów rt, bo zapowiada się miodnie. Jednak w takim wypadku będzie konieczne nabycie zapewne przynajmniej RTXa 2060 super (teraz mam GTXa 1050ti, kupionego po kryzysie koparkowym), aby z włączonym rt było w miarę przyjemnie. 

• Like 1

Polecam celowac powyzej 60hz. 

Idealnie okolice 100fps z fresync/gsync, jesli nie to chociaz 75hz i lock na 74fps.

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Ten zestaw spokojnie poradzi sobie z Wieśkiem. Można pokombinować trochę taniej z używkami i wspomnianym Ryzenem 2600 lub najnowszym 3600. Cenowo i jakościowo są podobno świetne (sam posiadam 1700 i nie narzekam) :) Na płycie głównej oszczędność nie jest według mnie zbyt wskazana i taki za ok. 600-700 MSI Gaming Pro Carbon powinien być ciekawą opcją.  Z kartą graficzną miałbym drobny problem, ponieważ za rok wychodzi Cyberpunk i chciałbym mieć możliwość zobaczenia efektów rt, bo zapowiada się miodnie. Jednak w takim wypadku będzie konieczne nabycie zapewne przynajmniej RTXa 2060 super (teraz mam GTXa 1050ti, kupionego po kryzysie koparkowym), aby z włączonym rt było w miarę przyjemnie. 

W metro exodus 2080ti nie trzyma 60 klatek w 1440p z ray tracingiem, a na 2060 nawet 30 klatek nie ma tak ze cyberpunk z ta opcja to raczej bedzie ciezko bez topowej karty chyba ze na medium i full hd ale to sie wtedy deczko mija z celem.

Mam tylko monitor full hd, 22 cale i nie zamierzam zmieniać na coś innego. To nie musi być maszyna do zabijania ten komp, tylko taki uczciwy zestaw aby sie nie denerwować. Gram raczej mało, bardzo mało. Nasycę oczy, troche potworków zatłuke i spać :) Złożyłem na kofiguratorze za 4800 w morelu taki zestaw z GTX 2060, to chyba udźwignie wszystko w zwykłym full hd? A może starczy cos na 1660?

Teraz najbardziej oplacalne sa radeony 5700 i 5700xt tylko ze same referenty narazie bez porzadnego cichego chlodzenia no i brak ray tracingu.

Edited by Spawn

Ja bym czekał na lepsze wersje tych kart

Cytat

Kartę odebrałem przed wczoraj, dziś została zwrócona. Trudno ocenić kartę ponieważ na drugi dzień żadna z gier nie chciała wystartować - albo monitor się wyłączał albo było widać same artefakty. Poza tym osiągane temperatury są niepokojące, niby Radeon ma to do siebie że się grzeje ale tutaj temperatury przekraczają 80 stopni. Osiągi samej karty (gdy działała) były zadowalające. Największy plus dla "firma" za dobry kontakt, szybką dostawę i brak problemów ze zwrotem.