Jump to content

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

• Replies 10k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak byłem mały, to miałem podobnie wyglądający kabel - do Łunochoda (bo dronów jeszcze wtedy nie było ), też był taki czerwony, wizualnie powiedziałbym, że identyczny. Głupi byłem, że wyrzuciłem, może

Taka sytuacja. Drugi syn mi sie dzisiaj urodzil, prawie 4 kilo mlodego audiofila ktory przynajmniej ma mozliwosc uslyszec te 20khz

@Compton   Ale ja to samo wrzuciłem u siebie w dwa wątki + zrobiłem aktualizację w samej recenzji, więc skoro mnie tu ściągnięto, to napisałem i tu parę postów - MZ i na forum. Nie wiedziałe

Posted Images

Streaming jest OK, dopóki streamujemy z własnych plików. Jest ok, gdy wiemy z jakich wydań pliki zostały stworzone.

Niestety na Spotify czy Tidalu wiele albumów jest słabej jakości i nie ma tu nic do tego 320 kbps. 320 kbps czy to w OGG czy MP3 jest transparentne dla większości z nas, a tym bardziej słuchając na mobilniaku. Co za różnica wtedy czy słuchamy z PowerAmpa czy Spotify? Jedynie mała garstka ludzi potrafi odróżnić nagrania w takiej kompresji od bezstratnych formatów i to na sprzęcie za gruby hajs.

Problem w tym, że nie wiemy czego słuchamy - dużo płyt na Spotify itp. brzmi jakby były 2 razy kompresowane stratnym formatem. Inne płyty zaś mają tak małą dynamikę, że nie można ich słuchać. I nie ma tu nic do tego kompresja do 320 kbps bo nawet domowe ripy z oryginalnych płyt (i nie żadne SHM-CD) do słabszych bitratów brzmią poprawnie. Gdyby wydawnictwa dbały o jakość dostarczanych plików do serwisów streamujących to z pewnością więcej ludzi by słuchało tylko z tego.

jakiś przykład?

Są jeszcze w Polsce Audiofile... http://www.highfidelity.pl/@main-2902&lang=

A nie my, wieczni Szkoci, co to oszczędzają i z Chin kupują... ;) (http://highfidelity.pl/@listy-2913&lang= - Audiofil prawdziwy nie wie co to FiiO)

Magnetofon ze zdjęcia mamy w pracy. Nie używamy go do niczego. Stoi bo jest środkiem trwałym.

Edited by Lord Rayden

Cześć, mam pytanie trochę nietypowe...

jest do sprzedania BMW 5 2011r, z prawdziwym przebiegiem 100tys km w dobrej cenie - najważniejsze,żę przebieg prawdziwy i auto nie miał przeszłosci wypadkowej etc.

Gdzie, na jakie forum czy komu dać znak o tym aucie ? Ciężko się wybić poza te wszystkie 200-300 tys. po wypadkach polepione i przekręcone na 100tys.

Macie pomysł?

Zamach w Berlinie... Ciężarówka na polskich numerach wjechała w ludzi na berlińskim jarmarku.

nie tylko w Berlinie, jakiś alkajda zastrzelił rosyjskiego ambasadora. Ale Rosja już im się wzięła za dupy :)

Film widziałem z zamachu facet po strzale kilkukrotnie krzyczał coś po islamsku. http://wmeritum.pl/znamy-tozsamosc-zamachowca-ankary-byl-tureckim-policjantem-foto/164733

Napewno nie są to jakieś konflikty turcja-rosja obserwuję ostatnio ocieplenie stosunków, i odchodzenie turcji od usa, chociażby poprzez rozliczanie się między tymi państwami w rodzimej walucie a nie w $.

aj film już usunęli :wacko: