Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Wygodne słuchawki do £100 (500zł)


Rekomendowane odpowiedzi

-Do wydania mam 100 funtów ale gdy dołożenie 20 funtów pomoże jestem skłony dołożyć.

 

 

-Wymogi konstrukcji? Jest mi to obojętne lecz oprócz muzyki na słuchawkach też będę grał w gry typu FPS, Battlefield 3, Counter Strike. Wyczytałem że konstrukcja ma szerszą scenę i dokładniejsze pozycjonowanie z reguły ale są też wyjątki w niektórych słuchawkach o konstrukcji zamkniętej. Słuchawki są do użytku domowego, ja mam ciszę i spokój więc konstrukcja słuchawek nie ma u mnie większego znaczenia. Słuchawki najlepiej jak by były nauszne, wielkość mi nie przeszkadza, większe muszle nawet lepsze bo zależy mi na wygodzie.

-Sprzęt którego używasz? Karty dźwiękowej Asus D1, Słuchawki superlux 668b, Sony MHC-EC79i ale różnica pomiędzy superluxami a tą wieżą sony jest ogromna, na superluxach jest lepsza jakość.

-Miejsce odsłuchu? Zacisze domowe.

-Doświadczenie z sprzętem? Superlux 668b + Asus D1 to tak na prawdę moje pierwsze lepsze słuchawki, dzwiek jest zadowalający ale jak na moje superluxy potrzebują lepszego źródła by lepiej zabrzmieć, miałem je raz podpięte pod stary wzmak z lat 80ych JVC wtedy te słuchawki ożyły ale ten odsłuch trwał 20 min po na 2 dzień spalił się...

Raczej wolę gdy wszystko jest w miarę wyważone ale gdy bym miał stawiać na więcej wyższych ton niż niższych wybrałbym niższe, bo rock czy też jazz rzadziej jest u mnie puszczany. A Rap i klubowa muzyka częściej, przez klubową chodzi mi o coś jak RAM - Grotesque (Alex M.O.R.P.H. and RAM Original Mix)

Z Rap'u mam podobny gust do http://www.youtube.com/user/MrRapPappa/videos?flow=grid&view=0

 

Nie będę ukrywał że chce żeby niskie tony schodziło nisko i jakość basu była dobra.

 

Może to jakoś pomoże, jestem lajkiem chciałbym lepszej jakości dźwięku bo lubię muzykę różnych gatunków.

W słuchawkach zależy mi też na wygodzie, bo od superluxów mam tłuste włosy i pieką mi się uszy, tak to jestem z nich zadowolony. Pozycjonowanie w CS nie jest złe ale w BF3 jest trochę gorsze ale tragedii nie ma ważne że jeszcze słyszę jak ktoś biegnie z tyłu i chce mnie zabić z noża hehe. Jeśli potrzebujecie więcej informacji proszę piszcie, spróbuje odpowiedzieć na nie.

Dzięki za cierpliwość i czas, mam nadzieje że w końcu coś wybiorę.

Opcje które rozważałem i miałem doradzone.

 

Koss ur 40 lub zatrzymanie superluxów do gier + sony xbs 500 do muzyki

Denon AD-H 1100 za 39 funtów mogę je mieć nowe ze sklepu bo jest przecena teraz.

Edytowane przez Chill3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod postem Kolegi u góry. HD668B mają dużo basu, grają typową Vką. Pozycjonowanie mają jedne z lepszych do 700zł.

 

Co do wygody wystarczy kupić welurowe pady, albo obszyć je welurem. Teraz jest zbiorowe zamówienie z thommana możesz zapisać się na pady.

 

Czyli o2 + pady.

 

Zamiast o2, to można byłoby złożyć taniego klona lehmanna w obudowie plastikowej, ale rozwiązanie z o2, chyba wygodniejsze.

 

źródło też można byłoby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do znajomej krawcowej parę domów dalej i się spytam.

Bo teraz po godzinie to jest masakra, te słuchawki nie mają wygody.

 

 

http://translate.google.com/translate?hl=vi&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com.vn&sl=vi&tl=en&twu=1&u=http://vozforums.com/showpost.php%3Fp%3D41108014%26postcount%3D438

 

Mod który zrobiłem to ten z wycięciem waty przy muszli, bo ta wata co była wsadzona w pady denerwowała mnie.

Kawałek materiału co był też mam zamiar wsadzić.

 

200 funtów to ja nie mam zamiaru wydawać na wzmacniacz.

Sprzedanie D1 też bym mógł rozpatrzeć choć z 20-30 funtów dostanę.

 

Jakieś inne propozycje? Czy to jest najlepsza opcja o2 + welurowe pady?

Jeszcze pytanie czy wymiana kabla coś da?

 

Ja aduiofilem nie jestem, po prostu chce wygodne słuchawki do grania z dobrym pozycjonowaniem i pod wieczór lub z rana posłuchać muzyki. Męczy mnie to że muszę myć głowę po każdej sesji z superluxami...

 

A wymiana d1 na AUDIOTRAK MAYA U5 ? Ta karta kosztuje 35 funtów, tylko że z Korei będzie szła z 2-3tygodnie...



A jakieś inne propozycje?



?



MrBrainwash, Czyli zamiast Asus D1 miałbym coś innego wsiąść?

o2 mogę tylko z Ameryki zamówić bo nigdzie w Anglii nie mogę tego znaleźć, czyli że zostawienie moich superluxów 668b + Kupienie o2 lub wymiana źródła jest najlepszym rozwiązaniem?

 

Ja maniakiem muzyki nie jestem mi bardziej zależy na pozycjonowaniu, ale denerwuje mnie to że w superluxach ucinany jest bas.

Edytowane przez Chill3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1+o2 prawdopodobnie będzie brzmiał jasno. Pozycjonowanie będzie lepsze i słuchawki lepiej zagrają. Ale jak wyjdzie ta synergia to nie wiem. Dlatego nic nie mówię. O2 można zamówić w WB. Zobacz na stronie Nwavguy'a miejsca zakupu o2. Z tego co pamiętam możesz zamówić ze szwajcarii ale w wb też jest jakiś sklep.

 

Za 500zł można już kupić klona lehmanna złożonego i wymienić w nim OPA, ale czy ten konkretny klon zagra dobrze to nie wiem. Po za tym sam mówisz, że nie chcesz wydawać kasy na wzmacniacze. SL są dość basowe i mają bardzo dobre pozycjonowanie, a ciężko podać przykłady słuchawek które z całą pewnością Ci przypasują pod tym kątem - w tym jest trudność.

 

Maya U5 jest raczej chłodna i z HD668B daje taki "monitorowy" dźwięk, a jestem pewny, że nie tego szukasz.

 

Z tańszych rozwiązań masz jeszcze chińskie wzmacniacze na TPA. Nie powinny być słabsze od polskiego mikroforum, czy też cmoya (którym też można się zainteresować). Więc je też można wziąć pod uwagę. Jeśli chodzi o wymianę źródła to na myśl mi przychodzi DA1, lecz też nie wiem jak on gra.

We wszelkie wynalazki typu FiiO raczej nie polecam się bawić bo sam nie jestem do nich przekonany. Ale jak masz możliwość odsłuchu gdzieś takiego fiio E7 to możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 odpuść, wzmaki na TPA6120A mają swoją charaketrystykę i ją trzeba lubić, wielu osobom ona nie pasuje, ja osobiście lubię, ale ja jestem osobny przypadek :)

 

Kup kolega KRK KNS 6400 sobie, albo KRK KNS 8400 bo są za lekko ponad 500zł i masz waść spokój, tyle ode mnie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię naturalny dźwięk, lubię gdy bas schodzi nisko ale tez nie lubię gdy jest go za dużo,

Pozycjonowanie jest czymś ważnym dla mnie z tego powodu że w BF3 i CS gram klanówki ale w domu i szukam czegoś co by pod pasowało pod Rap, Klubową i czasami rock,jazz

Superluxy 668b to są pierwsze lepsze słuchawki u mnie, D1 chyba obcina bas bo ja miałem te słuchawki raz podłączone pod wzmacniacz JVC i bas był soczysty, słuchawki pokazały na co je stać. Ale niestety ten wzmak był z lat 70-80tych i mi się spalił...

Jeśli D1+o2 pokaże na co stać superluxy i będzie to dobre połączenie to dam te 100 funtów i zamówię o2 z ameryki.

Gdy je kupowałem osoba które mi je polecała mówiła że to dobre słuchawki ale że aż tak dobre to zdziwiony jestem że za taka kwotę te słuchawki potrafią przebić słuchawki za 400-500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 rok w Anglii mi leci i trochę kaleczę polski ale spróbuje wytłumaczyć o co mi chodzi.

Słuchawki nie mogą grać ospale, lubię czasami posłuchać jazz`u czy też blues i tam tak ładnie bas schodzi w dół jest taki soczysty, podobnie w rapie w blendach z różnymi artystami ten bas też bym chciał usłyszeć a w superluxach na d1 takiej możliwości nie mam.

100 funtów był by to mój limit bo mam jeszcze jeden wydatek.

 

za 500zł na prawdę nic się nie da zrobić?

 

Mi polecili koss ur 40 + sony xbs 500

 

 

KRK KNS 8400 widzę za 110 z francji nówki. Jak mówiłem prędzej sprzedanie karty dźwiękowej i kupienie innej wchodzi też w grę.

Edytowane przez Chill3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 nie miałem, DT770 PRO znam :) Powiem tyle u mnie KRK spokojnie pokonały SRH840 czyli najbliższż konkurencję M50 oraz także cenową dla KRK, zagrały też ciekawiej od Ultrasone PRO900.

DT770 jakoś mnie nigdy nie przekonały :)

HA INFO U2V2 to fajny sprzęt, szczególnie po drobnych modyfikacjach, mam go w domu jeszcze (jutro wysyłam Azahielowi z forum) ładnie to gra z KRK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę recenzji tych KRK i ich sygnatura opisywana jest jako jasna sucha z podbitą wyższą średnicą. Pewnie niezłe jako monitory, ale do zwykłego słuchania to takich bym nie zdzierżył.

 

Zainteresuj się superluxami HD440 + takie coś: http://www.aliexpress.com/item/E-01-Headphone-Amplifier-with-ALPS-potentiometer-Base-on-lehmann-amp-115V-230V-free-shipping/573875852.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z USA bym musiał zamawiać.

Założyłem temat na zagranicznych forach ale tam nie dostaje żadnej odpowiedzi...

 

 

Swoje superluxy mogę obszyć w welur to akurat nie jest problem, polecicie mi jakiś wzmak pod nie?

 

 

tak będzie chyba lepiej. Bo jak prędzej ktoś napisał do tej kwoty nic lepszego nie dostanę...

 

 

A koss ur 40 nie mają lepszego pozycjonowania od superlux? Bo mógłbym kupić je i microlab solo 6c czy lepszy efekt będzie z superlux + wzmak?

Bo ja nie potrzebuje super jakości muzyki a mam jeszcze jeden wydatek i bym wolał tam dołożyć, dlatego wzmak do superluxi tych co mam lub kupno koss ur40, teraz pytanie które mają lepsze pozycjonowanie?

Edytowane przez Chill3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności