Skocz do zawartości

FiiO E6 zbyt słaby ?


gLp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj stałem sie szczęśliwym bądź nieszczęśliwym posiadaczem w/w wzmaka.

Kupiłem go aby w moim clipie + porawić ogólne brzmienie/zejście basu,ale po podpięciu słuchawek jakoś zbytnio tego basu nie słychać co prawda jest bardziej obecny niż bez wzmaka,ale ten niższy basik jest jakby nadal schowany i za nic nie mogę go wywabić z ukrycia i tutaj pojawia sie moje pytanie czy to jest wina za słabego wzmaka czy może wina samego playera na którym wiekszość czy nawet wszystkie słuchawki nauszne grają zbyt słabo (z tego co zauważyłem bo M9 jeszcze dają rade z wyższymi i niższymi pasmami) ?

 

Dodam,że wzmak testowałem na:

MEE M9 (tu jak wiadomo wzmak spisał sie wyśmienicie,bas zrobił sie miększy i góra bardziej przyjemna),

Urbanears Platan (typowo basowe słuchawki,które w tym połączeniu są pozbawione jakiegokolwiek niskiego pasma zagrały w większości średnicą z twardawym midbasem (którego nie znosze) góra także sie pojawiła lecz nadal wszysto gra jakby za jakąś kotarą)

VIVANCO FAS 5059 (taka sama sytuacja jak z plattanami w sumie to porównywalne słuchawki (w o wiele niższej cenie) z bardziej otworzoną górą)

I oczywiście Sony MDR-XB500 (moje faworytki te jak wiadomo chyba na wszystkim grają dobrze prócz clipa bo nawet na moim telefonie grają nieco cieplej (samsung delphi) ale w połaczeniu z E6 góra stała sie nieco kłująca co jest na plus przy dubstepie lecz bas nadal nie jest tak niski jak być powinien,a przynajmiej taki jakiego sie spodziewalem).

 

Pod integrą wzmak też daje jakiegoś kopa,ale wiadomo to integra a w nich dźwięk jest zazwyczaj skierowany bardziej ku dołowi.

Nawet pod samą integrą ze zmajstrowanym eq wszystkie słuchawki (jak dla mnie )naprawde dają rade ponieważ lubię bardzo nisko schodzący bas w połączeniu z lekko kłującą górą (wiadomo w dunstepie,d'n'b i rapie to podstawa)

 

Troche zboczyłem z tematu,ale chyba wiecie o co mi chodzi ;)

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez gLp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takich M9 różnica w basie i górze jest dosyć mocno zauważalna,ale w innych to normalnie porażka.

Co do zmiany playera to już o tym myślałem tylko nie wiem na co zmienić żeby potem znowu nie załowac.

Może cos polecicie z większa mocą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś EQ w E6? Drugi schemat podbija basik i jednocześnie eksponuje soprany.

Właśnie na tym EQ siedzę i tylko M9 grają dosyć znośnie.

 

 

z większą mocą są cowony, e2 tylko z tych tańszych

Już dawno nad nim myślałem,ale jednak wolałbym coś z wyświetlaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam T9, zawsze powtarzam że to grajek stricte sportowy-jego charakterystyka nie pasuje do codziennego użytku. Jeśli dysponujesz funduszem 200-250 to polecam iriver e40-grajek posiada niewiele gorsze "brzmienie" od s100, który został uznany przez wielu za udany powrót irivery na szczyty -jednak odradzam E300 (choć gra dobrze). W mojej subiektywnej ocenie e40 posiada więcej walorów dźwiękowych od e300.
Twoje niezadowolenie z clipa i e6 może być w pełni zrozumiałe-Clip+ jest dobrym grajkiem o wysokiej (jak na swoją cenę) jakości dźwięku, jednak brak "duszy" w postaci charakterystyki*, którą zwykle nadaje producent sprzętu (dla przykładu cowon w modelu i7 nadał grajkowi chłodnego brzmienia, które dobrze się zgrywało z ciepłymi słuchawkami) sprawia że nawet "ulepszacze" niewiele zmienią w odbiorze.
Cowona E2, choć darzę sympatią, odradzam ponieważ nie ma pewności że zgra się dobrze z twoimi słuchawkami.
Moja rada zostaw E6 bo to świetny wzmak w swoim przedziale cenowym a zmień grajka na e40-jest to bezpieczne rozwiązanie.



*tak, tak wiadomo clip+ jest lekko ocieplony ale dla przeciętnego, początkującego gra zbyt surowo-trudno takiemu Kowalskiemu, docenić wszystkie "ochy i achy" weteranów,którzy patrzą na mikrusa sansy jako "poprawne, techniczne granie",

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVANCO FAS 5059 (taka sama sytuacja jak z plattanami w sumie to porównywalne słuchawki (w o wiele niższej cenie) z bardziej otworzoną górą)

I oczywiście Sony MDR-XB500 (moje faworytki te jak wiadomo chyba na wszystkim grają dobrze prócz clipa bo nawet na moim telefonie grają nieco cieplej (samsung delphi) ale w połaczeniu z E6 góra stała sie nieco kłująca co jest na plus przy dubstepie lecz bas nadal nie jest tak niski jak być powinien,a przynajmiej taki jakiego sie spodziewalem).

 

*tak, tak wiadomo clip+ jest lekko ocieplony ale dla przeciętnego, początkującego gra zbyt surowo-trudno takiemu Kowalskiemu, docenić wszystkie "ochy i achy" weteranów,którzy patrzą na mikrusa sansy jako "poprawne, techniczne granie",

 

Tak jak kolega napisał u góry. Clip+ jest dla ubogich audiofili - cokolwiek to znaczy. Można go zmienić. Zamiast E40 możesz też pomyśleć nad soniakami, tylko zalecam wczesniejszy odsłuch. Tam tłustego basu jest tyle, że będzie cieknął Ci po butach, a mając E6 o głośność i moc to nie powinieneś się zbytnio martwić. Najpierw pójdź sobie odsłuchaj, a potem poszukaj okazji. Ja sobie cenie wysoko 5tą generacje, nie za SQ (które jest całkiem dobre) a za charakter grania. Nowsze generacje może grają nawet lepiej w wyższych seriach, ale są ciche i używki zazwyczaj nie mają zbyt dobrej ceny.

 

Swoją drogą, ja bym nie brał tak ciepłego grajka jak soniacz, tylko po prostu pomyślał nad 518DJ tutaj basu nie powinno CI zabraknąć lub + HTX trochę słabo z zejściem, ale basu jest dużo i ma niezłego kicka, jak na portable to grają świetnie jak się znajdzie synergie do nich, można je też modować w zakresie niższego basu. lub JVC S500 tutaj basik jest miodzio i chyba każdego zadowoli, łatwo je też napędzić. Bas ma zajeb... kopa i potrafi zejść, jest go dość sporo ale nie zagłusza reszty pasma. Grają jak CALe z super basem.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie na czymś od sony (NWZ-E353,NW-zE363B i NWz-E373B) bo z tego co czytałem to zazwyczaj grają właśnie z mulastym basem co jest dla mnie na plus,ale z tego co widziałem/czytałem na stronie to tylko E363 ma w eq utawienia użytkownika,ale czy 5+5mW to nie jest za mało żeby pociągnąć plattany ?

O tym iriverze e40 nic ciekawego nie znalazłem .

Co do zakupu innych słuchawek to może lepiej odpuszcze bo kupiłem właśnie te fas 5059 z tego powodu że plattany mają 60OHM i myślałem,że to może za dużo jak dla clipa,a tu sie okazało,że nawet 32 to zbyt wiele bo jak pisalem nawet na takim delphi plattany i 5059 zagrały lepiej także inne sluchawki narazie odpadają bo pod clipa to nawe nie opłaca sie kupować mocniejszych doków moim zdaniem :)

Edytowane przez gLp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienić grajka.

 

...albo wgrać RB, dzięki czemu zniknie problem europejskiej blokady głośności.

 

trzeba mieć albo uszkodzonego Clipa, albo ciężki niedowład słuchu, żeby na dowolnych dokach nie było "wystarczająco głośno".

ja na 32-omowych audeo słucham w domu na -20 do -24, a w tramwaju -8 do -14 (więc pozostaje mi ogromna rezerwa mocy do dobicia głośności do +6), a mam już parę "wiosen"...

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o głośność tylko o jakość/ilość basu i góry w nausznych słuchawkach.

Region mam ustawiony na USA więc ograniczenia głośności nie mam bo i tak słucham na max 60-70% głośności,ale to przy plattanach i fas 5059 bo m9 aż tyle nie potrzebują.

Co do RB to również miałem już wgranego,ale jednak powróciłem do normalnego softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ilość basu jest pojęciem względnym i to zależy od danej osoby, czy ten jest "lepszy" od innego grajka pod tym względem :/

I chyba to jest właśnie najgorsze bo jak wiadomo każdy ma inny słuch i wymagania.ale może ten temat na coś Was naprowadzi:

http://forum.mp3store.pl/topic/96472-urbanears-plattan-ile-maja-ohm/

W nim też nierozumieli o jaki bas mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności