Skocz do zawartości

Atramentowa czy laserowa na potrzeby studenta?


beck

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze jak wiemy że będziemy drukować obrazki- można podejść z lapem i przez usb druknąć, right? chyba że ogólnie Ci chodiz o bufor drukarki.

Ale ale, nie napisałem ważnej kwestii.... Drukowanie obrazkowych .pdf (lub zawierających obrazki) poprzez moduł sieciowy HP potrafi być naprawdę długie (denerwujące) niestety... Taki pdf przesyłany jest w stanie surowym do drukarki i potrafi zajmować nawet kilkadziesiąt mega strona. Tekstowy pdf ładuje się trochę wolniej niż word czy coś innego, ale akcptowalnie i płynnie. Nie pomoże niestety nawet dokupienie pamięci (dostać można za grosze).

 

 

Jeżeli ktoś drukuje większość ze zróżnicowanych pdf'ów to poszukałbym jednak czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo czytając obecnie na elektrodzie tematy o drukarkach HP wynikać może, że to problem konfiguracji softu. Sprawdzę to w wolnym czasie w weekend.



retter szła opinia, że moduły są powolne, zweryfikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, żeby nie tworzyć kolejnego.

 

Posiadam starego samsunga ml-1750, który długo leżakował w piwnicy. Ostatnio z ciekawości go uruchomiłem i działa. Jednak druk ma wiele przejaśnień, nie drukuje na czarno, a szaro - czarno, tekst nie jest jednolity, także czas na wymianę na nowy.

 

Mam pytanie do użytkowników laserówek:

Lepiej kupić zregenerowany toner oryginalny (otwierany, czyszczony, z wymienionymi elementami jak doctor blade i wałek i zasypany dedykowanym proszkiem), czy zamiennik innej firmy ale nowy?

Pytam, ponieważ oba rodzaje (zregenerowane i nówki zamienniki) są na allegro, a nie chcę kupić tonera, przez który wydruk będzie taki słaby jak na starym.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy bęben +/- 40zł i toner (sam proszek) +/- 7zł

 

EDIT

 

Chyba że to tylko niski poziom samego tonera. Wyjmij cały toner i poruszaj nim na boki w pozycji horyzontalnej i wsadź z powrotem. Jak wydrukuje np jedną stronę ok to wystarczy dosypać sam proszek.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesypałem toner do ciemnego pojemniczka (była prawie połowa), rozkręciłem kartridż, wyczyściłem izopropanolem, znów zasypałem tym starym i dalej to samo (może trochę lepiej niż przed czyszczeniem). Wałek źle łapie toner lub listwa podająca jest krzywa / zużyta.

W załączniku przesyłam zdjęcie czarnej strony.

W takim razie muszę wymienić cały kartridż i stąd moje pytanie.

SAM_1699.JPG

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu rozglądam się za drukarką laserowa (nigdy więcej atramentówki)

ale jet taki problem, że mam mało kasy na ten cel(biedny student:D)

potrzebuje taniej drukarki (do 200 zł) z tanim tonerem

z nowych znalazłem Xerox Phaser 3010, ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić używanego brothera 2030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności