Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ręczna aktualizacja oprogramowania za pomocą IRIVER PLUS 3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeprowadzić taką aktualizację mając soft ściągnięty na komputerze?

Widziałem na koreańskiej stronie, że Iriver Plus 3 wprowadza się w jakiś tyrb, ale nie umiem tego rozszyfrować

http://service.iriver.co.kr/DownLoad/cs_down_key.aspx?pGroup=&pName=&SearchType=0&VIdx=1&idx=1147

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że albo jedno, albo drugie. Albo aktualizujesz via iP3 (całkowicie automatycznie, tj. sprawdzasz obecność aktualizacji i pozwalasz programowi zrobić resztę), albo ściągasz aktualizację ręcznie, (w większości wypadków) umieszczasz ją na playerze w odpowiednim katalogu i odłączasz urządzenie od usb, a ono wtedy się aktualizuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory z iriverami było tak:

- jeśli urządzenie działało w trybie MTP lub IMM (wymagało managera) to wymagany był specjalny program do aktualizacji (updater w przypadku MTP bądź sam manager w trybie IMM)

- jeśli urządzenie działało w trybie MSC (jak pendrive) to firmware kopiowało się po prostu do głównego katalogu odtwarzacza

 

przykładowo jeśli odtwarzacz ma literę dysku x:

 

to firmware (np. plik firmware.bin - nazwa ma być taka jaka jest, to tylko przykład) należało skopiować wprost na ten dysk, czyli x:/firmware.bin

 

iriver plus zrobi dokładnie to (drugi przypadek) - pobierze firmware i rozpakuje go wprost na odtwarzacz

 

co do firmware'u samego w sobie, to linki do dostępnych na serwerach irivera plików są tu: http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten tryb to coś na kształt (albo dokładnie) MTP - pod nim nic nie zdziałasz. Żeby użyć IP3 musiałbyś przełączyć urządzenie w tryb MSC/UMS żeby miało przypisaną literę dysku (dokładnie jak napisał @KHRoN).

Edytowane przez g_betiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w trybie MANAGER komputer widzi podłączone urządzenie, ale bez dostępu do dysku, a IP3 nic nie widzi.....

nie napisałem tego, ale iriver plus nie był "managerem" w rozumieniu powyższego podziału

 

managerami są: iriver music manager (IMM) oraz windowsmedia player (MTP)

 

iriver plus 3 jest jedynie "wygodnym programem do obsługi urządzenia działającego w trybie MSC (jak pendrive)"

 

z tego powodu odtwarzacz który jest widoczny w IP3 można zaktualizować ręcznie, a opcja aktualizacji w samym IP3 to po prostu wygodny "ułatwiacz", dzięki któremu nie trzeba się zastanawiać jaką konkretnie wersję firmware'u należy zainstalować na danym odtwrzaczu i skąd ten firmware wziąć

 

chyba że - bo o tym w sumie nie pomyślałem - odtwarzacze którym da się przełączać tryby w menu (MTP/MSC) aktualizuje się inaczej... przez długi czas iriver utrzymywał dwie niezależne od siebie wersje firmware'u dla każdego odtwarzacza: "manager" i "jak pendrive"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęcik ( D5 ) odkupiłem od znajomego,bo kupił go na Allegro, ale to paskudztwo jest po koreańsku bez możliwości zmiany języka, bo to jest jakiś tłumacz przy okazji.

Kupiłem, bo myślałem, że poradzę sobie z tym, ale dupka.

Jedyne info znalazłem na japońskich i koreańskich stronach Irivera i tam też był opis aktualizacji softu. Tłumaczyłem Googlem i wyszło, że trzeba wejść w jakiś tryb w IP3.

Ale jak to zrobić, to już nie wiem. Niby gra i to fajnie, ale nowszy soft, to nowszy soft. Nie pomaga wrzucanie softu do sprzętu, sam D5 tego nie aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wait, d5 to nie odtwarzacz (odtwarzanie to opcja) tylko przenośny słownik, który nigdy nie doczekał się angielskiej wersji firmware'u

 

najlepsze co można w takiej sytuacji poradzić to: http://forum.mp3store.pl/topic/89186-koreanski-w-15-minut-zeby-czytac-newsy-irivercowoniaudio/

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności