Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne iPhone/MacBook - do 250 zł.


Ja.Bo

Pytanie

Witam!

 

Słuchajcie, szukam od jakiegoś czasu słuchawek nausznych (w związku z tym, że moich AKG K26P nie da się już zreanimować). Zastanawiam się też, czy chcę coś wielkości K26P, czy coś większego (wokółusznego).

Głownie chciałbym słuchać na zewnątrz, w drodze na uczelnie, w pociągu, itp. Ale chciałbym też, wcale nie rzadko podłączyć do MacBooka i posłuchać w domu.

Muzyka to głównie rock, trochę chillout, ew. elektroniczna.

 

Na razie wpadły mi o oko takie modele:

- Audio-Technica ATH-SJ55BK (215,-)

- AKG K518 DJ (różne wersje kolorystyczne) (215,-)

- Cresyn Axis C555H Black (189,-)

- SoundMagic P30 Black (239,-)

- Schure SRH240E (ok. 220,-)

 

i ew. jakby warto było dopłacić:

- Audio-Technica ATH-WS55BK (319,-)

 

To nie jest oczywiście lista zamknięta. Jak są lepsze propozycje w tej cenie, to bardzo chętnie rozważę :-)

 

Niedaleko mam MP3Store (Wrocław) - jak coś.

Edytowane przez Ja.Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi z iPhone (3GS) bardzo podobają się Sennheisery HD 238 Precision. Z Nano II robią się już trochę jak na mój gust za ostre (wolę go z KPP Anniversary). Macbooka nie mam akurat pod ręką, także nie sprawdzę.

 

Z tańszych to właśnie KPP Anniversary / Storm / BBC / Black Beauty (wszystkie z kablami w oplocie). Na allegro widziałem ostatnio Stormy w IMHO dobrej cenie (nówki). Sprzedawca mówi, że sprowadza ze Szwecji, a nie z Chin :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mi z iPhone (3GS) bardzo podobają się Sennheisery HD 238 Precision. Z Nano II robią się już trochę jak na mój gust za ostre (wolę go z KPP Anniversary). Macbooka nie mam akurat pod ręką, także nie sprawdzę.

 

Z tańszych to właśnie KPP Anniversary / Storm / BBC / Black Beauty (wszystkie z kablami w oplocie). Na allegro widziałem ostatnio Stormy w IMHO dobrej cenie (nówki). Sprzedawca mówi, że sprowadza ze Szwecji, a nie z Chin :P

 

Hmm...sam juz nie wiem. A może ktoś wie jak mają się te modele które wymienilem do AKG K26p. Którym warto się zainteresować, które zdyskwalifikować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Miałem na myśli ATH-WS55i.

Fajne, ale 369 zl, to juz troche za duzo dla mnie.

 

Zastanawiam się poważnie nad jakimiś wokółusznymi. Tak sobię myślę, że moje AKG K26p po jakimś czasie mnie cisnęły.

Chciałbym aby słuchawki, które teraz kupię były komfortowe. Jak np. włączę 3h film - abym nie musiał ich co chwilę ściągać.

Co możecie polecić w tej cenie? Superlux HD661 warte zainteresowania?

Edytowane przez Ja.Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sl hd 661, panasonic htx 7, cal lub panasonic htf 600. W innych chyba na dwor nie wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie, chciałbym trochę odświeżyć temat.

 

Potrzebuję słuchawek nausznych, zamkniętych, do iPhonea (głównie) i MacBooka (czasem w domu film, trochę muzyki). Muszą być w miarę wygodne, żeby 2h film dało się wciągnąć i nie było to uciążliwe.

 

No i teraz zastanawiam się nad:
- Superlux HD661

- AT ATH-SJ55BK

- CAL!

 

Faworytami są HD661, i już miałem je kupować, ale wyczytałem gdzieś na forum, że są mało wygodne, grzeją w uszy i ciężko wytrzymać więcej niż 1h, czy to prawda? Które byście wybrali z tych, a może jakieś inne w okolicach 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam już nie wiem co o tym myśleć. Właśnie studiuję:

http://forum.mp3store.pl/topic/85185-superlux-hd661/ (jestem na 4 stronie) i raczej słuchawki są chwalone. Ale jestem w stanie poświęcić trochę dobrej jakości dźwięku na rzecz wygody. Nie do pomyślenia jest fakt, że słuchawki po 20 minutach trzeba zdjąć!

 

Może wypowie się ktoś, to je nosi?

 

PS. CALe sprawdzają się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz?

 

I ew. jak te ATH?

Edytowane przez Ja.Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale Cal sa lepsze od hd661. Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

 

Czyli brać te:

http://www.x-kom.pl/p/24315-sluchawki-creative-aurvana-live!-czarne.html#

 

I się nie zastanawiać? A jak jest z ich wygodą?

 

Jestem już zdezorientowany. Zależy mi na wygodzie. Kiedyś miałem jakieś Creativy, króte strasznie grzały mi uszy (nie dało się wytrzymać w nich 15 min!) - wytrzymałem w nich tydzień i odsprzedałem za połowę ceny. Stąd moje skupienie na wygodzie.

 

Czytam pół dnia na temat różnych słuchawek i jeszcze nie widziałem krytyki Shure 240. Czy wiecie może gdzie można je posłuchać/kupić we Wrocławiu i za ile?

Czy one się nadają na dwór do odtwarzacza prznośnego (w tym również design)? :)

Edytowane przez Ja.Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każde nauszne zamknięte ze skórzanymi padami będą grzały. Osobiście radzę spróbować tych http://allegro.pl/panasonic-rp-htf600-welurowe-pady-edt250v-i3265421512.html + mod bez którego są mocno zmulone. Od jakiegoś miesiąca (odkąd zmodowałem) to jedne z moich ulubionych słuchawek i daję radę w nich wysiedzieć kilka godzin w pracy (a jestem wymagający co do wygody).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od wczorajszego wieczora na tapetę wziąłem Shurki 240. Co możecie powiedzieć na temat ich wygody? Bo z tego co się naczytałem, to pod względem jakości są ok. I są w miarę podobnej cenie co CALe.

 

Tylko czy można w nich wyjść na miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym kolejny raz odświeżyć temat :)

Mniej więcej co pół roku wraca temat, nigdy nie mogę się zdecydować i ciągle katuję moje K26p, ale ich żywot jest już policzony - maksymalnie w godzinach :D Padów już praktycznie nie ma i kabelek w kilku miejscach się zniszczył.

 

Chciałbym już zmienić.

Potrzebuję w 80% do użytku domowego. Do Macbooka - muzyka (rock), film i od czasu do czasu gra. Maks 3-4h na uszach. "Raz na pół roku" chciałbym też podłączyć do iPhone i wyjść.

 

Ostatnio kiedy szukałem słuchawek bardzo dużo dobrego naczytałem się o Shure SRH240A. Czy coś się zmieniło od tego czasu.

 

Nie chcę płacić za słuchawki więcej niż 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności