Skocz do zawartości

CAL! - pogorszyły się?


Zbyh

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się w jakimś temacie z opinią, że w CAL! od jakiegoś czasu montowane są inne przetworniki i mocno pogorszyło się brzmienie.

Rozkręcałem ostatnio świeżo rozpakowane , w środku wciąż przetworniki Foster. Miałem też na uszach nowe i stare , moje uszy nie słyszały różnicy , chyba że te nowe są stare choć data produkcji na to nie wskazuje .Zaznaczę że melomanem nie jestem , ale jakieś tam różnice potrafię dostrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różnice od 2010 Cal już nie grają tak super. Potwierdził to chociażby Goras i ja.

Możliwe i za to szacunek dla was , z tym że taki przeciętny użytkownik jak ja ich nie dostrzega , przynajmniej na tych dwóch parach które miałem założone , mam nadzieję że kiedyś usłyszę tą różnicę by podzielić waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarzają się perełki. Ostatnio nówki mieliśmy na zmianie kabla a grały zacnie. Zdarza się, że w krótkim czasie mamy ze trzy sztuki i gra każda inaczej, mimo że w środku niby to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić wymianę :) ja je mogłem porównać tylko może kilkanaście minut , moje słabe ucho przeciętnego użytkownika nie słyszało różnic , może ten stary model był z tych gorszych .To tak jak teraz słucham ich podłączonych do Majki a mam ochotę wypróbować z Fiio E10 bo ponoć Fiio gra wyśmienicie .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo znaczy bezpośrednie porównanie, bo potem trudno zgadnąć czy to nasze samopoczucie inne utworu czy plamy na słońcu maja wpływ na odbiór. Z Azahielem mieliśmy okazje porównywać bezpośrednio i niestety nie ma powtarzalności w wykonaniu. Może przenieśli fabrykę i teraz głośniczki robione sa przez mniej dokładne rączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo znaczy bezpośrednie porównanie, bo potem trudno zgadnąć czy to nasze samopoczucie inne utworu czy plamy na słońcu maja wpływ na odbiór.

Tu masz zupełnie rację :)

 

Może przenieśli fabrykę i teraz głośniczki robione sa przez mniej dokładne rączki?

Myślę że i tak dalej Chińskie rączki :)

 

 

Miałem je sprzedać, ale coś nie mogę się z nimi rozstać, lubię to jak grają. :rolleyes:

Jak się zdecydujesz i będą w dobrej cenie to kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek Witam wszystkich,jestem nowy na forum.

 

Od jakiegoś czasu przeglądam forum i czytam opinie na temat słuchawek,odtwarzaczy przenośnych itp. rzeczy,gdyż nosiłem się z zakupem słuchawek.Mój wybór padł właśnie na omawiane w temacie CAL!,oraz dodatko Fiio 6.Dodam,że jako odtwarzacz używam smartphone Galaxy S2,który jako player nie otrzymuje w sieci za dobrych opinii.

 

Po odsłuchach mogę stwierdzić,chociaż nie jestem żadnym specjalistą,że jak dla mnie gra to bardzo dobrze :D .Wole słuchać na Calach bardziej,niż na moim stereo (B&W 601 s2,denon dvd-3910,denon avc-a10se),na które wydałem pare tyś.,ale do sedna.

 

Zachęcony sporymi możliwościami wcale nie drogich słuchawek jakimi są CAL!,zacząłem rozgladać się za półką wyżej i udało mi się dorwać za rozsądne pieniądze Bayerdynamic Dt770 (bez pro) wersja 32ohm,czyli nadająca się według producenta do odtwarzaczy przenośnych jak i do home audio.Po kilkudniowych testach moge stwierdzić,że jak dla mnie CALe! wygrywają.Nie zdecydowanie,ale jednak.W dt770 jest troche wieksza scena i separacja instrumentow,ale Aurwany grają przyjemniej.Zdecydowanie maja przyjemniejszy basik i wokale.Testowałem na moim przenośnym zestawie jak i również na dziurce od Denona :) .

 

Także myśle,że jeśli CAL! nawet jesli( w co watpie)sie pogorszyły od starszych wersji nadal są to ******ste słuchawki.

Dodam jeszcze ,że DT770 są 2 letnie i kosztowały 849 przy zakupie bo dostałem paragon od poprzedniego własciciela.

Edytowane przez Sundin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z 10 różnych egzemplarzy w różnym wieku i jedyne co mogę stwierdzić, to, że nie grają jednakowo. Nie znalazłem, żadnej zależności, że stare są lepsze. Nawet powiem, że te co naprawiałem ostatnio i miały na oko jakieś 0,5roku grały rewelacyjnie - lepiej niż 4 letnie CAL kumpla z którymi akurat miałem okazję porównać "łeb w łeb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat te ostatnie grały mniej w loudness niż te stare kumpla. Dużo lepiej zaznaczone średnie i ciut mniejszy bas. Wysokie w podobnej ilości, ale jakoś tak mniej nachalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wydałeś kasę - do tych denonów nie te głośniki :)

O DT770 poczytaj sobie na forum.

 

Nie tylko z B&W grały te denony.Probowałem także Gali,Tannoy M1.Próbowałem połaczyć denona a10se jako preampa z nadem 2200,też nic specjalnego.Ogólnie puki co wine zwalam na małe i strasznie nie akustyczne pomieszczenie.Nic tu nie gra :wacko:

 

Wracając do Cali! nowe czy stare podobają mi się i myśle o ich recablingu,żeby jeszcze coś z nich wydobyć

 

Znalazłem oferte w necie,recabling 2m star quad i neutrink w oplocie techflex za 96zł.Myślicie,że cena jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że Cale potrafią zaskoczyć nawet po długim okresie użytkowania gdzie mogło by się wydawać że już się nic nie zmieni , u mnie spora zmiana w brzmieniu na plus nastąpiła po ok 1.5 roku użytkowania(słuchanie po parę godzin dziennie ) :) Może szkopuł tkwi w tym że ostatnio wymieniłem w nich obudowę , ale w to wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności