Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

3M Team - Recabling AKG K550


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj 3M Team, podjął się karkołomnego zadania wymiany kabelka w AKG K550. Właściciel, czyli ja, uznał, że aktualnie posiadany kabelek jest jakieś 1,5m za długi. Skracanie oryginału było by średnim pomysłem, szczególnie, że składa się on głównie z gumy, jak późniejsze obliczenia wykazały, miedzi nie ma w przekroju nawet 1% :)

 

Co by przy okazji móc skorzystać z dobrodziejstw dostawców wszelakiego dobra kabelkowego, postanowiono, że gwarancja idzie w kubeł, a w jej miejsce zostanie zainstalowane, sprowadzone prosto z kosmicznego promu Discovery, gniazdo słuchawkowe, którego poszukiwanie zajęło mi sporo czasu. Po godzinach przymiarek i testów laboratoryjnych, uznaliśmy, że kolor srebrny jest bardziej trendy niż złote (złote żeby właściciela i tak są schowane w paszczy, więc nie musi się komponować).

_MG_8914.jpg

 

A tutaj mniej artystyczne ujęcie, z plamami po śliniącym się testerze :)

 

_MG_8915.jpg

 

Do postestowania na pierwszy ogień poszły 2 kabelki:

 

1. Wrocławska Wunderwaffe aka Tonsil ekranowane 2x0,25mm na odseparowanych żyłach

2. Cordial CMK 222 ekranowane, współosiowe 2x0,22mm

 

Drużyna pierścienia, stwierdziła co następuje:

 

Na Kabelku Cordial troszkę poprawiły się basy, delikatnie cofnęła średnica (kosmetycznie rzekłbym), natomiast na kabelku Wunderwaffe Poza tym, że bas zaczał schodzić niżej, zrobił się szybszy, to poszerzyła się scena (szok normalnie !!), jest więcej szczegółów, a wysokie się ucywilizowały i teraz jest prze-bulwa-pięknie.

 

Plan na jutro to Klotz MY206 i może jakiś Sonolene. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, testować sobie można kabelki wg humoru i uznania.

 

Proszę, teraz czas na pytania.

Edytowane przez Fatso
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek w pałąku jasną sprawą dzisiaj został, jutro wylata, bo czuć różnicę w jakości pomiędzy prawą i lewą. Dzisiaj się nie zdążyło.



nie żeby coś ale to gniazdo wygląda ohydnie...

Pozwolę się nie zgodzić, ponieważ na żywo nie jest takie wielkie i fotka generalnie nie oddaje autentycznego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za gniazdo? Coś takiego http://allegro.pl/gniazdo-jack-stereo-neutrik-rean-nys2203-omega-i2876802666.html tyle że w 3.5? Pomysł ciekawy ale martwi mnie jedno - wystający jack ze słuchawek i to że gniazdo może się wyrobić po jakimś czasie. Ogólnie to zastanawiał bym się nad jakimś wkręcanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, rozumiem, że ze zdjęcia plam na twarzy spokojnie diagnozujecie choroby serca ?

 

Gniazdo do tanich nie należało, jest przeznaczone do takich właśnie instalacji, i mieści się wewnątrz słuchawki, w przeciwieństwie do polecanego wyżej neutrika. Co do samego wyrabiania się nie ma obaw.

 

Niestety otwór jaki po sobie pozostawia kabel z odgiętką jest eliptyczny i nieregularny, stąd wrażenie wytarcia. Są to po prostu fragmenty otworu. Jutro jakoś ładniej to zamaskuję.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie polecałem, pytałem tylko co to za gniazdo jakbym sam chciał kiedyś coś podobnego zrobić :P

A z tym Tiny XLR to bardzo dobry pomysł. Słowem offtopa to wielka szkoda że te małe XLR nie zastąpiły jacków w domowym audio (nie chodzi mi o zbalansowane) Jacki są słabo zaprojektowane, XLR są lepsze praktycznie pod każdym względem tyle że istnieje kilka problemów - jacki stały się standardem i trudno było by je wyprzeć,no i trudno było by załadować XLR np. do iPoda czy telefonu. Ale tak i tak imho era jacków powinna się zakończyć i producenci powinni stosować jakieś nowsze i dużo lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie polecałem, pytałem tylko co to za gniazdo jakbym sam chciał kiedyś coś podobnego zrobić :P

A z tym Tiny XLR to bardzo dobry pomysł. Słowem offtopa to wielka szkoda że te małe XLR nie zastąpiły jacków w domowym audio (nie chodzi mi o zbalansowane) Jacki są słabo zaprojektowane, XLR są lepsze praktycznie pod każdym względem tyle że istnieje kilka problemów - jacki stały się standardem i trudno było by je wyprzeć,no i trudno było by załadować XLR np. do iPoda czy telefonu. Ale tak i tak imho era jacków powinna się zakończyć i producenci powinni stosować jakieś nowsze i dużo lepsze rozwiązanie.

 

najlepiej USB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy Wam sie nie podobało, ja zmieniłem koncepcję. Gniazdo wyleciało całkiem, ponieważ nierówno grało. Wywaliłem otwór w prawej słuchawce i doprowadziłem tam drugi kabel.

Niestety z racji godziny i braku materiałów (wiem ja to teraz się prezentuje), jest jak jest. Jutro zrobię porządny splitter i oploty.

Kabelek to Cordial CMK 222, Wtyk Amphenol

_MG_8917.jpg

_MG_8918.jpg

 

Słuchanie kabli... mój boże, Może czas posłuchać muzyki w końcu?

 

 

bardziej chodziło o skrócenie przyciężkiego kabla. Ale jak go zobaczyłem to stwierdziłem, że wymienie. Włosy są grubsze...

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale długie wyjścia z tej termokurczliwki z muszli... Daj pan spokój :) tak to fajnie. Co do kabli- no wiesz piotrus-g jednak to się różnią- nie są zmiany jakieś kosmiczne... Ale porównaj sobie dhc do sonoelene na przykład... Zupełnie inne granie... Dhc mocno rozjaśnia... sonolene zależy :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że w rzeczywistości wyglądają lepiej, a na tym Cordialu jest faktycznie znaczna poprawa. Szczególnie na basie, prawie taki dźwięk jaki by mi pasował :lol: .
Za to odgiętki wyglądają trochę śmiesznie.
@Fatso jednak obiecał poprawę w kwestii estetycznej.

Ale za to powiem że jak miałem słuchać HD650, a K550 na Cordialu to od K550 się oderwać nie mogłem ^_^.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fatso nie mógł sie powstrzymać i wrzucił zdjęcia słuchawek zrobionych na szybko, nie podniecajcie sie tak wyglądem, wrzucimy zdjęcia ładnie zrobionych z multifilamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kurop powiedział.

WP_000016.jpg

 

Poprawiony oplot, założone krótkie termokurcze, splitter, wyregulowana długość.

 

Niestety kabel zrobił się dużo sztywniejszy niż na bawełnie, chociaż nadal nie nazwałbym go sztywnym.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności