Skocz do zawartości

Jaki player do Rockboxa?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

jaki player do Rockboxa?

 

Myślałem nad jakąś Sansą (tylko zniechęciły mnie do dostępnych na alledrogo Clip+ i Fuze+ recki na PCLabie), ewentualnie jakiś tańszy iRiver, lub w ogóle coś innego?

 

Interesują mnie:

- obsługa wielu formatów (poza "standardowymi" najbardziej zależy mi chyba na OGG i M4A) - głównie stąd Rockbox, w zasadzie to jeżeli jakiś player i bez niego dawałby sobie radę z różnymi formatami, to mogę się zainteresować :)

- dobra jakość dźwięku (na firmowym sofcie Sansy ponoć są nieciekawe, a o Rockboksie różnie piszą, jeśli kogoś nie jara sztuczne upiększanie i inne cyfrowe ingerowanie w brzmienie), musi też dobrze napędzać słuchawki (mam zamiar kupić dobie jakieś nauszne Superluksy z wymiennym kablem)

- chociaż w miarę żywotna bateria (nie chciałbym musieć tego ładować codziennie czy tam co chwila biegać do kiosku po paczkę paluszków)

- sprawa dość oczywista, czyli im taniej, tym lepiej (stąd zainteresowanie Sansami).

 

Jakieś sugestie? :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do propozycji. Video 5G to player, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Jego problemem jest jedynie wielkość - to olbrzym. ;)

 

ADDED (nie widziałem Twojej odpowiedzi)

 

Zostają Ci tylko SanDiski jeżeli ma być to nowe. Zobacz listę odtwarzaczy: http://www.rockbox.org/wiki/TargetStatus

Edytowane przez Voter101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet od biedy używkę mógłbym przeżyć, tylko że nie wiem ile takie coś by było warte - 4 stówy na allegro lub 450 za zmodyfikowaną wersję ze stopki Fatso to ponad dwukrotnie ponad moje oczekiwania (liczyłem się z tym, że pewnie alternatywy dla Sans będą droższe, niż te ~100zł, ale nie sądziłem, że aż tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet od biedy używkę mógłbym przeżyć, tylko że nie wiem ile takie coś by było warte - 4 stówy na allegro lub 450 za zmodyfikowaną wersję ze stopki Fatso to ponad dwukrotnie ponad moje oczekiwania (liczyłem się z tym, że pewnie alternatywy dla Sans będą droższe, niż te ~100zł, ale nie sądziłem, że aż tyle).

I to nie koniec kosztów bo bez tego nie wykorzystasz modyfikacji jaką jest iMod,

Przykładowo hd668 sam ipod nie wysteruje, iMod z ampem już znacznie lepiej.

 

Kup ipoda jeśli go polubisz zbieraj kasę na przeróbkę i ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było na forum i już się clipa+ nie poleca? Przecież to nie gra wcale tak tragicznie, enty level jak malowany i koszt do przełknięcia. Czego nie można powiedzieć o zestawieniu iPod -> iMod -> iMod + AMP bo to zestaw nieco absurdalny dla kogoś kto dopiero rozpoczyna przygodę z przenośnym audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę same sprzeczności - mało kasy i olbrzymie wymagania.

Po co napędzać duże słuchawki z odtwarzacza?

Albo kupujesz tani sprzęt i szukasz skutecznych słuchawek przenośnych. Albo ładujesz więcej kasy i faktycznie wracamy do opcji iMod i wzmak. No nie da rady inaczej moim zdaniem.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że te wymagania są takie olbrzymie, wręcz przeciwnie.

 

Miałem nadzieję, że będę mógł zrezygnować ze smartfona (obecnie Nokia E75, która mnie już doprowadza do szewskiej pasji) na rzecz jakiegoś taniego superprostego telefonu z długo trzymającą baterią i ogarniętego playera playera z założeniem, że wyjdzie co najwyżej w podobnej cenie, a lepiej.

 

A co do słuchawek - muszą być nauszne (inne nie wchodzą w grę), najlepiej zamknięte (nie lubię robić za jukeboxa), z wymiennym kablem (już mam dość psucia się właśnie kabli, gdy słuchawki same w sobie są okej i co chwila oddawania ich komuś do zlutowania) i brzmieć porządnie, a przy tym nie kosztować fortuny (stąd mnie ciągnie do Superluksów).

 

No ale jeśli nie da rady, to może jednak się zadowolę np. SE W995 i kij już z formatami i na ile to napędzi mi takie słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Rockboxa na Nano II i jestem zadowolony: z rozmiarów, poręczności, brzmienia, mocy, funkcjonalności, czasu pracy na baterii, jakości wykonania, ogólnej estetyki. Jeżeli ktoś nie potrzebuje więcej niż 4 lub 8 GB na muzykę, to polecam. Dodatkowo, da się wyrwać w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli generalnie rzecz biorąc najwięcej sensu byłoby zapolować na jakąś używkę starszych modeli iRivera lub Cowona, albo na jakiegoś ze wspomnianych iPodów. Dzięki wielkie :)



A tak swoją drogą, zupełnie z czystej ciekawości - jakby przyjąć Sansa Clip+/Fuze+ jako punkt odniesienia, to jak ich względem wypadają waszym zdaniem SE W995/C905/C901/itp? Po modyfikacjach softa rzecz jasna. Porównywalne są, lesze, gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało- ktoś na forum sprzedaje Samsunga R0- podobno da się na niego wrzucić Rockboxa, ma slot na karty SD i z tego co pamiętam to gra podobnie do P3, czyli bardzo zacnie. Tylko wszystkie te informacje musisz zweryfikować, bo nie wiem czy gdzieś nie kłamię przypadkiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności