Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do domu ~350 zł max


kiju

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam w końcu czegoś wygodnego do domu. Cena - 350 zł. Grać to będzie z FiiO E7. Nie precyzuję czy mają być otwarte czy zamknięte. Bardzo podobał mi się zestaw E7 + CAL! kiedyś, ale teraz chciałbym czegoś innego poszukać, niezbyt wygodne na dłuższą metę były CALe. Najbardziej pasowałoby mi coś o konstrukcji podobnej do HD555, ale z tego co widzę to już ich raczej nie dostanę. Zależy mi na tym żeby słuchawki grały szczegółowo, ale raczej w kierunku grania bardziej efektownego, przyjemnego niż przesadnie analitycznego. Takie właśnie bardzo muzykalne były CAL! (rekablowane). Podobają mi się Superluxy HD330, zagra to ładnie z E7? W budżecie jeszcze łapią się Shure 440, ale o nich za dużo nie czytałem jeszcze. Jakieś inne propozycje od Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zaproponuję HD440, nieco jasniejsze od CAL i AKG K520 - bardzo przyjemne, dość neutralne granie z podbitym lekko basem - takie połączone KPP i KSC75 tylko technicznie lepsze i mimo, że nauszne (a nie wokółuszne) to bardzo wygodne. Chociaż w tej cenie to można poszukać używanych AKG K172HD. Z fun modem grają podobnie jak K520 tylko lepiej :) Też są wygodne, aczkolwiek grzeją trochę bardziej niż K520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się sporo i doszedłem do wniosku, że niczego ciekawego do 300 zł nie znajdę. Budżet powiększony o 50-100 zł i tutaj łapią się 3 fajne IMO propozycje - AKG K172HD, Grado sr60i i Sennheisery HD 518. Pytanie zasadnicze - czy E7 sobie da radę z nimi?

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z k172hd na pewno da radę - ja słucham bezpośrednio z nano6 i 2/3 skali mi wystarcza. Że nie wspomnę o innych moich grajkach, gdzie 1/2 skali daje jeszcze głośniejsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HD518 jest mało opinii, ale raczej większość jest negatywnych, a do HD558 już budżetu nie naciągnę... Grado - mnóstwo skrajnych opinii, ale w jednym się pokrywają - na dłuższą metę niewygodne (ale i tak kuszą...). W związku z tym z tej trójki zostają chyba tylko AKG na placu boju.

 

Coś innego (najlepiej wokółusznego) w tej cenie (400) się nie znajdzie?

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto sprawdzić kto sprzedaje, ale ceny są takie, bo dużo ludzi je sprowadza za śmieszne pieniądze, dlatego w PL, nie opłaca się ich kupować za 600zł

Z tego co wiem MrBrainwash z tego forum ma na sprzedaż te słuchawki za około 280zł, myślę że jest to naprawdę dobra opcja w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie wykonane to są K860 - miałem je pół roku i wyglądały jak nowe. Kwestia tego jak ktoś ze słuchawkami się obchodzi. Ale fakt do solidnych one nie należą.

 

Ja już dawno przestałem oceniać słuchawki w taki sposób - x>y>z Bo to się po prostu nie sprawdza. Najsensowniejszą dla mnie oceną jest umiejętność umieszczenia słuchawek w danym segmencie i kategorii. CAL grają przeciętnie, ale słucha się ich bardzo przyjemnie. Superluxy to z kolei monitory, też nie każdemu podejdą. Tak jak lubiłem głębokość dźwieku w CAL, tak w D1100 kocham szerokość i wielkość sceny. Dźwięk jest przejrzysty, ale przyjemny dla ucha, wymożna odpłynąć z muzyką, takie SL HD681 technicznie zamiatały, ale jakoś nie potrafiłem w nich poczuć klimatu. W cenie do 300zł to denonki naprawdę nie jest zły wybór.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak proponuje tych denonów odsłuchać - bo dla mnie ich dźwięk przyjemny dla ucha nie był.

odebrałem je jako strasznie basowe słuchawki, niestety kosztem innych pasm.

przynajmniej z moim źródłem (sony a463) i moją muzyką (głównie rock, metal) nie brzmiało to ciekawie - buczący ten bas był i robiła się klucha. szczegółowości, na której Ci zależy nie doświadczyłem.

 

sam szukam teraz słuchawek do domu. chciałem wydać w okolicach 250pln, ale cały czas ten budżet się podnosi bo nie mogę nic znaleźć :/

jeśli możesz dołożyć stówkę to polecam brainwavz hm5 - obecnie w promocji za 450pln w mp3store. bardzo mi podpasowały i rozmawiam ze swoją księgową ;) ale w międzyczasie szukam też dalej... i natknął mi się ath-t500.

 

ktoś miał do czynienia? zagraniczne opinie całkiem całkiem (u nas nie znalazłem dużo inf.) i ponoć super wygodne nawet na dłuższe posiedzenia (co się w domu zdarza)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacze są mocno ciepłe i nie bardzo pasują do denonków. IMO większość rocka i metalu nie brzmi też zbyt wybitnie. Po za tym odsłuch niewygrzanych w sklepie nijak się nie ma do dłuższych odsłuchów wygrzanych w domu. Oczywiście nie polecam ich koledze bo można rozejrzeć się za czymś innym, lecz chodzi mi o to by ich nie demonizować, bo same w sobie są dość fajne :)

 

Sam chciałbym posłuchać HD660/330/440 ale jakoś nie pali mi się z kupowaniem. Sam pewnie sobie kupię HD681EVO jak wyjdą ;)

W sumie zmęczyłem się poszukiwaniem słuchawkowego ideału i to w dodatku będącego Giant Killer. Szkoda, że nie ma słuchawek do wszystkiego. Niektóre sprawdzą się danej muzyce, a wyłożą w drugiej. i na odwrót. A mnie wkurza kolekcjonowanie słuchawek, najchętniej miałbym jedną parę, ale słucham wszystkiego i tak się nie da...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygrzaniu bas w tych Denonach się uspokaja. Jednak mimo tego warto ich odsłuchać przed zakupem. Między innymi dla mnie są one tak efekciarskie, że do muzyki się nie nadają, ale są świetne w grach i filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz napiszę - Denony używane tylko w domu, nigdy mi nie upadły i były szanowane tak jak cały mój sprzęt a jakoś popękały. Tym bardziej że w przypadku kupionych za 350zł nie mamy gwarancji także zostajemy bez sprzętu i wtopionymi pieniędzmi w przypadku awarii. Nie wiem o co chodzi ci ze szczerością i sceną D1100. Scenę mają przeciętną, o wierności nie ma co nawet mówić jeżeli o to ci chodzi. Moje miały przegrane gdzieś około 200h, może trochę mniej więc raczej wygrzane. Ich największą zaletą była wygoda, pady bardzo fajnie leżały na uchu ale jednak pałąk potrafił troch gnieść. Co do źle zrealizowanego rocka czy metalu - to dlaczego na takich monitorowych jak to ująłeś HD660 mogę słuchać wszystkiego z uśmiechem gdzie D1100 sprawdzały się w bardzo ograniczonym repertuarze? Trzeba jednak przyznać że bardzo fajnie brzmiały na nich efekty w filmach i grach. Ale i tak moim zdaniem niezbyt wartę nawet tych 350zł za które można je kupić. Złe nie są, ale dobre też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i każdy ma własne zapatrywania :).

 

Jak dla mnie to jeśli D1100 nie nadają się do muzyki to kupuje DT-150 i idę sobie pojeździć czołgiem.

 

Ja przez cały czas posiadania Denonów to właśnie po nie najczęściej sięgałem, raz z racji wygody, dwa dźwiękowo było dla mnie bardzo przyjemnie. I prawda nie nadają się do wszyskich gatunków, ale ja na nich słuchałem wszystkiego i nie było tak, że w któryś albumach krew mi ciekła z uszu. Po prostu, zauważałem, że to i to mogłoby inaczej brzmieć i tyle. Na SMK-II było całkiem naturalnie z pełnowymiarową sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacze są mocno ciepłe i nie bardzo pasują do denonków. IMO większość rocka i metalu nie brzmi też zbyt wybitnie.
dlatego też podałem na czym i co odsłuchiwałem - całkiem możliwe, że po prostu to połączenie mnie odrzuciło, a gdzie indziej jest ok :)
W sumie zmęczyłem się poszukiwaniem słuchawkowego ideału i to w dodatku będącego Giant Killer.
amen... ja dopiero zacząłem przygodę a już się łapię na "zmęczeniu" i frustracji... a mimo wszystko dalej chęci są bo kolekcji też nie chcę w domu mieć :) Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba zamówię Grado - może akurat moje uszy będą je tolerowały, a z ewentualną ich odsprzedażą chyba nie będzie problemu, w końcu popularny model. Bo jedyna opcja jaka jeszcze została to K172HD za 399. Wieczorem będę musiał się zdecydować, jeśli ktoś mógłby nakierować, która z tych par będzie bardziej pasowała do moich preferencji, to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak graja akurat k172hd ale dzis mialem przyjemnosc sluchac akg k240 mkII i k271 mkII i na pewno muzykalnym i efektownym brzmieniem tego nazwac nie moge. bylo dosc plasko i chlodno - oczywiscie w moim odczuciu

jesli szukalbym muzykalnosci, mieska, troche dociazonego brzmienia to przesiadajac sie na nie z CAL! bylbym zawiedziony :)

takze poszperaj jak one maja sie do wybranego przez Ciebie k172hd... bo calkiem prawdopodobne ze bedzie to ten sam charakter grania

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak graja akurat k172hd ale dzis mialem przyjemnosc sluchac akg k240 mkII i k271 mkII i na pewno muzykalnym i efektownym brzmieniem tego nazwac nie moge. bylo dosc plasko i chlodno - oczywiscie w moim odczuciu

jesli szukalbym muzykalnosci, mieska, troche dociazonego brzmienia to przesiadajac sie na nie z CAL! bylbym zawiedziony :)

takze poszperaj jak one maja sie do wybranego przez Ciebie k172hd... bo calkiem prawdopodobne ze bedzie to ten sam charakter grania

Dokładnie jest tak jak piszesz. K172HD są nudne i mało ciekawe, za to technicznie są bardzo dobre. Ale właśnie dlatego napisałem, że jak K172HD to tylko z fun modem http://forum.mp3store.pl/topic/96985-akg-k172hd-fun-mod/

Wtedy grają dość podobnie do K520, aczkolwiek lepiej pod każdym względem - zwłaszcza góra pasma to zupełnie inna liga. Co ważne mod prosty w wykonaniu i w pełni odwaracalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie dlatego napisałem, że jak K172HD to tylko z fun modem

sorka... nie doczytałem :) ciekawy jestem zmiany po Twoim modzie (na uszach - bo oczy Twój opis właśnie widziały :) )

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyły niespodziewane wydatki i budżet zmalał, ale w międzyczasie naczytałem się sporo o Superluxach HD330 i na nie padł wybór :) Szkoda tylko, że w thomanie ich aktualnie nie ma, bo miałbym przesyłkę za free a wtedy ich cena jest już całkiem bajkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności