Skocz do zawartości

Test Audiotrak Prodigy Cube


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie miałem okazję sprawdzić co oferuje dobrze znana kostka od Audiotrak. Zapraszam do przeczytania mojego testu tego urządzenia :)

 

Przedmiotem testu jest Audiotrak Prodigy Cube – DAC/AMP, często uważany za bardzo dobry produkt w sektorze PC Audio. Postanowiłem sprawdzić, czy słusznie zyskał tyle przychylnych opinii.

Prodigy Cube trafił na rynek w 2008 roku i z miejsca został przyjęty ciepło i doczekał się wielu pozytywnych recenzji. Polecany jest jednak dosyć rzadko – ustępuje miejsca głównie produktom FiiO. Jeśli już wspomina się o Cube, to zazwyczaj w kontekście jego modyfikacji. Testowane urządzenie kosztuje około 389 zł i jest reklamowane jako drobiazgowo wykonany produkt o wielu możliwościach i wzorowej jakości dźwięku.

 

Całość dostępna tutaj: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/test-audiotrak-prodigy-cube/

 

2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo już recek Cube’a roi się w polskim necie? ;)

Brawo za pierwszą krytyczną recenzję. Osobiście jednak cenię wyżej pod względem brzmienia Cube niż E10. Może kwestia preferencji albo słuchawek.

 

Duży plus za porównanie do Fiio E17, szkoda zaś, że nie porównałeś samej sekcji DAC, mam na myśli, że porównanie Cube+o2 vs odac+o2 z chęcią bym przeczytał.

 

Co do pokrętła głośności w moim mniemaniu jest niezłe, dużo lepsze niż z audinsta i też lepsze niż w E10 pomimo braku cyferek. I jakoś wielkiego oporu nie daje, chyba w audinscie było tak samo pod tym względem, tylko tam natężenie dźwięku za bardzo rosło przy małych ruchach i na nisko impedentacycjnych słuchawkach miałem problem z ustawieniem głośności na jakiej słucham, występował na do tej głośności praktycznie imbalans kanałów i musiałem nieco głośniej słuchać niż bym chciał . Ale to już na marginesie :)

 

Z którego wyjścia słuchawkowego słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recka Cube to właściwie efekt mojego nadrabiania zaległości ;)

 

Słuchałem z mini-jacka. Cube do testów dostałem właściwie niespodziewanie do domu rodzinnego na święta. Nie byłem do końca przygotowany do pełnej recki i miałem mało czasu, ale starałem się, żeby wyszło jak najlepiej :)

 

Co do krytycyzmu - czytałem sporo pozytywnych recek przed napisaniem testu, a sam miałem odmienne uczucia. Zauważyłem jednak, że pokrywają się z komentarzami do jednej z recek na forum, więc właściwie nie byłem pierwszy w swej krytyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krytycyzmu - czytałem sporo pozytywnych recek przed napisaniem testu, a sam miałem odmienne uczucia. Zauważyłem jednak, że pokrywają się z komentarzami do jednej z recek na forum, więc właściwie nie byłem pierwszy w swej krytyce.

Co do komentarzy, opinii to nie twierdzę inaczej, że nie pierwsza krytyczna, niektórzy preferują co innego, to fakt. W końcu inne szkoły grania.

Słuchałem z mini-jacka. Cube do testów dostałem właściwie niespodziewanie do domu rodzinnego na święta. Nie byłem do końca przygotowany do pełnej recki i miałem mało czasu, ale starałem się, żeby wyszło jak najlepiej :)

Mały jack jest dedykowany do iem, brzmienie z niego jest nieco inne, chyba ma mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie odaca do cube. Recenzja jak zwykle udana. Gratki. :) Chociaż tak jak @Obli mam wątpliwości.

 

O którą recenzje chodziło? :P

 

Jeśli chodzi o wyjście RCA Cube to dźwięk jest poprawny przyjemny, nie można nic zarzucić, a jednocześnie dupy nie urywa ;)

 

Natomiast przy wyjściu jack zrobiłeś dość znaczący błąd. Tak jak @Oblivion zauważył wyjście mini nie jest zbyt dobre i tam powinno się IEMy podpinać. Ja testowałem je przez 5 min. może bo było oczywiste, że pełna moc tego urządzenia leży w dużym wyjściu Jack.

 

Uważam też, że powinieneś użyć jeszcze jakieś mniej wymagające "użytkowe" słuchawki. Ja na Cube przetestowałem chyba z 12 par słuchawek, a z HP525 (odpowiednik HD25) było akurat słabo.

 

Charakterystyka się zgadza - jak ktoś lubi umca umca to fiio byłby lepszy. Natomiast scena w słuchawkach jest zdecydowanie lepsza od E17 co najmniej o level, jest dużo powietrza jest szeroka i w ogóle cieszy,,,, (jeśli się ma porównanie).

 

Słowo klucz to "synergia" którą poniekąd zdobywa odpowiednim op-ampem. Dzisiaj chciałbym jeszcze raz przetestować Cube, tym razem z LT1028CS8, Podejrzewam, że miałbym uciesz na twarzy :D

 

Po za tym też nie mogę pojąć, czemu przy wszystkich recenzjach fiio - ciepłe brzmienie uznajesz za plus, a neutralne brzmienie cube, to jest minus? Chyba właśnie powinno być odwrotnie jeśli mówimy o hi-fi ;). To takie trochę subiektywne ocenianie - nie podoba mi się walę minus :D Cube był dużo naturalniejszy w swoim graniu niż E17, na pewno nie robi to takie efektu WOW ale mi się to bardziej podobało i IMO jest to bliższe wzoru Hi-Fi.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mój błąd. Jednak tak jak pisałem nie byłem do końca do recki przygotowany - nie miałem ze sobą nawet sensownego adaptera, dlatego postanowiłem skupić się na mini-jacku. W sumie z niego Cube napędził 300 Ohmowe Senki, dlatego nie podejrzewałem, że może być tak duża różnica mocy pomiędzy gniazdami ;)

 

Według mnie E17/E10 jest jednak znacznie lepszy niż Cube. Tam stwierdziłem jednak więcej powietrza, znacznie lepszą separację i dynamikę niż w Cube, mimo syntetycznego brzmienia.

 

Podłączałem pod Cube jeszcze K422 i Shellz. Jednak to mało znane i niezbyt miarodajne słuchawki, a rezultaty były takie sobie, więc postanowiłem ich nie uwzględniać.

 

Następnym razem będę woził ze sobą wszystkie ******łki, żeby być zawsze przygotowanym do testów ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dużo przeoczyłeś, uwierz mi Cube zaskakuje ilością powietrza, w porównaniu do maya (którą ja z kolei równałbym z E17 + trochę mniejsza szczegółowość niż w fiio, ale lepsze wypełnienie) czy każdej innej karty bez wzmacniacza dźwięk jest ze 2 razy większy, na dynamikę i separację nie ma co narzekać. Chociaż testowałem go obok Icon HDP i przy nim było tak średnio, ale na pewno bez wstydu (a tam jest wzmak klasy A, a tutaj zwykły scalak po usb).

 

Wydawało mi się, ze do Cube dołączają adapter jack, ale z testówkami może być różnie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że są takie różnice :)

W FiiO E9 sytuacja była podobna, jednak tam gniazda różniły się impedancją - 44 Ohmy vs 10 Ohmów. W przypadku Cube nie znalazłem info o różnicy w impedancji, być może to tylko kwestia mocy, ale też nie wiem jak wielka jest różnica. Cube obsługuje słuchawki do 150 Ohmów, pociągnął dwa razy tyle z mini jacka. Z czego miałaby wynikać tak duża różnica jakościowa pomiędzy gniazdami?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci nie napiszę jak duża i jaka jest różnica. Ale na pewno wiem, że duży jack wypada zdecydowanie lepiej, tego mini-jacka można mogliby nawet wyrzucić.

 

Cube mocą bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Czuć, że ma powera. Przeważnie słuchałem na 9-11 godzinie, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD25-1 też nie narzekałem na moc z małej dziurki - również 9-11, chociaż one są bardzo skuteczne, więc nie ma co porównywać.

 

Tak przy okazji, jak to jest w końcu z tym wyjściem liniowym? Podłączałem głośniki pod RCA, z O2 też sprawdzałem - pokrętło głośności Cube obsługuje moc wyjścia RCA. To znaczy, że nie pomija układu wzmacniacza?

 

Czy jakimś cudem omija wzmacniacz i idzie jedynie przez pokrętło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, ze do Cube dołączają adapter jack, ale z testówkami może być różnie.

Adaptera na duży jack do Cube nie dodają niestety.

 

Tak przy okazji, jak to jest w końcu z tym wyjściem liniowym? Podłączałem głośniki pod RCA, z O2 też sprawdzałem - pokrętło głośności Cube obsługuje moc wyjścia RCA. To znaczy, że nie pomija układu wzmacniacza?

 

Czy jakimś cudem omija wzmacniacz i idzie jedynie przez pokrętło? :)

Podobnie jak w np. w audinscie używając wzmaka osobnego należy pokrętło dać na maxa, żeby ominąć wbudowany wzmacniacz. Regulacja pokrętłem jest przeznaczona dla osób używających głośników przez lineout.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

mam od ponad roku Cube, gra bardzo dobrze, jednak od kilku dni pojawia mi się codziennie przy włączaniu komputera komunikat na ekranie :

 

Audiotrack Cube error nr 3 (mniej więcej, dokładnego komunikatu nie pamiętam).

 

Muszę odłączyć kabel USB i po parunastu sekundach podłączyć, wszystko działa bez problemu.

 

System Win7 64 Ultimate, nic nowego nie instalowałem, standardowe poprawki od M$...

 

Co za diabeł i jak go pogonić ?

 

:)

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności