Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG 450 czy CAL


Rekomendowane odpowiedzi

Te 450 są aż takie słabe, czy to kwestia źródła? Sam się nad nimi zastanawiam (albo nad k460), Kolega Canabizzz miał (k450), jak się ostatnio widzieliśmy, niedługo po tym, jak weszły na rynek, i wyglądał na zadowolonego.

Edytowane przez Nel_Nero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K450 są tragiczne. Do muzyki elektronicznej, albo takiej z dużą ilością basu, czy w ogóle skrajów pasm, może będą niezłe. Jednak jeśli chcesz posłuchać prawdziwych instrumentów, to uciekaj. To nie są słuchawki dla melomana, w ich brzmieniu nie znajduję nic na plus. Bas będzie dobry w techno, hh, dance itp. Pozostałe gatunki muzyczne utoną w gęstym środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głos na cal ale cuda to to nie są jak mozna wnioskować z tego co się czyta w internecie

Zastanawia się nad kupnem słuchawek AKG 450 lub CAL'e

Przeznaczenie wyłacznie muzyka ( electro-house, House, dupstep, ew. stare przebpje lat 70,80,90)

Odtwarzacz to tylko i wyłącznie laptop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głos na cal ale cuda to to nie są jak mozna wnioskować z tego co się czyta w internecie

Zastanawia się nad kupnem słuchawek AKG 450 lub CAL'e

Przeznaczenie wyłacznie muzyka ( electro-house, House, dupstep, ew. stare przebpje lat 70,80,90)

Odtwarzacz to tylko i wyłącznie laptop :)

Miałem CAL!, rekablowałem kablem od Sennheiserów HD600 (bo taki akurat miałem pod ręką) i muszę powiedzieć, że to dobre słuchawki, jak za swoją cenę. Ciepłe brzmienie. Dosyć starannie wykonane. Miekkie, miłe w dotyku pady.

 

Edit: Canabizzz preferował właśnie muzykę elektroniczną, więc coś w tym może być.

 

Wizualnie i cenowo podobają mi się k460 Quincy Jones. Na Senny Momentum chwilowo mnie nie stać :P

 

No nic, chyba jednak chwilowo będę musiał zostać przy KPP 25th Anniversary i Senn HD 238 Precision :D

Edytowane przez Nel_Nero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba jednak chwilowo będę musiał zostać przy KPP 25th Anniversary i Senn HD 238 Precision :D

Zamierzałem się na HD238, ale wybrałem K450. Nie wiem, jak grają te Senki, ale w porównaniu do KPP, których używałem kilka lat, K450 wypadają blado. Nie mają tej zadziorności, którą prezentują Kossy, które pomimo lekkiego ocieplenia, są wyjątkowo energiczne. AKG są pod tym względem bardzo stłumione i mało rozrywkowe. Strasznie nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nudne.

 

"De gustibus..." :) Ale jeżeli z Clipem to się nie dziwię... Sansa nie jest w stanie ich rozruszać...One potrzebują mocnego grajka - Wystarczy je podłączyć do Toucha czy Ipoda Video (a jeszcze lepiej pod jakiś wzmak) i pojawia się i świetna dynamika i niezła rozdzielczość...Oczywiście jeżeli ktoś lubi tego typu granie (stosunkowo mocny bas, wyraźna średnica i wycofane górne tony). Ja w każdym razie bardzo je lubię... I to w dosyć różnym repertuarze (od trip hopu do metalu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nudne.

 

"De gustibus..." :) Ale jeżeli z Clipem to się nie dziwię... Sansa nie jest w stanie ich rozruszać...One potrzebują mocnego grajka - Wystarczy je podłączyć do Toucha czy Ipoda Video (a jeszcze lepiej pod jakiś wzmak) i pojawia się i świetna dynamika i niezła rozdzielczość...Oczywiście jeżeli ktoś lubi tego typu granie (stosunkowo mocny bas, wyraźna średnica i wycofane górne tony). Ja w każdym razie bardzo je lubię... I to w dosyć różnym repertuarze (od trip hopu do metalu).

W sygnaturce mam wzmacniacze, na nich jest trochę lepiej. Na HK minimalnie więcej basu, na Yamaszce nieco więcej góry i przestrzeni. Do umc-umc się nadają, ale to szczyt ich możliwości, rozumiem że każdy ma inny słuch i co innego preferuje, ale dla mnie to katastrofa. Ponadto słuchawki nie kosztują zbyt mało, ostrzegam przed tym wynalazkiem, lepiej najpierw ich przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz CAL'e . Nie dość, że posiadają DOKŁADNIE takie same przetworniki, co Denony za ok 700, to jeszcze ładnie wyglądają i są tanie . Miałem je ok. pół roku (przesiadłem się z AKG z tej samej półki cenowej) i byłem zachwycony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności