Skocz do zawartości

fiio e6/e11 do K618 i brainwavz m3


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza do słuchawek K618 i brainwavz m3.

Używany byłby w dłuższych podróżach do sony nwz-a463 lub nwz-a864. Wiem, że najlepiej samemu posłuchać, jednak przy wzmacniaczach często na forum panuje opinia, że trzeba dać sobie "na odsłuch" parę dni, a nie oceniać po paru minutach. Stąd prośba o pomoc doświadczonych kolegów :)

Czy warto do tych playerków (ostatecznie pewnie zostawie sobie tylko a864 - ale decyzja dopiero za parę dni kiedy odtwarzacz do mnie dojdzie) i tych słuchawek dokupywać wzmacniacz tej klasy? Czy poprawi to jakość dźwięku... bo na głośność przynajmniej w a463 nie narzekam? Może jeśli inwestować to tylko z LOD fiio L5 ?

 

Jeśli jest to dobra opcja to który z wymienionych lepiej się spisze w takich zestawach? podzielcie się proszę doświadczeniem i własnymi odczuciami...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mogą poprawić wzmacniacze z tej półki to aspekty sceny i PRaTu, oraz może odrobinę dynamiki, takiej szczegółowości Ci nie poprawią. W przypadku AKG prądożernych poprawa może być zauważalna w przypadku m3 tak średnio mi się wydaje.

Ogólnie zestawiłeś basowe słuchawki z basowymi słuchawkami. Nie masz przypadkiem tam kluchy?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pasowe" ? odwrotność basowe? :) "PRaTu" ? sorki... ale jestem początkujący :)

 

właśnie ten odmienny charakter m3 i k618 może być problemem przy wyborze wzmaka. Po recenzjach wnioskuje, że e11 właśnie może zrobić kluche z k618. Ciepły odtwarzacz, basowe (choć moim zdaniem nie aż tak bardzo - dla mnie zrównoważone) słuchawki i wzmak, który jeszcze ociepla trochę dźwięk spowoduje zamulenie k618.

Czy ktoś próbował takiego połączenia i potwierdzi/zaprzeczy? Gdzieś na forum wyczytałem że ocieplający nieco dźwięk wzmak nie zamulił wręcz ożywił k518 - czyli słuchawki bardziej basowe od k618.

ale mówisz na większą szczegółowość (zwłaszcza w środkowym paśmie) w k618 przy dodanym wzmaku nie ma co liczyć (nawet przy LOD)?

 

Z drugiej strony m3 z e11 może właśnie z tego charakteru wzmaka skorzystać na plus.

 

jak natomiast do e11 ma się właśnie fiio e6?

 

odnośnie kluchy sony + k618... moim zdaniem nie :) słuchałeś k618? Dla mnie one wcale nie są basowe... na pewno mniej niż k518. Oczywiście mają dość mocny dół i w porónaniu z m3 brakuje szczegółów w środku... niemniej nadal dla mnie są to dobrze zrównoważone słuchawki.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literówka.

 

E6/E11 to nawet bym poprawą nie nazwał. Ot czasem dodają trochę powietrza, a resztę zmian można potraktować jako dobry EQ. Słuchawki które reagują na moc mogą mieć lepszy prat czyli pace rhytm and timing, potocznie (tylko potocznie) nazywany dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię.

ot człowiek na każdym kroku się uczy :)

niemniej jakby ktoś miał styczność z zestawem podobnym do mojego dalsze opinie mile widziane - najlepiej stricte o omawianym połączeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k618 brakuje mi przede wszystkim trochę szczegółowości w środku... trochę lepiej kontrolowanego dołu. żeby był bardziej punktowy.

choć może bardziej to rekabling załatwi niż wzmak? czy wzmak też pomoże trzymać je w ryzach?

przynajmniej w k518 z tego co czytałem rekabling powodował lepszą kontrolę basu... z tego co pamiętam :)

 

ale fakt... poczekam aż dojdzie a864 i zobaczę jak tam sytuacja wygląda.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności