Skocz do zawartości

Shure E5


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Bede wdzieczny za krotki opis po polsku tutejszych komentarzy na temat SHURE E5.

 

 

tutaj 1

 

tutaj 2

 

tutaj 3

 

CO SADZICIE O IMPEDANCJI W POSZCZEGOLNYCH MODELACH - JAKOS DZIWNIE SIE ROZKLADAJA???

 

cala seria E

 

historia seri E

 

technologia

 

opinie - recenzje - bardzo wazne dla mnie!!!!

 

 

Czym sie roznia od siebie E2 - E3 i E5 oprocz ceny oczywiscie ;)

 

tutaj E2 E3 i E5

 

 

Ralph podal mi namiar na ta strone - smartranfer. Nie jestem za kupowaniem przez neta z zagranicy. Ale jesli shure sa niedostepne w Polsce to chyba nie ma innego wyboru? Wierzyc firmie? Jakie sie ma gwarancje? Ktos juz korzystal z uslug tej firmy oprocz Ralpha? Prosze o komentarze. Aha - ja nie kupuje tych sluchawek - jak narazie zastanawiam sie i rozwazam wszystkie za i przeciw bo to wielki bol wydac tyle kasy na sluchaweczki ktore sa malenkie jak pchelki a tymbardziej ze nie ma mozliwosci ich przesluchania przed zakupem dlatego prosze wszystkich chetnych i zainteresowanych pomoca mi z racji slabej znajomosci angielskiego o podawanie linkow z recenzjami tych sluchawek, wszystkich tzn E2 , E3 i E5 (E3 mi sie strasznie nie podobaja z wygladu, nie wiem czy ktos widzial E1? Przypominaja drewniane kolki z jakimis zurzytymi gabeczkami ;)) i krotki opis o czym wspominaja tzn o jakich ich plusach ale i tez o jakich minusiach wspominaja. Minusy sa chyba najwazniejsze. Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki i pomoc.

 

 

Pozdrawiam i czekam na wszelakie informacje.

 

Oliver27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nawet ciekawsze strony znalazles z pelniejszymi opisami, dzieki serdecznie Ralph. Jeszcze jakby sie kots znalaz kto by strescil to wszystko......... MOze to forum na ktorym mowiac o seri E, jakie maja wady, zalety, jakie maja brzmienie, bassy, wysokie tony? Gdybym to wszystko wiedzial moze by juz do mnie lecialy??? :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ralph - na poczatek zadowoli mnie wszystko ;)

 

Dostalem info gdzie mozna kupic te shure z seri E.

 

czy ktos moze to sprawdzic czy wysylaja do Polski bo jest to strona po angielsku, nawet nie wiem skad sa. Oto adresy:

 

http://www.polsound.pl/

 

 

http://www.sweetwater.com

 

Prosze o info z jakiego kraju ta strona, co to wogole jest, czy przesylaja sprzet do Polski?

 

EDIT:

 

 

Na stronie polsound sa do kupienia shure:

 

E 2 Słuchawki do systemu PSM200..............................360 zł................440 zł

E 3 Słuchawki uniwersalne z 6 parami nakładek..........715 zł................873 zł

E 5 Dwutorowe uniwersalne systemy słuchawkowe...1 907 zł..............2 326 zł

 

 

E2 Sound Isolating Earphones

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

High energy speakers for full range sound.

 

Specifications:

 

Transducer Type: dynamic high energy

Sensitivity (at 1 kHz): 105 dB SPL/mW

Impedance (at 1 kHz) 16 ohms

Output Connector: Gold-plated stereo, 3.5 mm (1/8-inch) phone plug

Cable Length: 1.57 m (62 in.)

 

 

 

 

 

E3 Sound Isolating Earphones with Extended Frequency Response

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

High energy micro-speakers with extended frequency response, for studio quality sound.

 

Specifications:

 

Transducer Type: single low mass/high energy

Sensitivity (at 1 kHz): 115 dB SPL/mW

Impedance (at 1 kHz) 26 ohms

Output Connector: Gold-plated stereo, 3.5 mm (1/8-inch) phone plug

Cable Length: 1.57 m (62 in.)

 

 

 

 

E5 Sound Isolating Earphones

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

In Ear, dual high energy micro-speakers with wide-frequency stereo sound, great accuracy and isolation from outside noise.

 

Specifications:

 

Transducer Type: dual low mass/high energy

Sensitivity (at 1 kHz): 122 dB SPL/mW

Impedance (at 1 kHz) 110 ohms

Output Connector: Gold-plated stereo, 3.5 mm (1/8-inch) phone plug

Cable Length: 1.55 m (61 in.)

 

 

NIECH MI TYLKO KTOS POWIE DLACZEGO TAK DZIWNIE ROZKADA SIE W POSZCZEGOLNYCH MODELACH IMPEDANCJA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa tak dobre ze moga byc do tego wykorzystane w przeciwienstwie do plugow czy innych jakichkolwiek sluchawek dousznych :lol::lol::lol: i w tym tkwi ich cala przyjemnosc. Znasz inne sluchawki douszne wykorzystywane w profesjonalnych sytuacjach - np koncerty, i inne imprezy naglasniajace????????? nie? Nie dziwie sie bo osobiscie nie znam innych douszniakow wykorzystywanych przez profesjonalistow. To ze shure sa wykorzystywane do odsluchu w takich przypdakach jest tylko lub az najwyzszym dla nich wyroznieniem............

 

 

NO COMMENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem , chodzi mi raczej o prownanie z innymi sluchawkami. Popatrz np na sennheiser`y.

 

Takie MX300, MX400 i MX500 maja 125dB i 32 Ohm

 

Shure:

E5 maja 122dB i 110Ohm

E3 maja 115dB i 26Ohm

E2 105dB i 16Ohm

 

 

A koss the plug np

 

112dB i 16Ohm

 

 

I co jest lepsze?? Chyba im mniejsza impedancja tyl lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie mylisz:

 

MX500 kliknij po prawej stronie na TECHNISCHE DATEN - dane techniczne

 

 

EDIT:

 

sprawdzilem jeszcze na stronie USA pisza jeszcze cos innego wiec juz sam nie wiem jakie maja dane techniczne - co kraj to inne parametry :P

 

MX500 w USA

 

 

ale przy wszystkich pisze impedancja 32Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie dlaczego E5 sa takie drogie ??

bo sa 3-uj drozne :D

niezle w takich malych 3 glosniki:D

Cooooo :blink::blink:

 

W takich małych pchełkach upchnęli aż 3 głośniczki. (pewnie nisko, średnio i wysokotonowy :))

 

No to teraz juz wiem dlaczego to kosztuje 500 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual High Energy Micro-Speakers with Extended Frequency Response and Level Attenuator

The E5c's micro-speakers are of Shure's highest-quality construction. Each earphone contains dual micro-speakers, separating high- and low-frequency range; an in-line electronic crossover optimally separates these outputs, while a level attenuator allows comfortable listening levels for any high-output audio source. The E5c earphones provide the richest possible listening experience. (See technical specs)

 

 

Dwu drozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mr_selfstruct. Dostalem juz przetlumaczone linki o shure od Ralph`a Tak jak sie domyslalem tlumaczenie nie jest zbyt dokladne i pozostawia wiele do zyczenia ale czego mozna sie spodziewac po tego typu programie....... Te informacje nie sa dla mnie przekonywujace - nie sa zbytnio zrozumiale. Pisalem do polsound ale mi jeszcze nie odpisali. Jest to firma ktora chyba raczej jest zainteresowana "wiekszymi" klientami.

 

Maja znakomite referencje - tutaj wglad

 

Moze do nich zadzwonie i porozmawiam, moze pozwola przyjechac do nich i przesluchac wszystkie ( E2, E3 i E5) porownalbym je z Sony mdr ex 71 sl i zdecydowal czy jest sens je kupowac...... Ciekawe czy potraktuja mnie powaznie i zgodza sie na to?

 

Bez wzgledu na to czy bym jakies kupil czy nie recenzje bym zamiescil :D bylaby z pewnoscia bardzo cenna poniewaz nigdzie w polsce jeszcze nie ma zadnych informacji na ich temat :D

 

Druga sprawa to taka ze znalazlem sobie dojscie do zakupow w stanach - szkoda ze tak pozno bo H140 moglbym teraz kupic za 1655zl + koszt przesylki na terenie USA!!!!

 

A jesli chodzi o shure E5 to w polsoun sa za 2326zl a w stanach najtaniej sa dostepne na aukcji za 1500zl a normalnie na oficjalnej stronie shure sa za 499$ (1920zl) wiec i tak o 400zl taniej, w nizszych modelach juz nie ma tak znaczacej roznicy (okolo 100zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygladajac sie tej dyskusji o shure stwierdzam jednak ze wolalabym wydac taka kase na ifp w 1 gb pamieci niz na sluchawki :lol: swoja droga ciekawa jestem jak takie sluchawki graja... bo za taka cene powinny grac nieziemsko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygladajac sie tej dyskusji o shure stwierdzam jednak ze wolalabym wydac taka kase na ifp w 1 gb pamieci niz na sluchawki :lol: swoja droga ciekawa jestem jak takie sluchawki graja... bo za taka cene powinny grac nieziemsko :P

Po co mi Infi 1Gb skoro mam ich 40? :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dyskusja robi sie bezcelowa- juz ustalilismy ze ty masz miejsce w kieszeniach na swojego h, a mi czasami ledwo ifp wchodzi :) poza tym uzywasz swojego playera mozna powiedziec do innych celow, mi moj sluzy jedynie jako odtwarzacz muzyki... i to mnie w pelni satysfakcjonuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wykorzystujesz w pelni mozliwosci swojego sprzetu............. Czy w takim wypadku zakup nie byl przeplacowny skoro dyktafon ani pamiec przenosna w Twoim flash`u jest Ci niepotrzebna? Nie lepiej bylo kupic samego grajka lepiej przystosowanego do odtwarzania muzyki? Ponoc takiem jest sprzet Creativa - przeczytalem to w jakiejs recenzji. jakosc wydobywanego dzwieku jest lepsza w Creativie niz w iRiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz- czasami korzystam z dyktafonu, sporo razy zgrywalam plyty z line in itd itp. po prostu nie jest mi do tego wszystkiego potrzebne az tyle miejsca co tobie, tym bardziej ze wiaze sie z tym znaczne zwiekszenie gabarytow sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz- czasami korzystam z dyktafonu, sporo razy zgrywalam plyty z line in itd itp. po prostu nie jest mi do tego wszystkiego potrzebne az tyle miejsca co tobie, tym bardziej ze wiaze sie z tym znaczne zwiekszenie gabarytow sprzetu.

....ale Infi, on (H140) naprawde nie jest duzo wiekszy i ciezszy od Twojego ifp.

 

 

_Bizare_ zrobil sobie jego zdjecie na rece wczoraj moze jak sie uda to zamiesci to zdjecie..............

 

Naprawde jest maly i lekki............

 

 

 

Immanuel

 

Najlepszym rozwiazaniem byloby IFHPIMP-3636 

 

Widze ze zarty sie Ciebie trzymaja a jak tam maturka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności