Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Przesiadka na Phonak Audeo 012


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem zapytać, czy warto zamienić słuchawki dokanałowe Philips SHS8000 na Phonak Audeo 012 PFE „Classic”. Te pierwsze swego czasu zebrały wiele pochlebnych opinii jako niezwykle udane – oczywiście w kontekście ceny ich zakupu wynoszącej 60 zł. Jestem z nich nawet całkiem zadowolony. Ale trudno mi sobie wyobrazić, na ile Phonaki Audeo mogą być lepsze. Czy proporcjonalnie do wzrostu ceny z 60 zł do 380 zł ? Nawiasem mówiąc za taki budżet można mieć spokojnie Creative Zen Aurvana, plus Creative Aurvana Live !, plus jeszcze Philips SHP 2500.

Tak więc podstawowe pytanie to, CZY WARTO SIĘ SZARPNĄĆ na taki sprzęt?

Dodam 2 pewnie bardzo istotne kwestie:

- słucham orkiestrowej muzyki filmowej, „smooth jazz cafe” i klasyki.

- używam najczęściej telefonu muzycznego Nokia XpressMusic 5310 lub laptopa ze standardową kartą muzyczną.

- nie lubię tonów niskich i silnego „ubasowienia” dźwięku (np. takiego jak w CAL-ach)

Martwi mnie jeszcze kwestia: oporu i głośności odtwarzania. Przeczytałem w jednej z recenzji, że Phonaki grają cicho i mają impedancję aż 32 omy. Moje Philipsy mają tylko 16 omów i wcale nie grają głośno.

Moja historia NIEPOWODZEŃ w wyborze słuchawek: Creative Aurvana Live !, Sennheiser HD 201.

Rozważam też zakup: Philips SHP 2500

Wszystkiego dobrego na Nowy Rok !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - do takiej muzyki i wymagań jak najbardziej pasują (tylko armatury nie każdemu pasują), ale z takim grajkiem, to będą tak żywiołowe, jak Meksykanin w czasie sjesty. Po prostu szkoda będzie na nie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą, najpierw rozważ wymianę źródła. Jak chcesz, żeby grało z telefonu, kup szajsunga wave (s8500). Używki akurat mieszczą się w budżecie 300-400zł. Za tą swoją nokię zgarniesz jakieś 100-150 złociszy, więc powinno też wystarczyć na jakieś lepsze słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności