Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki wokółuszne pod integre, 200zł


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem tematów mnóstwo, ale przejrzałem dużo wątków i nie mam 100% odpowiedzi na moje pytanie. Nie jestem obeznany w słuchawkach więc jeśli jakieś głupoty napiszę proszę mnie poprawić.

 

Szukam słuchawek wokółusznych/ nausznych do użytku w domu, do PC karta dźwiękowa zintegrowana Realteh HD audio (czyli nic specjalnego).

Słuchawki zamknięte lub półotwarte. Cena do 200 zł.

 

Słucham trochę jazzu, reggae, rap, czasami rock. Muzyki słucham z płyt więc myślę, że jakość nagrań nie najgorsza.

 

Bas ma być, ale nie wszechobecny, wolę mniej basu ale punktowy, wyraźny. Nie lubię jak góra daje po uszach (kłuje?) nie wiem jak to nazwać.

 

Mieszkam na odludziu... więc z odsłuchem będzie ciężko, do najbliższego Media Markt i saturna mam około 90km więc spory kawałek.. Będę musiał zaufać wam na słowo.

 

Najważniejsze dla mnie aby słuchawki były wygodne, nie uciskały. Grzanie w uszy przeżyję ale nie ucisk na uszach.

 

Przejrzałem trochę tematów, poczytałem w necie i wyłowiłem parę modeli:

-Sennheiser HD205

-Denon AH-D301 ale one chyba mają jakiś mikro albo przełącznik co mi średnio leży..

-AKG k512/K514 MKII

-AKG K518 niektórzy piszą, że wygodne, niektórzy, że nie, sam nie wiem.

- Sennheiser HD203

 

Wpadły mi w oko superluxy 681, integra da rady? Czytałem o nich dobre opinie.

Edytowane przez Yoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz K512/K514, z tego zestawu najbardziej uniwersalne i najwygodniejsze. Do 200 zł uda Ci się znaleźć Panasonic HTF600 i CAL!, polecane są też Superluxy. K518 i HD205 nie są wokółuszne i dosyć solidnie tulą się do głowy, na dłuższą metę mocno cisną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te MKII są wokółuszne, nawet jest w nich więcej miejsca na uszy niż w pierwszych wersjach K512/K514. K511 brzmią dosyć podobnie, w sumie jedyną odczuwalną różnicą jest materiał na padach (na K511 jest pseudoskóra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Znalazłem na forum pochlebne opinie co do Shure shr 240a. Wyglądają nieźle, no ale słuchawki mają przede wszystkim grać. Jak u nich wygląda sprawa wygody i jak zagrają z integry?

 

Myślałem o Cal! ale wiem, że integra za słaba.

 

Myślałem również o zakupie jakiegoś wzmaka słuchawkowego pod kompa. Mógłby mi ktoś coś zaproponować. Nie znam się w tym temacie.

 

UP!

Edytowane przez Yoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL nie pokażą pełni swoich możliwości z integry, ale nie znaczy to, że zagrają źle. Zależy to też od samej integry, jedna lepsza druga gorsza - są takie które grają na poziomie Audigy. Mocy integrze wystarczy na pewno, nie wiadomo tylko jak z jakością samego sygnału.

Shure SRH240 i Panasonic RP-HTF600 nie są wymagające co do źródła i z integry pokażą większość tego co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie ale ostatnio zakupiłem CAL podpięte do laptopa (karta oczywiście zintegrowana) wcześniej używałem Fatality , czym się kierowałem muzyka , każdy rodzaj , sporo gram , i co mogę o nich powiedzieć w grze spisują się wyśmienicie , pozycjonowanie jest super , fatality się nie umywają , muzyka powiem ci że moja integra daje rady , na pewno słuchawki nie pokazały swoich możliwości ale porównując je do fatality są super , teraz rozważam zakup jakiejś dźwiękówki typu maya U5 , wtedy zobaczę co potrafią , mam taką nadzieję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności