Skocz do zawartości

karta audiofilska do 500zl


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

poszukuje karty audio do komputera. Posiadam glosniki logitech z-5500 wiec zależy mi na dobrym przekazaniu dźwięku Surround do filmow ale i potrzebuje ja do gier.

Creative wypuścil nowa serie i myślę nad zx i zxr aczkolwiek jest duża roznica miedzy nimi ? A moze cos od asusa (chociaz SB wyglądają swietnie )? Czekam na Wasza pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki podłączone są przez spdif to z komputera do głośników dociera sygnał cyfrowy, czyli nic innego jak 0 i 1. Karta zintegrowana i ta za 500zł będzie wysyłała identyczne 0 i 1, w przypadku sprzętu audio najwięcej zależy od części analogowej która zmienia 0 i 1 na sygnał dźwiękowy, wzmacnia go itd. W twoim wypadku masz już tą część analogową zawartą w głośnikach więc karta dźwiękowa niema praktycznie wpływu na to co usłyszysz.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optyk -> Z-5500 = same Z-5500. Sygnał jest jedynie przerabiany wtedy przez Z-5500, dokładnie tak jak pisze BamboszeK: to tak jakbyś zamiast sprzedawania do Lidla gotowego chleba (dźwiękówka -> analog do Z-5500) sprzedawał im półprodukty, z których dopiero zrobią chleb (dźwiękówka > optyk) - dane są po prostu nienaruszone w procesie transportu i przerabiane dopiero na końcu trasy. Pozwala to uniknąć zakłóceń na drodze między PC i zestawem audio, bo analogowy sygnał (podatny na syfy) pojawia się dopiero w Z-5500. Jasne to czy moje analogie są do dupy? :D

Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, żebyś zobaczył czy nie wystarczy Ci brzmienie samych Z-5500 (tj podłączonych do integry) - jeżeli nie to wtedy jest sens bawić się w karty z lepszym DACem i wyjściami lepszej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube, tylko w przypadku jeśli chcemy się bawić opampami. Prosto z pudełka, tańsze FiiO E10 poprostu go zjada na lineout. W zeszłym tygodniu je podłączałem po Microlaby Solo 7c, kolosalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomnieliście o jednym. Faktycznie jeśli głośniki są 2.0/2.1 i mają wejście optyczne to nie ma problemu. Ale autor wątku chce mieć dźwięk 5.1. A jakim cudem wy chcecie przesłać dźwięk 5.1 z integry? Jeśli interga ma faktycznie wyjście cyfrowe to leci z niego tylko max. PCM stereo 16bit/48kHz. Żeby mieć dźwięk przestrzenny w takiej konfiguracji to trzeba mieć kartę dźwiękową z enkoderem "Dolby Digital Live!". Wtedy w czasie rzeczywistym bierze 6 kanałów które generuje gra i zamienia na "Dolby Digital" i wysyła optykiem zakodowany w tym formacie dźwięk do dekodera w głośnikach (o ile Z5500 mają dekoder Dolby Digital, bo tego nie pamiętam). Wtedy mamy 5.1 oryginalne. A jeśli integra wyśle dźwięk stereo to można się ratować tylko ProLogicII, ale efekt już zwykle nie ten sam. Więc proponuję aby kupić jakąś tanią kartę z wyjściem cyfrowym i DDL! Ja mam Asusa Xonara U3 za ~150zł i ta funkcja działa bez problemu jak by coś, bo niedawno testowałem pod swoim kinem...

 

@BamboszeK Jakim do cholery cudem DTS niby jest "pogarszaczem"? To jest najlepszy jakościowo dźwięk przestrzenny jaki dopuszcza standard DVD i najlepszy jaki przejdzie przez optyk/coaxial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co miałem jak edekty DSP jak Crystalizery, X-Fi cssm-3d itd. znieksztalcaly tylko muzykę, w grach było odrobine lepiej ale i tak wolałem bez.

Zreszta, nie jestem pewien ale chyba większość nowych realtekow obsługuje dolby digital itp.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze DTS nie jest efektem, tylko formatem kompresji dźwięku. Tak samo jak mp3, czy Ogg do dźwięku stereo. A przez optyka i coaxiala przejdą tylko 3 rodzaje dźwięku: PCM, DD i DTS. No chyba że autor wątku ma farta i ma w integrze DDL, choć ja jeszcze takiej nie spotkałem. A EAX (tylko) do gier jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz układ Realtek ALC898. Szczerze nie wiem czy ona ma Dolby Digital Live.. Musiałbyś poszukać w opcjach sterownika karty dźwiękowej. Jak znajdziesz coś takiego jak S/PDIF i potem PCM z możliwością przełączenia tego na Dolby Digital Live to masz to na karcie, a jak tylko PCM, to znaczy że pójdzie tylko dźwięk stereo po optycznym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby® Digital Live i DTS Connect

Funkcja ta umożliwia przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając uzyskanie efektownego dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła.

Będzie ok, jak chcesz dopłacić za wygląd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności