Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MUSE M21 TA2021


Marcin_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , jak to widzicie ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-MUSE-M21-EX-TA2021-T-Amp-Mini-Stereo-Amplifier-25WX2-Power-Supply-Set-Brand-New/632818650.html

 

Jakieś doświadczenia ? Na coś mam uważać ?

 

Czytałem że TA2021 gra lepiej niż TA2020 dlatego się na niego zdecydowałem

 

Tutaj jest opcja z zasilaczem firmowym , ale może kupić bez i dobrać 18-20 V ?

 

Cokolwiek wiecie , piszcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście mam masę godzin przesłuchanych na tym wzmacniaczu tylko z ta2020 i powiem szczerze, jak dla mnie był wielkim zaskoczeniem. Takiego pełnego brzmienia nie udało mi się uzyskać nigdy wcześniej w takiej cenie. Mam też ta2024 i używam teraz tego. Więc łącznie przez 4 lata non stop używam układów tripath i nigdy nie sprawiły problemu technicznego.

Jak najbardziej polecam zakup bez zasilacza i korzystanie z aku lub z lepszej jakości zasilacza.

Jakbyś zamawiał to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, bo pamiętam z naszej rozmowy, że mówiłeś o mostkowaniu - T-ampa nie można mostkować, ponoć można w ten sposób spalić ten wzmacniacz. Chociaż to też pewnie zależy od konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tym muse www.ebay.pl/itm/MUSE-M50-2x50w-T-AMP-MINI-AMPLIFIER-stereo-Hi-Fi-/120869655286?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item1c246492f6

I Teraz Tak się jeszcze spytam,czy istnieją modele wzmacniaczy w podobnej cenie ale trochę bardziej dla Polski dostępnych i czy dobrze wybieram ten typ wzmacniacza

myśląc o produkcji muzycznej (posiadam e-mu 1212m Pci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten muse którego linkujesz jest na układzie Texas Instruments a nie na Tripath. Całość właśnie rozchodzi się o to by był to układ Tripath.

 

Osobiście bym odradził ten wzmacniacz do produkcji. Za duże THD... Niby gra bardzo czysto, ale może się okazać, że w ze studyjnym sprzętem będzie zbyt kolorował dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,dzięki za uwagę żeby już nie robić nowego tematu jeszcze chciałbym się zapytać czy kupując słuchawki AKG K99 ,czy jeśli się zdecyduję na wzmacniacz słuchawkowy http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/behringer-micromon-ma400 to w podstawowym zastosowaniu będzie się sprawdzał? nie będzie hamował mojej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na sprzęcie studyjnym, ale znam się na tyle na słuchawkach żeby Ci powiedzieć - NIE KUPUJ K99 do nagrywania... Weź lepiej Shure SHR 240 albo ATH M30/M35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak to widzicie ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-MUSE-M21-EX-TA2021-T-Amp-Mini-Stereo-Amplifier-25WX2-Power-Supply-Set-Brand-New/632818650.html

 

Jakieś doświadczenia ? Na coś mam uważać ?

 

Czytałem że TA2021 gra lepiej niż TA2020 dlatego się na niego zdecydowałem

 

Tutaj jest opcja z zasilaczem firmowym , ale może kupić bez i dobrać 18-20 V ?

 

Cokolwiek wiecie , piszcie .

 

Mógłbyś zapodać skąd to info że ta2021 gra lepiej od ta 2020?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA2024 w cale nie jest taki gorszy. Jest słabszy- to na pewno. Ale jeśli umiejętnie się go zestawi to gra lepiej od ta2020. Ja osobiście mając i jednego i drugiego wybrałem ta2024. Ma bardziej analityczne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, wbudowany dac w sad-01 jest jego atutem i fajnie napędza ten wzmacniacz. Ale często używałem obu na tych samych źródłach: marantz cd73, Pioneer PD-S503 i tunerach vintage różnego pokroju i z modowanymi sabami 25k i audioramami 8000 lepiej zgrywał się ta2024, z diy 2-way stx lepiej zgrywał się ta2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Według mnie sporym sukcesem tych wzmacniaczy jest ich prostota. Nie ma co zbytnio zakłócić dźwięku i dzięki temu jeśli zapewnimy dobre źródło to powinno zagrać bynajmniej nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby do swojego ta2020 kupić aku żelowy, ale bałem się że będzie na nim dość krótko pracował. Niedługo powinienem mieć skończony zasilacz na lm338. Jaki masz akumulator do swojego i ile mniej więcej trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Muse M20 stąd http://www.ebay.pl/itm/MUSE-Audio-20WX2-M20-EX-TA2020-T-Amp-Stereo-Amplifier-S-/270911112384?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item3f138f84c0#ht_5575wt_932 i mam pytanie właśnie odnośnie zasilacza, znajdzie się coś zauważalnie lepszego niż te co dorzucają do nich za +10$ w jakiejś normalnej cenie? Zastanawiam się czy zauważę różnicę przy słabszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chcesz go podłączyć pod solo6c. Moim zdaniem warto zainwestować chociażby w abasco i na pewno usłyszysz różnice. Ja od wczoraj mam już kompletny zasilacz stabilizowany z trafem toroidalnym 60w i różnica jest naprawdę słyszalna od razu.

Edytowane przez sz_robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności