Skocz do zawartości

Ha Info DA1


Mr_Kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam iż jest to mój pierwszy post i recenzja, to proszę zbyt mocno mnie nie krytykować :)

 

Wstęp

 

Dziś pod młotek idzie DAC pod nazwą HA INFO DA1. Brakowało mi mocy,uroku, energii w Creative Titanium HD, co znów spowodowało szukanie sprzętu klasę wyższego, padło na ha info.

 

Specyfikacje

  • USB: PC2001 USB-B (Plug and Play & Support ASIO)
  • Digital out: Coaxial (RCA) (support USB transfer to coaxial RCA .16Bit/24Bit 32K 44.1K 48k 96khz)
  • Coaxial in 16 - 24bit/ 44.1k - 192k
  • Optical in 16 - 24bit/ 44.1k - 192k
  • USB in 16 - 24bit/ 44.1k - 96k
  • TENOR TE7022L usb reciever chip, supporting native 24bit 96Khz
  • WM8805+WM8740 DAC
  • Class A Headphone Amp
  • Opamp OP275
  • ALPS Volume.
  • Sampling: 16Bit/24Bit 32K 44.1K 48k 96k 192k
  • Line out : 2V RMS
  • DC input : DC18V
  • Support OS : Windows XP, VISTA, Win 7 and Mac
  • Dimension: 250(L) x75mm(H) x270mm (W)
  • Packing Weight: 1kg
  • Packing Dimension : 157(L) x46mm(H) x112mm (W)
  • Includes : USB cable 1m , DC18V Power supply (AC 100 - 240V)

Budowa i opakowanie

 

Listonosz dostarczył mi niewielki karton oklejony papierem nijakiego koloru. W opakowaniu nie znajduje się nić szczególnego, DAC, zasilacz z przejściówka na europejskie prąd i przejściówka z dużego jeck'a na mały. Sam DAC nie jest jakiś szczególny, mały prostokąt z dwiema diodami, szlifowanym aluminium na froncie i kilkoma dziurami z tyłu i przodu.

 

20121222_163103.jpg20121222_163113.jpg

20121222_163332.jpg20121222_163134.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20121222_163550.jpg

 

Jak to gra? (Przed tuningiem)

 

I przechodzimy do sedna sprawy, jak to się ma do muzyki? W tym monecie mogę DA1 porównać tylko do THD a więc.

 

Po pierwszym odsłuchu bije na łeb THD. Moje DJ1 jak i GHS1 wreszcie zaczęły brzmieć, W DJ1 brakowało basu nie brzmiał, a w GHS1 dudnił. W średnich tonach sytuacja wyglądała również nie ciekawie, grało fajnie ale jak by dźwięk był zamknięty, nie było smaczków w muzyce. Po przejściu na DA1 sytuacja się diametralnie zmieniła jak w DJ1 i GHS1 scena się powiększyła, co od razu słychać, nowe instrumenty, szczegóły. Góra, hmmm zaczęła brzmieć przedtem wszelkie uderzenia talerza były tłumione przez THD, tu nieco je wyeksponowano.

 

A może tuning :)

 

Pewien Pan ukrywający się pod nikiem mikolaj612, zaproponował mi tuning kusząc dużo lepszym ogólnym brzmieniem. Po namyśle i negocjacjach mój DAC poszedł w ręce Mikołaja.

 

Powymieniał mi parę części między innymi: potencjometr na Bourns Pro AUDIO PTD-90 50k, Opki na OPA2604 + AD8599, i większość kondensatorów, co widać na zdjęciach.

 

Po tuningu. Przed tuningiem.

20121222_162745.jpg HADA1_5-500x500.jpg

 

Po przemyśleniach odnośnie oryginalnego zasilacza, doszedłem do wniosku że trzeba kupić coś z wyższej półki i tak się stało, Mikołaj dostał zadanie sklecenia zasilacza, co mu bardzo dobrze wyszło :P

 

 

 

20121222_163415.jpg

Przejdźmy do sedna sprawy, brzmienie.

 

Szczerze mówiąc nie wiedziałem że mój sprzęt może tak grać. Bas w GHS zaczął ładnie schodzić, niestety nie mogę tu porównywać DJ1 bo poszły na rakabling które uczynił je mocno rokowymi słuchawkami :). Scena nieco się powiększyła, takiej gitary jak na DJ1 to ja jeszcze nigdy nie słyszałem, szczena opadła mi w tym momencie, GHS też ładnie brzmi lepiej niż na THD, ale to inna klasa słuchawek nie ma sensu ich do dj1 porównywać. Góra niesamowicie zaczęła brzmieć teraz słychać wyraźnie uderzenie talerza, nie kłuje po uszach jest go w sam raz. Nic teraz nie przoduje, niczego nie brakuje. Bas nie zamula jest dynamiczny, nie wchodzi w inne pasma, ładnie się komponuje z średnia i górą, żadne z pasm nie wyrywa się przed szereg a nie zachodzi na siebie.

 

Podsumowanie

 

Za nie wielkie pieniądze dostajemy sprzęt, który bije wszystkie karty dźwiękowe tak zwane High End czyli THD czy ST/STX, myślę że nie przesadzę mówiąc że jest godnym rywalem dla Asusa Xonar Essence One czy Audiotraka DR.DAC2 DX.

 

A jak wygląda sprawa zgrania, DAC jest neutralny nie zamula anie nie gra ostro przez co zgrywa się z większościom słuchawek np: Ultrasone DJ1 pro, Bejery 990 pro czy z HFi 450, CAL skoczywszy na GHS1. Nie brakuje mu mocy bez problemu napędzi bejery 990 250ohm.

 

Cena hmm ja z ebay kupiłem go za 500zł z przesyłką, Oryginalnie DAC graj jak najbardziej OK , lecz po tuningu pokazuje pazur, myślę że warto wyłożyć kilka dodatkowych $ na zmodyfikowanie go i zasilacz, co w rezultacie słychać.

Słowo na niedziele

 

Jeśli myślisz o dobrym sprzęcie, a posiadasz słuchawki z wyższej półki :)(powiedzmy do 2000zł) to za stosunkowo nie wielkie pieniądze, dostaniesz HA INFO DA1, które bez problemu napędzi ów grajki.

 

Pozdrawiam Kamil

 

PS Tekst jest w pierwszej wersji, możliwe że na dniach się zmieni.

Edytowane przez Mr_Kamilo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności