Skocz do zawartości

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

Volvo 855 ? A potem żeby kupić jakąś ******łę pół polski trzeba będzie obdzwonić ?

Próbowałeś czy tylko Ci się wydaje? Z częściami nie ma problemu. A whiteblock to silnik używany do dzisiaj w kilku modelach. Suszarki też są popularne ale jak się pilnuje wymian oleju są wieczne. Ciekawostką są głośniki Dynaudio i wszystkie przełączniki by Alps. ;)

 

Co do Corrado, to jest wyjątkowo nieudanym Golfem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mamy tutaj tylu znawców to jakieś opinie nt Primery P11?

Jeżdżę P11 (1998r.) HB 2.0 (96kW) z LPG (STAG4+ + Hana H2000 + AC R01) od marca 2011. Nigdy nie stanąłem w trasie. Przez ten czas pomalowałem 1 nadkole (podłoga, progi i cała reszta jest bez rdzy), wymieniłem 2 przednie czujniki ABS (niestety przy przebiegu ~250k to jest norma), kawałek gumowej rury od układu chłodzenia, łącznik stabilizatora, końcówkę drążka kierowniczego i rurkę od klimatyzacji (jedna z tych, co do osuszacza idą). No i oczywiście regularnie płyny i filtry. Za nieduże pieniądze można dostać nieźle wyposażony samochód (mój ma m.in. 4x el. szyby, el. lusterka, 4x poduszka powietrzna, ABS).

W trasie (droga ekspresowa, 110-120km/h) pali 9l gazu. W mieście gorzej - potrafi dojść do 14,5l (z reguły 12,5-13,5). Całkiem zrywny. Polecam.

 

A co do gazu: jak się zakłada instalację u pana Mietka, który 2 miesiące wcześniej był kowalem, to się nie ma co dziwić. Ja nie mam żadnych problemów. Ten silnik (jak i zdecydowana większość) działa bezproblemowo z PRAWIDŁOWO ZAŁOŻONĄ I DOBRANĄ instalacją gazową. Ale jak ktoś woli oszczędzić 20-30% i zakłada tam gdzie taniej, to potem marudzi, że gaz to do kuchenek, a reszta powtarza.

 

EDIT: jeszcze mi się przypomniał jeden problem: ostatnio przestała mi działać jedna wycieraczka. Też podobno standardowa usterka. Wyrabia się jakaś metalowa tulejka i spada cięgno. Za naprawę zapłaciłem coś koło 150zł.

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy szwedach to ciekawą alternatywą jest Saab 9-3. Z silnikiem benzynowym 2.0 w wersji Viggen albo Aero ma ponad 200KM, pełne wyposażenie i można nieźle sią pobawić tą mocą. Spalanie zależy od tego jak kto jeździ, ale mozna je utrzymać poniżej 10l w mieście. Ojciec ma Viggena od kilku lat i na liczniku już prawie 400kkm. Cały czas eksploatacji bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich wątkach fan-boyostwo i haterstwo to norma. nie będę wchodził do tej rzeki. zamiast tego mam ciekawy artykuł z działki motocyklowej, ale jest on na tyle uniwersalny w swoim przesłaniu, że znajdzie zastosowoanie i tu (sam znalazłem go na forum... fotograficznym). daje do myślenia....

 

http://www.scigacz.pl/Ocena,motocykla,Nic,trudniejszego,17586.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej , też nie widzę sensu dalszej dyskusji , wynajdujecie jednostki i je zachwalacie pod niebiosa , a ja na ta patrze pod kątem późniejszej eksploatacji , widzę czego najwięcej do mnie przyjeżdza i z czym razem z ojcem się użeramy. Kupujcie sobie Saaby i Volva .... wielu takich widziałem , potem się umawiali na stłuczki bo nikt nie chciał od nich tego kupić albo części były warte tyle co auto. Ale polecajcie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak opinie o rover 75 rocznik 99-03 lub mazda 6 2003-2004? który jest bardziej ekonomiczny i mniej awaryjny lub ogólnie wydaje się być lepszym wyborem? jeśli warto to benzyna+lpg czy diesel? sama benzyna odpada ze względu na koszty eksploatacji.

zakres cenowy to okolice 12-13k

wiem, że istnieją bardziej specjalistyczne fora ale widzę, że niektóre osoby ogarniają temat dlatego pytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeden temat a tyle przedziałów cenowych i modeli obgadanych :) Dwie kwestie:

 

1. Za 5 tysiaków to tylko Lanos. Bardzo dużo ich na rynku, część jeszcze od pierwszych właścicieli, trzy wersje nadwoziowe, części tanie, silnik dobrze znosi LPG, zbiera się żwawo.

2. Co do Mondeo TDCI. Problem nie leży we wtryskach Boscha. Ten silnik ma wadę fabryczną. Wirnik pompy ściera się o obudowę, powstają opiłki które zajeżdżają wtryski. Wymiana wtrysków bez naprawy pompy nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeden temat a tyle przedziałów cenowych i modeli obgadanych :) Dwie kwestie:

 

1. Za 5 tysiaków to tylko Lanos. Bardzo dużo ich na rynku, część jeszcze od pierwszych właścicieli, trzy wersje nadwoziowe, części tanie, silnik dobrze znosi LPG, zbiera się żwawo.

 

W mojej opinii warto szukać starszych roczników. Nowsze, mające większy % polskich części nie są już tak dobre i bezawaryjne jak starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie wiecie o Mitshubishi Colt CJ0 1.3 w benzynie? Celowałbym w rocznik 2000-2003 do około 5 tys. zł?

Chodzi mi głównie o awaryjność, dostępność i koszty zamienników, rdza.

Na forach wyczytałem dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Co do Mondeo TDCI. Problem nie leży we wtryskach Boscha. Ten silnik ma wadę fabryczną. Wirnik pompy ściera się o obudowę, powstają opiłki które zajeżdżają wtryski. Wymiana wtrysków bez naprawy pompy nic nie da.

 

Po liftingu problem znikł , wymienili wtryski i po sprawie i w ten sposób silnik ten działa do dziś w różnych modelach Forda , Peugeota , Citroena :) To byl tzw element cięcia kosztów u Forda którym przyniósł im wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a Octavia II?

Byle nie 2.0 TDI-PD ani nie 1.4 TSI bo oba się sypią jak domki w Sarajewie.

Tu jest legendarny już chyba blog o Passacie B6 2.0 TDI-PD http://vwszrot.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Octavii najbezpieczniej 1.6 MPI ale w II gen chyba go nie ma. Ewentualnie 1.8TSI (następca 1.8T 20V który był twardziel). Dizelki 1.6 TDI ponoć znośne są. FSI wolnossaki jak się je ciut przyciśnie to sporo palą i to 98 oktanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli diesla to 1.9 (...)

2.0 z CR są praktycznie tak samo żywotne jak "legendarne" 1.9. Ale one były montowane dopiero od 2008r. jeżeli dobrze pamiętam.

 

jesli cos jest dopiero od 4 lat w uzyciu, to raczej ciezko je okresil zywotnymi lub nie. ile bedzie mialo obecnie przebiegi rzedu 200-250 tys.? 1 na ile? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos jest dopiero od 4 lat w uzyciu, to raczej ciezko je okresil zywotnymi lub nie. ile bedzie mialo obecnie przebiegi rzedu 200-250 tys.? 1 na ile? :)

Taki przebieg będzie miało 80% (albo i więcej) ropniaków sprowadzonych np. z Niemiec (szczególnie kombi). Na zachodzie diesle kupuje się do pracy - nie do niedzielnych wypadów do kościoła.

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje diesla np. w Holandii to musi robić duże przebiegi, tam jest podatek drogowy od diesla duży wyższy niż od benzyny.

 

Co myślicie o tej http://otomoto.pl/skoda-octavia-piekna-climatronic-C26883355.html

Edytowane przez naqes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TDI nie ważne czy z 2008 roku czy 2012 roku , sypią się na potęgę . Ojca pracownik ma Passata B6 z 2011 roku , padła listwa oraz 3 wtrysk. Drugi ma Golfa z 2010 roku z niemiec , przebieg 38 tys , padła pompa oleju oraz pęknięcie na głowicy .

 

1.4 TSI ma błędy które nawet VW nie jest w stanie rozpoznać , słynną usterką jest to że chodzą jak diesle....zaczynają klekotać.

 

Unikać !

 

Silniki godne polecenia to zwykłe MPI , 1.6 TDI , 1.8 TSI.

 

FSI na upartego ale też mają problem z żywotnością i palą jak smoki.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności