Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

Punto potrafi zejść do 6L beny :) Więc myślałem, że pralka podobnie (małe i mały silniczek) :) Ale i tak go lubię :P Gdyby tylko drążek zmiany biegów nie latał jak w PKSie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa pojemność tym silnik mniej wyżyłowany a co za tym idzie by osiągnąć optymalne obroty nie musisz go tak męczyć a to przekłada się na spalanie. Banalna sprawa. Na warsztacie mam BMW 535d z 2010 roku czyli 3 litrowa jednostka , silnik ma chyba 280 koni w dieslu jak mnie pamięć nie myli...na komputerze ma wskazanie 7.6 litrów po mimo zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeh, to już jestem ciekaw ile mi moje SC 0.9 z 99r. spali :D A też gdzieś wyczytałem, że one tak koło 6l wyrabiają.

Witaj w klubie właścicieli pralek :D Też masz czujnik parkowania ? :D

 

 

 

Marcin naprawa drążka zmiany biegów jest droga? Bo w SC mi lata :( Podobno jakaś sprężynka czy coś puściła... jeździć się da ale wsteczny udaje mi się wrzucić za 2-3 razem.

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ja tam w nim żadnych czujników nie mam, a drzwi kluczykiem muszę zamykać :D W końcu rocznik 99 i podstawowa wersja. Ale nic, jakoś daję radę, w końcu kiedyś ojciec musiał siedemsetką CC jeździć, nie wspominając o maluchu.

 

 

Na pierwsze autko właśnie chciałem coś małego, plus jest taki, że wszędzie się tym zmieścisz. Liczyłem też na niskie spalanie, a tutaj się jeszcze okaże, że wcale nie musi być tak kolorowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoja francuska księżną wozi dupe leje 11,5l gazu regularnie i musze z tym zyc :) moze sie doczeka regulacji gazu, bo niepiłuje dziada. xantia rocznik 96, 1.8 16v... na benzynie raz sprawdzalem ( jeden caly bak ), jezdzac tak jak na gazie( chociaz przy mojej instalacji gazowej, komfort na benzynie o niebolepszy ) wyszlo 9l..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , pierwszy Focus do zobaczenia ale jak widze niski przebieg oraz fakt że auto sprowadzone to zaraz zapala się u mnie lampka.

 

Opel Astra to totalny szrot , masa tego shitu przyjeżdza do mnie , korodują jak chcą , 2 letnie egzemplerza mają rude podwozie , biorąc pod uwagę jego kolor....firmówka. Nie chce nawet dalej mówić..omijać.

 

Ta Vectra hmm...wersja GTS a jasne lampy z przodu zamiast przyciemnianych ? Podejrzane.

 

Ostatni Focus , najlepszy silnik , mega trwały , troszkę słaby na tą budę ale spalanie naprawdę zaskakująco niskie. Biorąc pod uwagę kołpaki to jakiś Pan po 40-stce. Warto obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeh, to już jestem ciekaw ile mi moje SC 0.9 z 99r. spali :D A też gdzieś wyczytałem, że one tak koło 6l wyrabiają.

Witaj w klubie właścicieli pralek :D Też masz czujnik parkowania ? :D

 

 

 

Marcin naprawa drążka zmiany biegów jest droga? Bo w SC mi lata :( Podobno jakaś sprężynka czy coś puściła... jeździć się da ale wsteczny udaje mi się wrzucić za 2-3 razem.

 

Mialem tak w primerze, zerwala sie sprezynka, gosc skrocil i zalozyl spowrotem. Koszt zaden. Ze trzy lata jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pana po 40 trochę mi nie pasuje to radio wymienione. Czyli w ogóle aśke odradzasz?

Astre H mam wpracy i rzeczywiście problemem jest korozja. Głównie korodują błotniki i drzwi przy uszczelkach. Silnik 1,7 CDTI 80KM ma już 360kkm i poza serisówką nie było nic robione. Jakość wykończenia wnętrza i materiałów bardzo dobra - wręcz rewelacyjna w porównaniu do astry G.

Pierwszy Focus ma wpisane, że pochodzi z Polski, a jednocześnie status auta sprowadzonego wtf?? Można zapytać przez telefon i wyjaśnić, bo jeżeli auto z PL to przynajmniej można zweryfikować kilka pierwszych lat eksploatacji (historia, przebieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pana po 40 trochę mi nie pasuje to radio wymienione. Czyli w ogóle aśke odradzasz?

 

 

Tym się nie sugeruj , jakbyś zobaczył audio w aucie mojego Taty to by Ci szczęka opadła. Po drugie radio w Fokach szybko pada dlatego wymienił.

 

Tak , odradzam Aśki....masakryczna utrata wartości i ta rdza w tak świeżym aucie...porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a ile może być warte Punto? Bo nie wiem czy jest wogóle sens sprzedawać (jeździ, nie psuje się, nie wie co to rdza)

 

silnik 1.2 L 55 KM

 

rocznik 2005 (produkcja), 2006 (1 rejestracja)

 

2 właściciel

 

110 000 km

 

bezwypadkowy, 2 poduszki powietrzne, wspomaganie (+ wspomaganie miejskie), gaz (założony przez Fiata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a co powiecie na takie autko dla mnie (20 lat), jako swój pierwszy bolid? Jeździłbym nim tylko od soboty, głównie po trasie szybkiego ruchu, czasami po Warszawie.

Citroen C4 VTS 2.0 16V, dizelek, 136 koników, 2006 rocznik,130tys. przebiegu wersja ze ściętą dupą, to jest 2-3 drzwiowa?

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przy 140-150 tys walnie mu dwumasa....i pewnie z 2 wtryski. DPF na bank juz na wykończeniu.....albo emulacja albo wymiana

 

To nie jest auto dla 20 latka , to jest skarbonka. Szukaj tego modelu z benzyniakiem.

 

To jest wersja 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW poszarpująca na wolnych Fabia to okazal sie walniety wtrysk pierwszego cylindra...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus stan świecy na pierwszym cylindrze. Swoją drogą mogę podziękować mojemu warsztatowi wulkanizacyjnemu bo zdejmując koła młotkiem (przy wymianie opon na zimowe) załatwili mi tylne piasty tak że z jednej się łożysko wysypało. Obecnie mam okres próbny (wtrysk 1 i 2 cylindra zamienione) żeby zobaczyć czy to wtrysk na 100% (ale pewnie tak bo świece wymienili a kompresję ponoć silnik ma wzorową) a już mimo tego czuć ze chodzi lepiej niż po wizytach w ASO. Wniosek... nigdy więcej kowali z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO - ASO nie równy ale to prawda...oni się nie przejmują jak zrobią i tak mają zapłacone....i co najgorsze marne grosze. Lepieć mieć swój zaufany warsztat w którym się płaci za efekty a nie za logo.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu jak Skodzie falowały wolne to w ASO wymienili pół silnika (świece, przewody, cewkę, wtryski, rozrząd, czujnik powietrza, czujnik temperatury, program z 7 razy) i co... i nic, finalnie powiedzieli że ten typ tak ma (Marcin wiesz coś o tym żeby 1.4 8V MPI chyba ATZ miał tendencje do falowania?).

A jak dziś obierałem ją od mechanika to stwierdził że to guzik prawda i jak skończymy z tymi wtryskami to powinien chodzić równiusieńko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boziulku ! Moje autko !

 

Więc tak , uwagę zwróć na tylną klapę lubi sobie korodować. 2007 czyli przed liftem a to oznacza że końcówki na plastkowych kopułkach na bank do wymiany.

 

Radio w tych modelach nie działa za dobrze , sprawdź to , mój jak mu włoże mp3 to się wyłącza.

 

 

Co ci moge powiedzieć jeszcze , mi spala 9.5 litra , cichy i umiarkowanie dynamiczny.

 

Tak jak mówiłem zawieszenie trochę nie trwałe dopiero po liftingu to zmienili.

 

Nie mam z nim żadnych problemów , zdjęcia swojego wstawiałem na 3 stronie tego tematu..

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zapytam o Toyotę Corollę E11 z lat 99-01, czy idzie kupić dobry egzemplarz do 6 tys. i czy w ogóle warto się nią interesować, co można o niej powiedzieć dobrego i złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności