Skocz do zawartości

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w Primerze P11 NB+ od ~3-4 miesięcy. Kupiłem z ciekawości. Różnica na nieoświetlonych drogach w porównaniu do jakiś standardowych Philipsów jest naprawdę spora. Raczej nie wrócę już do "zwykłych" żarówek. Tylko podobno się szybciej wypalają - ale jak dla mnie poprawa komfortu jazdy nocą jaką dają te żarówki jest warta więcej niż te kilkadziesiąt złotych rocznie.

Edytowane przez Rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crovax, Marcin,

 

rzucicie okiem na te Focusy?

http://tablica.pl/oferta/ford-focus-1-8-tdci-2003r-CID5-ID1GQ0N.html

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ford-focus-1-8-tdci-moc-115km-CID5-ID27YMD.html

 

Zakładam, że za 9k do wzięcia.

Z tego co wyczytałem najlepsze silniki w dieselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejne moje durne pytanie. Czy od dziury w tłumiku środkowym (gdzieś niedaleko kata) może być spowodowane szarpanie Fabii 1.4 8V tak w zakresie od ruszenia do około 2000-2500RPM? Przed peknięciem (słychać) nie szarpała. Złożyli mi doraźnie wydech, słychać ledwie ale szarpie (do tych 2500RPM to tak szarpie "do rytmu" słyszalnych popiardywań z wydechu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejne moje durne pytanie. Czy od dziury w tłumiku środkowym (gdzieś niedaleko kata) może być spowodowane szarpanie Fabii 1.4 8V tak w zakresie od ruszenia do około 2000-2500RPM? Przed peknięciem (słychać) nie szarpała. Złożyli mi doraźnie wydech, słychać ledwie ale szarpie (do tych 2500RPM to tak szarpie "do rytmu" słyszalnych popiardywań z wydechu).

 

Kiedy świece wymieniałeś ?

 

 

 

Co do Focusów , na ogłoszeniu wszystko fajnie , silniki oba cacy teraz tylko zaprowadzić na kanał i sprawdzić co w trawie piszczy. Zwróć uwagę na to co się dzieje pod tylną wykładziną w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejne moje durne pytanie. Czy od dziury w tłumiku środkowym (gdzieś niedaleko kata) może być spowodowane szarpanie Fabii 1.4 8V tak w zakresie od ruszenia do około 2000-2500RPM? Przed peknięciem (słychać) nie szarpała. Złożyli mi doraźnie wydech, słychać ledwie ale szarpie (do tych 2500RPM to tak szarpie "do rytmu" słyszalnych popiardywań z wydechu).

 

Kiedy świece wymieniałeś ?

Hmm, bo ja wiem. Tyle że problem zaczął mi się jak wydech pękł. Kieeeedyś w Ticolocie jak miałem swiece padnięte to działał jak vtec (nie jedzie do pewnych obrotów i nagle buta... trzeci gar łapał) i tu jest calkiem inne zjawisko. Przyspiesza ale poszarpuje. I na wolnych leciutko drży w rytm popiardywań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bo ja wiem. Tyle że problem zaczął mi się jak wydech pękł. Kieeeedyś w Ticolocie jak miałem swiece padnięte to działał jak vtec (nie jedzie do pewnych obrotów i nagle buta... trzeci gar łapał) i tu jest calkiem inne zjawisko. Przyspiesza ale poszarpuje. I na wolnych leciutko drży w rytm popiardywań.

Marcin napisał, o świecach to ja dodam jeszcze, żebyś sprawdził przewody WN, cewkę i palec zapłonowy, filtr paliwa (miałem wiele lat temu swifta i miał dokładnie takie objawy przy zawalonym filtrze paliwa). To są chyba najłatwiejsze i najtańsze elementy do sprawdzenia i wymiany przy tego typu problemie. Wydaje mi się, że dziura w wydechu to raczej wrażenia akustyczne zapewnia, ale różnie może być :)

Edytowane przez crovax85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko - czy spalanie w trybie miejskim 8,5 - 9,5 litra w Seicento jest normalne ?:/ Bo jak na moje nie bardzo :/

 

Przedwczoraj tankowałem z ojcem i wyszło, że za 150zł przejechaliśmy (on do pracy i ja po mieście) 312 km :/

 

Seicento 0.9 L, 2002 rocznik, nie pałowany, REALNY przebieg 53 000 km (z groszami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładniej na jakiejś aplikacji spalanie. Moje Czinko 1,1 w miare ekonomicznej jeździe po mieście ciąglo 7,5l. Ojca Czinko 0,7 ciąglo 6l po mieście, trasa 5l potrafiło być.

 

Wysłane na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiej aplikacji?? Powiem tyle, że w 80% było jeżdżone po mieście, przedwczoraj zatankowaliśmy 27 litrów (mieliśmy już rezerwę zapaloną) i ojciec sprawdził stan licznika - przejechane 312 km. Poprzednio też było tankowane 26-27 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak nieźle, jak kiedyś pracowałem jako dostawca żarcia to mieliśmy SC Van 1.1. Przy butowaniu (łoj szedł szedł) potrafił spalić w mieście nawet 16l/100km. :D Acz wtedy to trzeba było się już ścigać ze wszystkimi, nawet tymi z przeciwka. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja przejąłem na dłużej kluczyki ;) (lubię piździka trochę przeciągać :))

 

Punto 1.2 L, 2006 rocznik chleje matce przy jeździe tylko po mieście 8-9 L gazu (7-8 beny), więc dziwi mnie pobór paliwa w SC...

 

 

Koleżanka ma jeszcze lepiej ^^ Maluch, zadbany, 99 rok chleje jej teraz 10 - 11 litrów ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimbusy z forum...słuchaj ich a daleko zajedziesz....jadąc 30 km/h i szybko zmieniając biegi to może ci się uda...ale przy normalnym ruszaniu , prędkości , redukcji itp 9 litry połyka Seiki . Nie raz go pchałem do stacji....tak samo pali Matiz , Panda i cała rodzina kartoników z kółkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności