Skocz do zawartości

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

to moze takie male rozeznanie: 15k PLN, silniczek jakos do 2,5, diesel czy benzyna ... w sumie to obojetne, rocznik .. raczej cos z 04-06, sam nie wiem jeszcze, patrzylem na pasibrzuchy b5, audi a6, moze jakas toyota, skoda superb (w jakim to bedzie stanie..?), saab 9-3, w kazdym razie cos 5-cio drzwiowego, tzw. 'limuzyna', jakies sugestie? szczegolnie chcialbym poznac propozycje i opinie Marcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, co powiesz o tej Starletce http://otomoto.pl/toyota-starlet-salon-polska-1wlas-ekonomiczna-C27075228.html ?

Ciężko dostać coś 5-drzwiowego w Polsce. I trochę mnie martwi, że od nowości jeździła u nas.

Za plamy na siedzeniach też by mi się oberwało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyandai Sonata 2006

 

Kia Magentis

 

Ford Mondeo MK3 2006>

 

Te powyższe z przebiegiem max 140 tys.

 

 

A6 , Superb do 15 tys ? Chodzi Ci o skarbonki po leasingowe ? Z przebiegami kręconymi z 350 tys na 220 tys ?

 

Możesz pomyśleć o Maździe 6 ale ostrożnie bardzo i raczej tylko z benzyniakiem.

 

 

 

 

EDIT: Powyższa Starlet jak najbardziej , patrz na to że ktoś ją zostawił w rozliczeniu w tym wypadku Mazda a oni jak coś wezmą to dokładnie sprawdzają żeby sami się w ****o nie wpakować , więc warto to zobaczyć.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Powyższa Starlet jak najbardziej , patrz na to że ktoś ją zostawił w rozliczeniu w tym wypadku Mazda a oni jak coś wezmą to dokładnie sprawdzają żeby sami się w ****o nie wpakować , więc warto to zobaczyć.

No to te 5100 to nie mało jak na dealera?

Wersja 5D dosyć rzadko spotykana u nas. Jak i rocznik 1999 w tej cenie.

 

Chciałem się wstrzymać do wiosny z zakupem, ale chętnie bym go podjechał zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyandai Sonata 2006

 

Kia Magentis

 

Ford Mondeo MK3 2006>

 

Te powyższe z przebiegiem max 140 tys.

 

 

A6 , Superb do 15 tys ? Chodzi Ci o skarbonki po leasingowe ? Z przebiegami kręconymi z 350 tys na 220 tys ?

 

Możesz pomyśleć o Maździe 6 ale ostrożnie bardzo i raczej tylko z benzyniakiem.

 

a passaty maja jakas racje bytu? superb czy a6 to wlasnie luzne skojarzenia, wyskoczyly w wyszukiwarce po ustawieniu filtrow .. ale to nie na serio.

 

sonate i magentisa juz kiedys patrzylem, wygladaja na solidne, ale to raczej bardzo rzadko spotykane modele

 

szostka jest fajna, tylko za takie pieniadze, to w jakim to bedzie stanie i ewentualnie, zeby dorwac taka, w ktora nie trzeba bedzie zapakowac kilku tys na start :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w twojej kwocie to tylko auta klasę niżej

 

Popatrz na Seata Toledo II , Ford Mondeo Mk3 , Toyota Corolla E12 sedan , Nisan Primera P11 ( P12 tylko z benzyną ) , Almera oraz Honda Accord.

 

Na Pasztety nie patrz , połowa walone przebiegi...po firmowe , po remontowe , spawane z 14 modeli....kołomyja już z nimi jest. Teraz na warsztacie mam egzemplarz do naprawy i nie wiem za co się zabrać , czy zacząć od naprawy czy od poprawiania .... masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do poprzednich postów - jak dbasz tak masz. Owszem, zdarzają się silniki z wadą fabryczną, ale to pojedyncze modele, a tutaj hejt idzie na każdy silnik..

Sam miałem w domu tak strasznie złego Mondeo MK1 w kombi, przejechało 500 tys. i dopiero wtedy zaczęło się sypać. Tylko dlatego, że nikt się z nim nie pieścił, miało służyć. Da się? Da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da ale jak masz od nowości , a obecnie mówimy o autach nie wiadomego pochodzenia z niewiadomym stanem i stanem technicznym. Na początku ktoś mówił że Brava to syf , był to mój pierwszy pojazd który kupiłem , po dziadku który zmarł - przebieg ledwo 30 tys , diesel JTD 105 i nie miałem totalnie żadnych problemów , do dziś czasami go widuje jak jeździ facet który ode mnie go odkupił i nadal trzyma się bardzo dobrze , zero rdzy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w twojej kwocie to tylko auta klasę niżej

 

Popatrz na Seata Toledo II , Ford Mondeo Mk3 , Toyota Corolla E12 sedan , Nisan Primera P11 ( P12 tylko z benzyną ) , Almera oraz Honda Accord.

 

Na Pasztety nie patrz , połowa walone przebiegi...po firmowe , po remontowe , spawane z 14 modeli....kołomyja już z nimi jest. Teraz na warsztacie mam egzemplarz do naprawy i nie wiem za co się zabrać , czy zacząć od naprawy czy od poprawiania .... masakra.

 

Marcin polecasz p12 z benzyna? Jezdze kilka ladnych lat p11 i nie narzekam, natomiast o p12 chyba jeszcze nie slyszalem nic dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w twojej kwocie to tylko auta klasę niżej

 

Popatrz na Seata Toledo II , Ford Mondeo Mk3 , Toyota Corolla E12 sedan , Nisan Primera P11 ( P12 tylko z benzyną ) , Almera oraz Honda Accord.

 

Na Pasztety nie patrz , połowa walone przebiegi...po firmowe , po remontowe , spawane z 14 modeli....kołomyja już z nimi jest. Teraz na warsztacie mam egzemplarz do naprawy i nie wiem za co się zabrać , czy zacząć od naprawy czy od poprawiania .... masakra.

Marcin polecasz p12 z benzyna? Jezdze kilka ladnych lat p11 i nie narzekam, natomiast o p12 chyba jeszcze nie slyszalem nic dobrego...

Zajrzyj na forum tematyczne, tam poczytaj o problemach jakie opisują użytkownicy P12 np:

http://forum.nissanklub.pl/

http://nissanzone.pl/index.php

Co do Starlet to model EP91 z 99 roku już miał czteroramienną kierownicę z seryjnym airbagiem więc egzemplarz z postu wyżej jest starszy albo ktoś wymienił kierownicę np z powodu wystrzelonej poduchy. Do tego dzwinie spasowana maska i zderzak. W każdym razie trzeba dokładnie obejrzeć auto osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie to dziwi trochę . Serwisuje trzy P12-stki taksówkarzy z silnikami 2.2 dci oraz 2 x 2.0 16V i naprawdę nic im nie dolega. Od starszych mechaników słyszałem żeby unikać 1.8 16 V bo to zło nad złami...ale dieselki oraz najmocniejsza benzyna nie sprawiają żadnych kłopotów. Czasami tylko narzekają że im kontrolki wariują a tak to kompletnie ******ła , biorąc pod uwagę ich ceny do oferowanego komfortu uważam że śmiało można szukać takiego egzemplarza.

 

Usterki 1.9 dci są typowe dla wszystkich dieslów...świece żarowe , sprzęgło po 150 tys itp itd no ale to w każdym , nawet w TDI. Zawieszenie jest trwałe , komfortowe , naprawa śmiesznie tania.

 

Wszystko zalezy od przebiegu...jak kupimy takiego ze 100-120 tys km to jeszcze pojeździmy ale czym dalej to wiadomo .... jak w każdym aucie.

 

Dlatego przestrzegam przed rzucaniem się z kwotą 15 tys na auta klasy D , D+ . Lepiej mniejsze , świeższe z niższym przebiegiem. Zaoszczędzicie sobie tylko nerwów.

 

 

Ostatnio jak ja miałem sesję to do ojca przyjechał 28 letni chłopak który wrócił z Anglii. Za 30 tys którę tam zarobil od razu kupił sobie Mercedesa S500.....dalej już wam nie muszę mówić. Naprawa skrzyni która rwała , silnika który nie równo chodził oraz co zgroza zawieszenia wyszła 18 tys....

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_1989 i tu akurat mój znajomy - mechanik, były posiadacz Brava - mógłby powiedzieć coś całkowicie odwrotnego. ;) Denerwuje mnie po prostu uogólnianie, że "x model to syf i tak ma być bo tak". Ja sam kupiłem motorower Derbi Senda - dobrze wiem, że to świetne motocykle, ale mój egzemplarz akurat rok przestał w serwisie, a pół roku pojeździł ;) Też mógłbym krzyczeć jaka to zła marka i w ogóle, ale zdaje sobie sprawę, że po prostu źle trafiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówie , wszystko zależy od przebiegu , jak kupicie z niskim to i nawet na francuza nie bedziecie narzekać a jak kupicie z 200-250 tys to dołączycie do lamenciarzy którzy oblegają fora.

 

Prosta zasada i nic jej nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Crovax,

 

Moglibyście mi rzucić kilkoma modelami na które powinienem zwrócić uwagę?

Zdecydowałem się zwiększyć budżet do 10k, ale w tych 10k chciałbym się zmieścić z opłatami.

Z priorytetów to auto z klimą i bagażnikiem, do którego wejdzie wózek.

 

Jednak Starlet muszę z powyższych kwestii skreślić. Podobnie z Cordobą, którą wczoraj podawałem.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Crovax,

 

Moglibyście mi rzucić kilkoma modelami na które powinienem zwrócić uwagę?

Zdecydowałem się zwiększyć budżet do 10k, ale w tych 10k chciałbym się zmieścić z opłatami.

Z priorytetów to auto z klimą i bagażnikiem, do którego wejdzie wózek.

 

Jednak Starlet muszę z powyższych kwestii skreślić. Podobnie z Cordobą, którą wczoraj podawałem.

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Może Voyager 99-00 2.5TD? Ojciec kupił 6 lat temu z rocznika 99 mającego 200k przebiegu, teraz ma powyżej 425k, silnik ciężko zarżnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale każdy pyta to i ja się wtrącę. Ile może wynieść wymiana uszczelki pod głowicą (masło na korku się zbierać zaczęło i chłodziwo znika) w Fabii 1.4 8V MPI rocznik 2001 (225000 przebiegu)? Coś warto przy okazji (zawory?) robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Crovax,

 

Moglibyście mi rzucić kilkoma modelami na które powinienem zwrócić uwagę?Zdecydowałem się zwiększyć budżet do 10k

Jednak Starlet muszę z powyższych kwestii skreślić. Podobnie z Cordobą, którą wczoraj podawałem.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Przy takich wymaganiach szukałbym chyba Focusa MkI np kombi jeżeli potrzebny duży bagażnik. Ewentualnie Toyotę Corollę E11 hatchback (kombi ma malutki bagażnik) - ten model można znaleźć z polskiego salonu z niedużym przebiegiem i dokumentami, ale w uboższej wersji wyposażeniowej niż te "zza Odry". Ogólnie padło już w tym temacie kilka propozycji aut w takim budżecie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w twojej kwocie to tylko auta klasę niżej

 

Popatrz na Seata Toledo II , Ford Mondeo Mk3 , Toyota Corolla E12 sedan , Nisan Primera P11 ( P12 tylko z benzyną ) , Almera oraz Honda Accord.

 

Na Pasztety nie patrz , połowa walone przebiegi...po firmowe , po remontowe , spawane z 14 modeli....kołomyja już z nimi jest. Teraz na warsztacie mam egzemplarz do naprawy i nie wiem za co się zabrać , czy zacząć od naprawy czy od poprawiania .... masakra.

 

Marcin juz w poscie powyzej podal typy. Mondeo czy Primere mozesz tez kupic kombi. Ja do hb primery wozek wkladam z palcem... Jesli nie kombi to hb z podnoszona cala szyba (mozesz wiecej, wieksze gabarytowo rzeczy i wygodniej zapakowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle myślę i myślę. Co może jeszcze być do 5k oprócz starletki i colta.
Silnik do 1.4, mało pali, mało awaryjne, a w razie co tanie części. Głównie o to się rozchodzi jako, że to na pierwsze auto. Raczej bym się rozglądał za niemcami/ japończykami, ale innych nie wykluczam.

Seicento, Lupo, Corsa b...?

I na co zwracać uwagę przy danym modelu najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Crovax,

 

Moglibyście mi rzucić kilkoma modelami na które powinienem zwrócić uwagę?Zdecydowałem się zwiększyć budżet do 10k

Jednak Starlet muszę z powyższych kwestii skreślić. Podobnie z Cordobą, którą wczoraj podawałem.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Przy takich wymaganiach szukałbym chyba Focusa MkI np kombi jeżeli potrzebny duży bagażnik. Ewentualnie Toyotę Corollę E11 hatchback (kombi ma malutki bagażnik) - ten model można znaleźć z polskiego salonu z niedużym przebiegiem i dokumentami, ale w uboższej wersji wyposażeniowej niż te "zza Odry". Ogólnie padło już w tym temacie kilka propozycji aut w takim budżecie :)

Kombi nie jest mi potrzebny. Nie ma aż takich wymagań. Wystarczy, że wielkość bagażnika będzie 'standardowa'.

 

Co do Focusa, przyglądałem się wersji 100KM 16V.

Jednak martwi mnie sama marka. Podobno bardzo koroduje i części są dosyć drogie.

 

Toyota... Ojciec jeździ od pół roku Corollą Verson 2004 2.0.

Bardzo sobie chwali, ale z tego co się zorientował, radził unikać starszych modeli Toyoty.

 

I jak to jest z gazem w Toyotach? W serwisie mu powiedzieli, że Japońce nie tolerują gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności