Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Motoryzacja


Bednar94

Rekomendowane odpowiedzi

@krz no i jak poszukiwania wozu drabiniastego do zwożenia siana z pola? :)

 

ps. Gdzieś mam kontakt do gościa, który odpłatnie pomaga w zakupie bezpośrednio w Niemczech, ma swoją stronkę i jest zna ny / polecany na forumach motoryzacyjnych. Dziala w ten sposob, ze wysyłasz mu swoje typy, on szuka wg Twoich kryteriów, podsyła kilka propozycji - jeśli cos wybierzesz to jedziecie obaj na Niemcownie po złomka- przez rodzinę "znam" kilka przypadków osób któreskorzystały i są b. zadowolone z takiej współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nijak.

W ogłoszeniach staram się być na bieżąco, ale jeszcze nic ciekawego nie trafiłem.

 

Jakbym brał auto 3-4 letnie, to bym pomyślał o pośredniku z Niemiec, ale przy moim budżecie to sobie raczej odpuszczę. Ale dzięki za info.

 

Szukam, ale bez spiny. Trafię coś, to kupię. Jak nie, to jeszcze kilka miesiący przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz no i jak poszukiwania wozu drabiniastego do zwożenia siana z pola? :)

 

ps. Gdzieś mam kontakt do gościa, który odpłatnie pomaga w zakupie bezpośrednio w Niemczech, ma swoją stronkę i jest zna ny / polecany na forumach motoryzacyjnych. Dziala w ten sposob, ze wysyłasz mu swoje typy, on szuka wg Twoich kryteriów, podsyła kilka propozycji - jeśli cos wybierzesz to jedziecie obaj na Niemcownie po złomka- przez rodzinę "znam" kilka przypadków osób któreskorzystały i są b. zadowolone z takiej współpracy

 

Z ciekawości jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw ceny, aktualnie ojciec rozgląda się za autem. Planujemy z DE ściągnąć w okolicy kuzynki, która tam mieszka pod granicą z Luksemburgiem. Z naszych obliczeń wychodzi: 400zł przelot (2osoby) + 100euro paliwo na powrót + około 100euro ubezpieczenie w DE, by móc tym autem się poruszać w naszym kraju.

Przy zakupie auta za 20000zł to też nie tragedia te dodatkowe ~1000-1500zł. Choć dochodzi akcyza, tłumaczenie oraz rejestracja auta no i przegląd, choć jeśli nadal ważny to chyba można przepisać w PL czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś wypełniał PCC3 za samochód przez internet?
Zrobiłem to wczoraj, mam status "Weryfikacja" i nie wiem np. kiedy mam zrobić przelew do nich, w sensie czy już mogę.

 

Btw. jest projekt ustawy w senacie która zmniejsza akcyzę za silniki powyżej 2 litrów jakoś do 5-6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglad chyba musi byc polski zeby blachy wydali... Co jest kolejnym kosztem.

I w niemcowni tez sa przekrety w ich komisach wiec tez trzeba uwazac..

Pewnie tak jest.Jedź ze znajomym z branży, poczytaj na ten temat https://sprzedajemy.pl/poradnik/skad-sprowadzic-dobry-samochod-uzywany,562 Nie popadajmy w paranoje, że wszystkie auta na zachodzie to ruiny. :) Jest pytanie jeszcze gdzie jechać, jakie państwo Francja, Holandia, jakie miasto?

Edytowane przez Cessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o Fordach? Interesuje mnie Mondeo 2003-2005 rok. Cenowo mi pasuje, wyposazenie nawet fajne w tych bogatszych wersjach. Mam jednego na oku. Ale czy to dobry model? Silnik diesel. Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rocznikach bym patrzyl przede wszystkim na historie potem na model.

Acz imo to jednak model ze sredniej polki niezawodnosci. Nie ufam mu az tak slabo jak francuzom ale nie jest to mazda ;)

Ruda tylko trzeba sprawdzic...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Fordach? Interesuje mnie Mondeo 2003-2005 rok. Cenowo mi pasuje, wyposazenie nawet fajne w tych bogatszych wersjach. Mam jednego na oku. Ale czy to dobry model? Silnik diesel. Co sądzicie?

 

Jak diesel, to szukaj bardziej TDDi niż TDCi. Te ostatnie miały problemy z pompą paliwa, że produkowała opiłki metalu niszczące wtryskiwacze, jak się trochę zużyła. Tak w ogóle to najlepszy silnik w tym mondeo to benzyna 2.0 16V. Dlatego je ciężko spotkać na rynku wtórnym, a TDCi jak mrówków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie polecicie jakieś przyzwoicie grające radio do 400zł (używki wchodzą w grę). Nie musi mieć usb ale fajnie jakby czytało Mp3 no i kolor byle nie srebrny.

 

Odkopie trochę, zaryzykowałem i kupiłem Beckera Traffic pro

 

3glgiuW.jpg

 

Możliwe, że ktoś też się nad tym zastanawia więc powiem kilka słów. Po pierwsze jakoś wykonania stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, nic nie trzeszczy, wszystko jest ładnie spasowane i solidne. Tuner FM tak jak pisali w różnych zakątkach internetu jest bardzo dobry, gzie fabryczne radio BMW Reverse RDS często gubiło sygnał Becker nadal ściągał stacje bez żadnych szumów i trzasków. Jakość dźwięku na niezłym poziomie (oczywiście oceniając w kategorii car audio) imo znacznie przebija budżetowe modele pionieerów, apline itp. Każdy traffic pro ma wtyczke na auxa więc nie trzeba nagrywać CD :) Póki co jestem zadowolony. Głównym powodem zakupu był jednak fakt, że bardzo dobrze pasuje w deskę rozdzielczą :D

Edytowane przez Dawid06
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności