Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw do salonu 5-6k


Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może jaka jest rożnica między klipsch rf82 a rf82 II ? poprawiali wersję, jest faktyczna różnica,czy tylko odświeżenie? (e/ podobno nie warto dokladac)

Wchodzą w grę jakieś inne głośniki? tpu monitor audio bx6/rx6?

 

jeżeli można się jeszcze zapytać - jest różnica między amplitunerem a wzmakiem stereo? ten drugi rozumiem ze tylko kolumny podłącze, a dźwięk? da się to jakoś podłączyć do tv? hdmi/optyk? (ew jakis przykład pod rf-82/ monitor audio rx6/bx6?)

Edytowane przez Marvel307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą też prócz kosmetyki różnić się zwrotnicami, ale nie jestem pewien. które byś nie wybrał powinieneś być zadowolony. Zobacz sobie temat o audioshow, tam jakiś hicior się pojawił w dobrej cenie ;)

 

A tak ogólnie to podpytałbym Johnysa ;) Lecz nie wiem czy nie nadwyrężam jego osoby, bo każdego do niego odsyłam. Jedno jest pewne nie ma dużo tak osłuchanych gości jak on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda teraz tak - zdecydowany jestem na wzmak stereo + jakiś cd player + dwie podłogowe kolumny.

Moim zdaniem fajnie wyglądałby zestaw

Harman Kardon hk 3490

Harman Kardon hd 980 (player)

Klipsch rf-82 x2

 

Jak to widzicie?

 

e/ da się to w ogóle podłączyć do tv? :o

Edytowane przez Marvel307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK3490 To amplituner. W takim razie sensowniej byłoby blureja od Harmana zamiast CD.

Amplituner połączysz optykiem do tv.

 

HK3490 - 1600

HK BDP10 - 800

Klipsch RF82 - 1900

 

Zostaje kasy na dobry DAC ( np. Musical Fidelity V-Dac) i masz wszystko; muzykę kino i tv!

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd to tak w przenośni, chodziło po prostu o jakiś odtwarzacz :D

 

e/ - klipsch to obawiam sie cena za jedna sztuke, a fajnie było by mieć dwie ;)

pytanie, czy da rade po prostu podpiąć hk 3490 do tv? przy wyjsciu audio mam "DIGITAL AUDIO OUT" - to będzie coaxialem łączone czy jak?

dac jest potrzebny do tego? czy nie lepiej wtedy zainwestować zamiast w hk 3490 w AVR265? i lecieć bez przeszkód przez hdmi?

Edytowane przez Marvel307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób to możemy do końca życia ten wątek ciągnąć , a ty kolego sam trochę ogarnij. Ten model amplitunera gra bardzo dobrze , nie widzę potrzeby kupowania oddzielnego przetwornika bo co za tym idzie trzeba będzie zaraz kupić drogie kable i tak koszta rosną rosną i rosną.....wiem coś na ten temat.

 

Głośniki: http://allegro.pl/klipsch-rf-82-ii-czarne-i-cherry-od-reki-dost24h-i2886871378.html

 

Amplituner + Bluray : Tutaj musisz sam wybrać w zależności od funduszy ale skup się na zestawie Harman ( szukaj promocji po świętach )

 

 

Potem sobie możesz ten zestaw uzbrajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt się kupuje, bo nas na niego stać. Jak będe miał ochotę kupić Ferrari i zapyalć nim po polu, to jest to moje ferrrari, moje pole i nic nikomu do tego. A jak mu zazdrość zadek zżera to trudno.

 

Co do pytania, to Marvel, nie wiem skad jestes, ale podejdz do jakiegos salonu z HiFi, opowiedz jaki masz problem, popros o prezentacje i wybierz to co uznasz za najlepsze. Nikt z nas tego sluchal nie bedzie. A juz na pewno zaden z nas za to nie zaplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim budżecie można bardzo fajne stereso sklecić ze świetnym basem. Ja polecę coś co mnie osobiście się bardzo podoba:

http://allegro.pl/dy...2890455106.html

 

Wysokie dynaudio są znakomitymi głośnikami tylko trzeba je dobrze napędzić...

 

Klipsche i Kefy wysokie mogą siać wysokimi.... trzeba uważać z resztą toru...

 

Świetny niskoschodzący bas będzie np z takich paczek:

 

http://allegro.pl/ko...2884791863.html

 

z używanych coś na scanie

 

http://allegro.pl/el...2893271507.html

 

napędzić można z Denona z PMA-710AE

 

a jako źródło multimedialne mogę polecić

 

server multimedialny popcorn hour np. c200

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - ortodoksyjna, tylko używki i nie wzmacniacz tylko końcówka mocy z regulacją głośności napędzająca kolumny

Do takiego pomieszczenia tylko mocne piece. Tego Denona 710 nawet bym nie podłączał w takim pomieszczeniu a już na pewno nie do głośników na węglowych Scanach ani Dynaudio. To szaleństwo. Względnie jeśli potrzebne jest dużo wejść oraz pilot można pomyśleć nad wyższym ale używanym modelem.

W takiej sytuacji warto bardzie po równo rozłożyć budżet między wzmacniacz a głośniki, nawet mając na względzie to, że w przyszłości głośniki będzie uzupełniał subwoofer. Wzmacniacz za 1kzł nie wydoi w 60m^. Nawet używany, chyba, że trafi się jakaś okazja.

Z DACów można przebierać do woli. Możesz kupić Icon HGP, (posiada USB i regulację głośnośc)i albo RDACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma budżet 1200zł na wzmacniacz to Denon 710 nie jest najgorszy... (oczywiście można dużo lepiej ale nie w tej kwocie chyba że DIY) ... a szaleństwo - to jest w polskiej polityce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, mój błąd, nie poprawiłem pierwszego postu - budżet to 6k (i najlepiej dużo za niego nie wychodzić) na zarówno kolumny jak i wzmacniacz

wciąż myślę o klipsch rf-82 + harman hk 3490, jak w porównaniu z nimi grają Dynaudio dm 3/7? mam jeszcze możliwość zakupu w granicach 5k Jbl studio 590 nowych - gdzie granie będzie najbardziej dynamiczne, które najbardziej uzupełniać będą brak subwoofera? chciałbym aby srednica nie była zbyt wycofana, wysokie obecne, ale nie piskliwe (osobiście jestem przyzwyczajony do ich braku). Czyli w miarę możliwości neutralnie, z możliwym małym ociepleniem

 

Dyskusje o dacach można porzucić, jak coś to podrzucę rodzicom moją lampucere maxi na cs 4397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wbije kij w mrowisko i powiem Ci , co ja bym sobie kupil za ta kase ^_^ . Otoz na poczatku zaczalbym od kolumn , nie wiem dlaczego , ale od jakiegos czasu mam pier...ca na punkcje aktywnych . Pierwszy typ to MACKIE HR 824 MK2 , czyli popularne Macki , glosnik 22cm na froncie i membrana pasywna na tylnej sciance , rowna sie baaardzo efektywny glosnik podstawkowy :rolleyes:

 

Wzmacniacz wbudowany i idealnie dopasowany dla kazdego z przetwornikow , wiadomo jaka jest zaleta takiego rozwiazania . Korekta czestotliwosci na tylnej sciance i trzy wejscia sygnalu , XLR , JACK oraz RCA . Pieknie wykonczone czarnym lakierem fortepianowym i bardziej kompaktowe od kolumn wolnostojacych .

 

Do tego jakis dac do sterowania glosnoscia , ewentualnie ampli z wyjsciem sygnalu . Osobiscie jestem daleki od mozolnego szukania i dopasowywania do siebie odzielnych komponentow , juz to przerabialem i na dzien dzisiejszy podziekuje <_< .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że preferuje podłogówki, drugą sprawą jest konieczność kupienia nowego daca, podczas gdy mam lampucerke (bez regulacji głośności)

Chyba jednak kolumny podstawkowe w 60m2 to lekka przesada PENDRAGON :P

a to inna sprawa :D

Ktoś ma może jakieś doświadczenia z

Ah, mój błąd, nie poprawiłem pierwszego postu - budżet to 6k (i najlepiej dużo za niego nie wychodzić) na zarówno kolumny jak i wzmacniacz

wciąż myślę o klipsch rf-82 + harman hk 3490, jak w porównaniu z nimi grają Dynaudio dm 3/7? mam jeszcze możliwość zakupu w granicach 5k Jbl studio 590 nowych - gdzie granie będzie najbardziej dynamiczne, które najbardziej uzupełniać będą brak subwoofera? chciałbym aby srednica nie była zbyt wycofana, wysokie obecne, ale nie piskliwe (osobiście jestem przyzwyczajony do ich braku). Czyli w miarę możliwości neutralnie, z możliwym małym ociepleniem

 

Edytowane przez Marvel307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kolumny podstawkowe w 60m2 to lekka przesada PENDRAGON :P

 

Niby dlaczego? Do spokojnego słuchania wystarczą podstawkowe, chyba że ktos chce koncertować no to podłogówki.

Pytanie oczywiste pomieszczenie jest przygotowane na podłogówki (lepiej wytłumione)?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności