Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] [NAUSZNE][PÓŁOTWARTE LUB ZAMKNIĘTE][DO 250 ZŁ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że moje obecne słuchawki są badziewne (jakieś philipsy za 20 zł) oraz uwielbiam słuchać muzyki, zdecydowałem się na zakup nowych, już z "wyższej" półki. Do tej pory czytałem recenzje oraz wiele poradników - jak wybrać odpowiednie słuchawki, miałem również okazję przetestować 2 różne modele, lecz to nie jest dla mnie wystarczające. Jakbym mógł, to oczywiście bym siedział i testował każdy model.

 

Tyle tytułem wstępu, czas na konkrety.

 

Interesują mnie słuchawki:

· nauszne, półotwarte lub zamknięte do 250 zł

· przewodowe

· pod każdy rodzaj muzyki (naprawdę słucham prawie wszystkiego; od black metalu, rocka po reggae, dubstep, rap, electro, pop itd.)

· możliwie jak najgłośniejsze (oczywiście, żeby przy największej głośności zachowały czystość dźwięku, nie lubię charczenia, trzeszczenia - chyba jak każdy)

 

Słuchawek głównie mam zamiar używać w miejscach publicznych (ulica, autobus itp.) oraz oczywiście w domu, przy podłączeniu do urządzeń mobilnych - głównie do telefonu, a w domu do laptopa.

 

Na wygląd za bardzo nie zwracam uwagi, jednak po mieście nie chcę chodzić z jakimiś garnkami, więc również czasami mogę się do tego przyczepić.

 

Wiem, że telefon nie jest zbyt dobrym odtwarzaczem (chodzi mi tu o głośność), nie wiem jeszcze jakiego telefonu będę używał, prawdopodobnie może to być jakiś nowy model od Sony (rodzina xperii). Telefon telefonowi nie równy, a mi zależy głównie na dobrym brzmieniu i głośności, więc zakup telefonu mogę robić pod słuchawki, jak macie jakieś propozycje na konkretne modele, lub przynajmniej marki, to nie żałujcie sobie.

 

Co do głośności jeszcze, to wiem, że zależy ona od impedancji (im niższa, tym niby głośniej) oraz oczywiście od SPL (im wyższa, tym głośniej). Myślę, że w granicach 20-32 Ω, to odpowiednia impedancja (zastanawiałem się nad 16, ale z tego co wiem, to niektóre słabe odtwarzacze mogą nie podołać), SPL myślę, że jak najwyższy.

 

 

Z czym miałem styczność?

 

Tak jak pisałem na początku, miałem okazję przetestować dwa modele słuchawek, a konkretnie: AKG K518 oraz SONY MDR-ZX600R.

 

Oba były testowane na telefonach (RÓŻNYCH TELEFONACH)

 

1.
Sony
dosyć wygodne, nie miałem ich zbyt długo na uszach, więc nie wiem jak przy dłuższym relaksie. Wygląd (na którym specjalnie mi nie zależy, ale wspomnę) w porównaniu do AKG jest lepszy, sony po prostu lepiej się prezentują. Jak na odtwarzanie z telefonu to dosyć głośno grały i dobrze tłumią dźwięki otoczenia (tak, były testowane w publicznym miejscu).

 

2.
AKG
nie specjalnie przypadły mi do gustu, zbyt przytłumione dźwięki (wyróżniony bass), a poza tym za ciche, mimo lepszych specyfikacji od Sony (chyba, że to wina telefonu, ale to dziwne, żeby pomiędzy dwoma telefonami była taka różnica mocy[??])

 

 

Obecnie zastanawiam się nad:

- SONY MDR-ZX600R

- CRESYN C555H

- SENNHEISER HD205

- SHURE SRH 240

 

 

Liczę na waszą pomoc w wybraniu konkretnego modelu, mam nadzieję, że podałem wystarczająco potrzebnych szczegółów. Dobrze, żeby osoby doradzające mi, miały jakąś większą wiedzę oraz styczność z urządzeniami audio (słuchawkami), gdyż suche fakty to i ja mogę wyczytać.

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedię każdy może edytować :) a że zatwierdzają to osoby, które nie mają wiedzy ze wszystkiego, to już nie nasza wina.

 

Po za tym, pomyśl - rapujesz czy może.. hip-hopujesz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlux hd330/660 beda ok. Masz jeszcze cal, shure srh 240, panasonic htf600.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już Sennheiser to PX200 II, bo PX200 ponoć mają sporo mniej basu. Miałem kiedyś PX200II i też na nadmiar basu nie cierpiały. Lepsze pod tym (i nie tylko tym) względem są Cresyn C555h - recenzję masz w boomie http://forum.mp3store.pl/topic/96468-kolejny-numer-boom-pazdziernik-2012/

Spodobały mi się też Sennheisery HD205 - ostatnio miałem okazję posłuchać przy okazji wymiany kabla, oceniłbym je wyżej niż K518 (bez modów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlux hd330/660 - odpadają, są (jak to niektórzy stwierdzili) nieprzenośne, do użytku domowego. Wiem, że specyfikacja to nie wszystko, ale jest spora różnica do innych modeli i wydaje mi się, że w połączeniu ze zwykłym telefonem mogą nie być wystarczająco głośne.

 

CAL- również miałem okazję przetestować. W połączeniu z telefonem nie dają dobrego efektu, o wiele lepiej spisały się

SONY MDR-ZX600R(jak na moje ucho). Bas "przysłania" inne pasma oraz podobno wykonanie nie jest zbyt dobre.

 

Shure srh 240 - dosyć ciekawa propozycja, chętnie bym je przetestował i sprawdził czy i w tych bas nie przysłania innych pasm.

 

Panasonic - odpada, coś mi się wydaje, że mogą być za ciche

 

Cresyn C555h - każda recenzja jest tak naprawdę subiektywna, jednak przekonała mnie do zmiany Sennheiser PX200 na cresyn

 

Sennheisery HD205- również ciekawa propozycja, niestety nie mam możliwości ich przetestowania, więc dobrze jakby się ktoś wypowiedział.

oceniłbym je wyżej niż K518

Tylko pod jakim względem są lepsze, bo jeżeli bass tak samo przysłania inne pasma, to od razu odpadają.

 

Dzięki wielkie za propozycje.

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Za duzo ci sie wydaje... Specyfikacja nie swiadczy o niczym. Glosne nie znaczy napedzone. Glosnosc wyciagniesz na kazdych z tych sluchawek. Cal gorsze od zx 600 na czym ty ich sluchales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonici na pewno nie będą za ciche. Razem z Shurkami stanowią jedną ligę grania, różnice w brzmieniu oczywiście są, ale nie ogromne. Najbardziej różnią się konstrukcją i tym, co z tego wynika - SRH240 są zamknięte, HTF600 półotwarte.

 

Sent from my Lumia 610 using Board Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Za duzo ci sie wydaje... Specyfikacja nie swiadczy o niczym. Glosne nie znaczy napedzone. Glosnosc wyciagniesz na kazdych z tych sluchawek. Cal gorsze od zx 600 na czym ty ich sluchales?

 

Może i za dużo tutaj "wydaje mi się", ale niestety nie wszystko mogę sprawdzić. A CAL(testowane na telefonie) po tym co przeczytałem z recenzji wynika, że one są dobre, ale nie w połączeniu ze słabym odtwarzaczem(a w tym przypadku telefon jest słabym odtwarzaczem). No i w ogóle jakoś to brzmienie mi nie pasuje (do tego słaba jakość wykonania). Po prostu odpadają.

 

Panasonici na pewno nie będą za ciche. Razem z Shurkami stanowią jedną ligę grania, różnice w brzmieniu oczywiście są, ale nie ogromne. Najbardziej różnią się konstrukcją i tym, co z tego wynika - SRH240 są zamknięte, HTF600 półotwarte.

 

Sent from my Lumia 610 using Board Express

 

Skoro stanowią jedną linię grania, to wolę Shure srh 240 ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jeżeli masz możliwość załóż obie pary na głowę i porównaj, HTF600 IMO są wygodniejsze, choć w obu czułem się komfortowo. Chociaż fakt, na ulicę jednak lepiej brać Shurki, z drugiej strony ja nie miałem problemu z poruszaniem się po mieście z półotwartymi Panasonicami, wyciek na zewnątrz jest na tyle mały, że dźwięki miasta go zagłuszą i osoby obok nie słyszały mojej muzyki w tramwaju czy autobusie, ja natomiast nie byłem zagłuszany i słyszałem muzykę elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sennheisery HD205- również ciekawa propozycja, niestety nie mam możliwości ich przetestowania, więc dobrze jakby się ktoś wypowiedział.

oceniłbym je wyżej niż K518

Tylko pod jakim względem są lepsze, bo jeżeli bass tak samo przysłania inne pasma, to od razu odpadają.

No właśnie pod względem brzmienia wg mnie sa lepsze. Bas jest, ale nie wszechobecny, wysokie pełne, nie zrolowane. Takie dość równe granie z zaznaczonym basem (tak jak lubię). Tylko scena nieduża, ale chyba i tak większa niż w K518 bez modów (nie mam takowych do porównań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się zaryzykować i zakupić Cresy c555h. Wszystko pięknie ładnie i po podłączeniu czar prysł. Prawa słuchawka nie działa, to trzeba mieć je*ane szczęście.

 

Ciężko ocenić na jedno ucho, ale jednak dźwięk bardzo mi się podoba, bas idealny, nie za mocny ani nie za słaby, głośne i wygodne, no i oczywiście bardzo dobrze tłumią. Z wyboru jestem zadowolony, ale z tego co dostałem, to nie.

 

Zakupiłem je na aukcji allegro MP3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co teraz zrobić? Początkowo chciałem je oddać do MIP'u, ale trochę się naczytałem jakie ludzie mieli później problemy z tym serwisem. Dostałem sprzęt i jeszcze tego samego dnia napisałem do gościa z mp3store kilka pytań jak przebiega reklamacja i co trzeba zrobić. Tylko najgorsze, że mogę na słuchawki czekać msc. lub więcej (podobno), mogą wrócić w złym stanie wizualnym. A poza tym DOSTAŁEM zepsute, więc chcę nowe, a nie jakieś już przegrzebane, w końcu to oni sprzedali mi uszkodzony produkt.

 

Zakup słuchawek. Z wyborem był problem, a teraz mam dużo większy problem z tym, aby dostać sprawne słuchawki.

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zakup słuchawek. Z wyborem był problem, a teraz mam dużo większy problem z tym, aby dostać sprawne słuchawki.

Oddaj z tytułu rękojmi a nie gwarancji - to dużo korzystniejsze rozwiązanie dla konsumenta zwłaszcza w pierwszych 6 miesiącach użytkowania.

Poczytaj czym się to różni i uzbrój się w paragrafy ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę się o to starać, bo to chyba przebiega trochę inaczej.

 

Co mam przygotować? Skoro mam odesłać słuchawki i otrzymać nowe lub zwrot pieniędzy, to muszę jednak zachować sobie jakiś dowód, że takie słuchawki w ogóle zakupiłem. Paragon muszę wysłać, ale wtedy nie będę miał dowodu, a nie wiem jak w przypadku kopii (wiem, że przy zwrocie osobiście sprzedający podpisuje kopię, ale przez internet raczej :D tego nie zrobi).

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj poradniki https://www.google.com/search?client=opera&q=gwarancja+a+r%C4%99kojmia&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

w nich znajdziesz podstawę prawną. Jak sprzedawcy powiesz, że w Dzienniku Ustaw takim a takim jest to i to to raczej nie oprze się takiej argumentacji ;)

A jakby się opierał to zawsze można Rzecznikiem Praw Konsumenta postraszyć.

Wg mnie powinni z miejsca na nowe wymienić i tyle (tylko je od razu sprawdź przy sprzedawcy, żeby znowu jakiś zonk nie był). A te niech odsyłają na gwarancje we własnym zakresie. Oczywiście możliwy jest też zwrot gotówki lub zwrot pełni sprawnego towaru - maja na to zdaje się 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba mam pecha.

 

Odesłałem zepsute słuchawki(z tytułu "niezgodności towaru z umową"), przysłali mi nowe. Wszystko niby fajnie, obie słuchawki grają, ale szczęście nie trwało długo. Dzisiaj z samego rana zauważyłem, że regulacja prawej słuchawki nie działa. Jako, że nie miałem zbyt wiele czasu, to je zostawiłem. Jak już wróciłem bliżej im się przyjrzałem i zauważyłem, że są pęknięte. Na pewno nie jest to przyczyną mojej "niedelikatności", gdyż nawet nie miałem okazji przetestować ich w "terenie", jedyne co, to przy komputerze. Z takimi rzeczami obchodzę się delikatnie i raczej nie rzucam ich byle gdzie i byle jak, więc po prostu według mnie jest to wina słabego wykonania. No i teraz pytanie. Czy w tym przypadku przysługuje mi prawo do oddania z tytułu "niezgodności towaru z umową"?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety te słuchawki łatwo pękają (podobnie jak C550h) - nie wiem czy to przyjmą na "niezgodność z umową", natomiast brak regulacji jak najbardziej pod to podchodzi. Najlepiej zadzwoń/napisz, koniecznie zwróć uwagę na to, że słuchawki te łatwo pękają, praktycznie same z siebie. Ja swoje kupiłem już połamane za to w niższej cenie, po jakimś czasie pękła również druga strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności