Skocz do zawartości

Kolumny/mini wieża/odtwarzacz cd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, ze na sprzęcie stacjonarnym nie znam sie praktycznie wcale chciałem prosić o radę.

Poszukuję zestawu wyłącznie do słuchania muzyki z płyt cd, mile widziana możliwość podłączenia iPhone'a ale to nie warunek. Moj pokój to dosłownie klatka 2 na 3 metry i obecnie tam planuję jakos upchnąć sprzęt grający, możliwe, ze plany zmienię jeśli na tak małej powierzchni nie dam rady wszystkiego umieścić tak bym mógł byc zadowolony z dźwięku.

 

Gatunki jakich słucham:

- muzyka klasyczna

- rap

- Indie rock

- jazz

- wszelka alternatywa

 

Moje oczekiwania:

- przyjemne brzmienie zestawu, chciałbym by słuchanie muzyki sprawiało prawdziwą przyjemność, bas niezalewający reszty, wyraźne wokale i instrumenty

- trwałość, laser, materiały użyte do danego sprzętu

- jakość dźwięku, nie jego moc

 

Czytałem, przeglądałem rożne testy i ciezko mi podjąć decyzje nie mając znajomosci tematu.

Budżet to maksymalnie 1500 zł ale jeśli to tylko bedzie możliwe chciałbym znaleźć zestaw z którego będę zadowolony za niższą kwotę. Do tej pory muzyki słuchałem z pc przez logitech x-540 i jakąś mini wieże Sony rodziców.

 

Z gotowych zestawów przypadł mi do gustu wizualnie:

- Denon dm38/39

- Yamaha pianocraft Mcr-550

 

A moze lepiej samemu skomponować jakis zestaw za niższą cenę i pomyślałem nad jakimś odtwarzaczem cd plus np. Solo6 lub 7c?

 

Bardzo Was proszę o pomoc bo powoli sie gubię :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz taki maly "pokoj" , to nie widze innego rozwiazania jak monitory aktywne bliskiego pola , a mianowicie Yamaha hs-50 . Do tego jakis porzadny CD-ek , najlepiej cieplo brzmiacy , nie za ostry i bedzie ok. :) .

 

Monitorki ostatnio poszly za ok. 600zl , a czesciej ida za ok 800zl , do tego CD-ek za jakies 500-600zl , polecam do kompletu Yamaha-e ;) , ewentualnie Rotel , Onkyo , Harman . Oczywiscie nie obejdzie sie bez poprawienia akustyki pomieszczenia , czyli przede wszystkim , wyeliminowanie pierwszych odbic . W razie czego sluze pomoca ;) .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisał Pendragon , w takim metrażu tylko monitory aktywne + dobry cd do tego :)

Mogą być solo6c - dość fajnie grają .

Dobry Cd kupisz spokojnie za 200-500 zł , ja polecam Philipsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c potrzebują znacznie więcej przestrzeni. Gdy miałem je postawione na 24m2 grały całkiem zacnie. Bardzo ładnie wypełniały pomieszczenie dźwiękiem. Biorąc po uwagę że tu mamy 6m2, plus meble itp, wychodzi na to że tylko monitorki wchodzą w grę. Microlaby będą się dusić w takim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybór padł na solo6c :) teraz zostaje ostatnia kwestia odtwarzacza cd ale budżet niestety się zmniejszył (300zł). Jakieś propozycje ?

Myślałem nad onkyo dx-7211 lub denonem Dcd 655 a moze są inne w tej cenie warte uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo6c podobno nie najlepsze do tak małych pomieszczeń, sam mam 12m2 i mogę polecić ci Koda Exa 900(allegro)/Modecom SHF120U, to praktycznie te same konstrukcje, przez wielu uważane za lepsze od solo pod względem jakości dźwięku. Sam ostatnio szukałem kolumn za 500 zł i ostatecznie wybór padł na te Kody, i jestem w 100% zadowolony, dźwięk czysty, uniwersalny, nic się nie wybija, bas schodzi nisko, nie mają najmniejszego problemu z grą z bliska - używam ich na biurku dość blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantu, ja również mam deczko mały pokój, ale kupiłem je głównie do przyszłego mieszkania, ale na razie ciężko z kasą, by się przeprowadzić.. Myślisz, że warto sprzedać Solo i kupić te Kody/Modecomy? Miałeś okazję słuchać 6C i możesz jakoś porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem okazji ich posłuchać, opinie opieram na tym co wyszperałem w necie, ciężko cokolwiek było znaleźć, głównie ruskie recenzje Sven Royal porównujące do Solo, no ale z tego co się dowiedziałem dźwiękowo wyższy poziom od Solo, jak dla mnie są bardzo dobre, fakt faktem nigdy nie miałem jakiś super kolumn ale aż takim laikiem nie jestem. Osobiście jakość dźwięku stawiam wysoko, bardzo przyjemnie się je słucha, osobiście wole sobie odpalić głośniki niż słuchać na moich Shure 750 DJ. Czy warto sprzedać solo... ciężko powiedzieć, jeżeli czujesz że w solo bas ci ucieka z powodu małego pokoju, to możesz spróbować, ja mam pokój 12m2, kolumny mam praktycznie przy sobie, koło monitora, a dźwięk nadal jest bezbłędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności