Jump to content

[ROZWIĄZANE] Wokółuszne do 150 zł

Recommended Posts

Witam.

Chcialbym zamienić moje stare Phillipsy SHP1900, na coś lepszego. Wiem, że to bardzo low-endowe słuchawki :)

Lubię słuchać od dubstepu, przez metal, do muzyki klasycznej. (głównie rock, rap)

Muzyki słucham z Sony Xperia U, integry(stara) i Yamahy RS 500.

Słuchawki będą też często służyć do grania (FPSy) i oglądania filmów.

Chciałem kupic Sennheisery HD 201, ale naczytałem się, że Superluxy HD 681 biją je na głowę

Słyszałem też, że Koss Porta Pro wymiatają, ale nie podoba mi się ich filigranowa konstrukcja.

Lubię słuchawki wokółuszne, ze względu na ich wygodę, ale rozważę też propozycję nausznych.

Liczę na pomoc ;)

Dzięki.

Edit: Słuchawki głównie do domu, jednak chciałbym je nosić w drodze do szkoły.

Edited by TheWitcher_PL

Sony XB300 to zło, słuchałem chwilę tego tworu. Prócz basu nie ma nic, tylko bas, bas i bas. Te słuchawki nie mają ani średnicy ani wysokich tonów. Ogólnie porażka, lepiej kup Superluxy. One przynajmniej mają dobre opinie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By Gourney
      Na sprzedaż:

Cayin n3pro - polska dystrybucja (dowód zakupu z 18.11.2020, zatem jeszcze na gwarancji); Player świeżo po wymianie gwarancyjnej wyświetlacza  (parował); sprzęt w stanie idealnym, komplet producenta + dedykowane zielone etui - xxx; Shanling m6pro - polska dystrybucja (dowód zakupu z 18.08.2020, zatem jeszcze na gwarancji); technicznie ideał, wizualnie - nieznacznie przytarty prawy górny róg obudowy); komplet producenta + brązowe skórzane etui - 2000 zł (śmiem twierdzić, że taniej w komisie się takiego nie znajdzie); Bowers&Wilkins p5w - bezprzewodowe, kompaktowe słuchawki o świetnej jakości wykonania (materiały) i ciekawym wzornictwie; kupione jakiś czas temu jako powystawowe i tak też wyglądają - stan b. dobry, jakieś niewielkie mankamentu wizualne się znajdą, ale na pierwszy rzut oka wyglądają na nówki; najważniejsza rzecz - pady w doskonałym stanie, także jeszcze posłużą; komplet producenta - 420 zł. Sennheiser Momentum TWS - pierwsza rewizja, polska dystrybucja (dowód zakupu z 20.01.2020 r., nie mam pewności co do gwarancji); ze słuchawek wyjąłem gąbczaste filierki, bo i tak wypadały, a w sumie nie wiem czemu miały służyć; stan bardo dobry (nie doszukałem się śladów używania), komplet producenta - 400 zł  
      Uzgodnioną formę wysyłki pokrywam ja, chyba że miałbym wysyłać za granicę lub w kosmos. Zdjęcia dla zainteresowanych.

Pozdrawiam,
      G.
    • By Grzybek1595
      Cześć,
      jako, że podczas pracy używam słuchawek przez co najmniej 8h dziennie stwierdziłem, że czas dać odpocząć uszom, bo podczas kilkugodzinnego słuchania w nausznych Majorach III mocno dają o sobie znać.

Chciałem słuchawki wokółuszne, ale o zamkniętej konstrukcji (żeby ludzie obok nie narzekali na hałas dochodzący z słuchawek), które będą miały bardzo dobrą jakość dźwięku i będą przyjemne w użytkowaniu nawet po tych 8h bez przerwy na głowie. Chciałbym też aby miały opcje transmisji dźwięku zarówno po kablu jak i po bluetooth tak jak moje Marshalle, gdzie do laptopa jestem wpięty po kablu, a jak przechodzę na TV to przepinam się na BT.

W słuchawkach głównie słucham muzyki (różne gatunki, głównie Rock, Pop, Rap) i oglądam filmy.

Kieruję wzrok ku marce Sennheiser, ponieważ miałem kiedyś słuchawki tej marki i jakość dźwięku była świetna a poduszki pod uszy były bardzo wygodne.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Budżet w granicach 400zł, ale jak będziecie znali droższe to podeślijcie, może rozważę rozciągnięcie go, albo polowanie na grubą promkę.

P.S. Nie jestem pewien bo nie miałem nigdy do czynienia z konstrukcją półotwartą- czy bardzo dokuczliwe dla otoczenia są takie słuchawki?

Dzięki!
    • By matpli
      Hej, 
      Od początku zaznaczę, że nie mam jakoś bardzo dużej wiedzy technicznej, więc proszę o wyrozumiałość  Miałem okazję ostatnio posłuchać Sennheiserów oraz audiotechnik m50x podpiętych do smsl m3. Najbardziej spodobała mi się szeroka scena sennków, ale brakowało mi niskich tonów, które z kolei miały m50x. No i tutaj pytanie, czy jest coś w przedziale cenowym powiedzmy do 1 400 zł, co zapewni mi podobną scenę jak sennki z takim basem jak m50x?
      Chyba że ktoś poleci po prostu dobry zestaw dac/amp + słuchawki otwarte do słuchania głównie elektroniki, hip hopu, alternatywy i muzyki eksperymentalnej?
    • By deadman42
      Pochwalę się moją pierwszą (właściwie to drugą, bo pierwszą był stojak) i mam nadzieję, że nie ostatnią aktywnością w temacie DIY.
      HD330 dla kogoś, kto nie ma audiofilskich zapędów, nie cierpi na nadmiar gotówki a kocha muzykę to IMO strzał w dychę. Za ten dźwięk który oferują cena 130PLN to rewelacja. Mam je już jakieś 6-7 lat ale od początku nie podobał mi się i wręcz czasami przeszkadzał ten oryginalny sprężynowy kabel z "tłustym" jackiem 3,5. Postanowiłem. wreszcie coś z tym zrobić.
      Na początku wybaczcie, że zdjęcia są tylko z efektu końcowego, ale byłem tak zaaferowany, że nawet nie przyszło mi do głowy by robić w trakcie modu. Pomyślałem o tym jak już było "pozamiatane". Tak więc tylko krótki opis działań.
      Gniazda kupiłem od Maystra z Audeos.
      Dokładnie te:
       https://audeos.pl/pl/p/Gniazdo-jack-3.5mm-stereo-panelowe-do-obudowy-czarne-v2/628
      Wtyczki wchodzą na podwójny klik i trzymają się mocno. Nie ma mowy o wypadaniu.
      Jedyną  wadą gniazd (w moim przypadku) jest krótki gwint, ale o tym później.
      Rozebranie superluxów jest banalnie proste. Odkręciłem cztery śrubki i zdjąłem pałąk. Uchwyty trzymające pałąk wyciągnąłem z muszli. Zdjąłem pady delikatnie podważając wkrętaczkiem po okręgu skórkę zachodzącą za rant muszli. Plastikowy pierścień dociskający przetwornik ma dwa wycięcia i jeden wypust. Podważając wkrętakiem w miejscu wycięć wyciągnąłem pierścień i na koniec przetwornik. Ot i cała filozofia 😁.
      Żeby nie wiercić nowych otworów pod gniazda powiększyłem te przez które wychodził kabelek między muszlami. Napisy na muszlach są teraz "do góry nogami" , ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

I teraz objawiła się "wada" gniazd. Ścianka muszli okazała się na tyle gruba, że nakrętka ledwo załapywała gwint. Zeszlifowałem więc delikatnie kamykiem muszle w tym miejscu od środka i po przykręceniu gniazd dla pewności zalałem je klejem na gorąco.
      Myślę, że jak komuś nie będzie się chciało szlifować to wpasowanie bardzo ciasno gniazd (na wcisk) i zabezpieczenie klejem na gorąco też "zrobi robotę".
      Ja musiałem jeszcze dodatkowo zeszlifować maksymalnie nakrętki ponieważ po przykręceniu wystawały ponad próg na którym leży driver.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony😊:

Ps. Kabelek kupiłem w komisie od @zOrg ale następny do KPP zrobię już sam🤒. Materiały od @Mayster już czekają.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy