Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Saiya-jin

Co Ci najbardziej przeszkadza w a6000? Tak z ciekawości...

 

Chcę mniejszej GO. Jako protezy używałem Rokkora 58/1.4, ale... to stary obiektyw i ma swoje wady. Gdyby któryś producent wypuścił dzisiaj np. 60/1.4 (nawet manualny) na Sony E, to pewnie nie myślałbym o pełnej klatce jeszcze przez długi czas. Chociaż 35mm na FF też jest fajne.

Mitakon robi jasne manualne stałki pod różne mocowania, także pod sony e. Czy taki mitakon 50f/0.95 pasowałby Ci? ;) No bo jest do wzięcia, jakby co. ;) Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby spoko, ale nie ma AF, a kosztuje niemało jak na manuala. Będzie też pewnie problem z odsprzedażą.

No, ale takiej jasności nie ma na rynku autofokusa. Zresztą w epoce focus peaking ręczne ostrzenie nie jest problemem. Kiedyś ustawianie w ruskim zenicie to był wyczyn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, używałem manuala. Jednak 4000 zł za szkło bez AF, które ciężko będzie mi później sprzedać, to za dużo. Wolę dozbierać i kupić FF z AF-em (lub nawet a7 + Samyanga 85/1.4).

Tylko z af masz co najwyżej f1.4 Na małych matrycach daje to głębię ostrości dość przeciętną, a mówiłeś, że Ci na niej zależy. Generalnie dzisiejsza fotografia wymaga dość sporych kompromisów, no i trzeba mieć łeb jak sklep, żeby rynek ogarnąć i dopasować go do własnych potrzeb.

 

Dlatego poszedłem w niszę, kupiłem najlepsze obiektywy na rynku jakie były na to mocowanie i fotografuję. Nie zamierzam niczego sprzedawać. Moja lustrzanka jest z 2009 roku i nawet nie ma funkcji filmowania. :) Prawdziwa tragedia. :)

 

Acha - odnośnie rynku manuali; Zeiss, oprócz serii szkieł dla sony, produkuje całą gamę obiektywów manualnych pod większość mocowań. Ludzie kupują je na rynku pierwotnym, na rynku wtórnym i wszyscy sobie chwalą. Brak af to nie jest aż tak wielki problem. Przecież w latach 70-tych i wcześniejszych też powstawały zdjęcia sportowe, a co powiedzieć o zdjęciach wojennych Roberta Capy?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można. Trabantem też da się jeździć. Tylko po co, skoro można wybrać coś innego? :P Jakby ten Mitakon był o połowę tańszy, to by się można zastanowić. A tak, to wolałbym a7 + Samyang 35 + Samyang 85, jeśli miałoby być manualnie.

 

1.4 na FF da mi więcej, niż Mitakon na APS-C, jeśli chodzi o GO.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a potem widzisz, że te zdjęcia jakoś tak mało ostre na tym 1.4 i przymykasz obiektywy, żeby nie było mydła i koło się zamyka :v generlanie magia pełnej klatki wciąż żywa

Heh, dokładnie ;)

I jeszcze, że to samo szkło na FF trzeba bardziej przymknąć niż na APS żeby otrzymać podobną ostrość.

I jeśli dane szkło nie winietuje na APS to na FF już może. Filtry UV i polaryzacyjne też wypada mieć slim itp.itd. et caetera ...

 

Co nie zmienia faktu, że jak wsiadłem x lat temu na matryce FF tak przesiadać się z powrotem na APS-y nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a potem widzisz, że te zdjęcia jakoś tak mało ostre na tym 1.4 i przymykasz obiektywy, żeby nie było mydła i koło się zamyka :v generlanie magia pełnej klatki wciąż żywa

No wiesz, czasami rzekomy brak ostrości jest po prostu małą głębią ostrości na ff, a "ostrość" aps'u wynika z tego, że głębia ostrości jest duża. Zresztą to nieprawda, że nie ma ostrych obiektywów na ff od pełnej dziury: sigma z serii art, zeissy manualne i z af. Wystarczy poszukać.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...a potem widzisz, że te zdjęcia jakoś tak mało ostre na tym 1.4 i przymykasz obiektywy, żeby nie było mydła i koło się zamyka :v generlanie magia pełnej klatki wciąż żywa

No wiesz, czasami rzekomy brak ostrości jest po prostu małą głębią ostrości na ff, a "ostrość" aps'u wynika z tego, że głębia ostrości jest duża. Zresztą to nieprawda, że nie ma ostrych obiektywów na ff od pełnej dziury: sigma z serii art, zeissy manualne i z af. Wystarczy poszukać.

 

Moje 35/1.4 i o dziwo 135/2 (bo to już dosyć dużo mm) są ostre od pełnej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Targacie lustra na wakacje, wycieczki, wyprawy ? Ja za każdym razem targam cały majdan i za każdym razem później sobie mówię, że nigdy więcej. Wezmę dobrego smartfona albo kupię coś małego. Później wracam do domu oglądam zdjęcia i znów wszystko targam, klnę itp. Teraz zamawiam Tamrona 15-30 VC. Ciężkie bydle ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja targam a6000 + Samyang 12. :) Ciężkie nie jest.

 

...a potem widzisz, że te zdjęcia jakoś tak mało ostre na tym 1.4 i przymykasz obiektywy, żeby nie było mydła i koło się zamyka :v generlanie magia pełnej klatki wciąż żywa

 

Nie wydaje mi się, aby ostrość była gorsza, niż z Rokkora 58/1.4. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Targacie lustra na wakacje, wycieczki, wyprawy ? Ja za każdym razem targam cały majdan i za każdym razem później sobie mówię, że nigdy więcej. Wezmę dobrego smartfona albo kupię coś małego. Później wracam do domu oglądam zdjęcia i znów wszystko targam, klnę itp. Teraz zamawiam Tamrona 15-30 VC. Ciężkie bydle ... ehh

Od lat nie targam sprzętu na wycieczki, wakacje itp. Jakąś małpę biorę jak jest coś akurat pod ręką.

Majdan to tylko na robotę zabieram ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Targacie lustra na wakacje, wycieczki, wyprawy ? Ja za każdym razem targam cały majdan i za każdym razem później sobie mówię, że nigdy więcej. Wezmę dobrego smartfona albo kupię coś małego. Później wracam do domu oglądam zdjęcia i znów wszystko targam, klnę itp. Teraz zamawiam Tamrona 15-30 VC. Ciężkie bydle ... ehh

No owszem, targam. Dslr ff z uchwytem, trzy jasne stałki, lampa i jakieś popierdółki. Ale tłumaczę sobie, że to taki fatness...znaczy się: fitness. Czasami mam ochotę sprzedać to wszystko i kupić kompakt ff, taki jak sony rx1...Tylko taka przesiadka będzie mało adekwatna jednak w stosunku do tego, co mam teraz.

 

Ale zgadzam się, graciarnia w terenie swoje waży. Cuś za cuś.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ricoh gr i przestałem targać lustro na wakacje. minus jest taki że to nie jest zoom i trzeba się więcej nachodzić że by kadrować. plus jest taki że matryca aps-c daje radę i jakością nie ustępuje lustrzankom. obiektyw jest odpowiednikiem 28mm na FF i jest żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Targacie lustra na wakacje, wycieczki, wyprawy ? Ja za każdym razem targam cały majdan i za każdym razem później sobie mówię, że nigdy więcej. Wezmę dobrego smartfona albo kupię coś małego. Później wracam do domu oglądam zdjęcia i znów wszystko targam, klnę itp. Teraz zamawiam Tamrona 15-30 VC. Ciężkie bydle ... ehh

To juz kwestia tego jakie masz minimum akceptowalnej jakosci. Ja na wakacje biore ostatnio FZ1000 (jako uniwersalny aparat z duzym zasiegiem) i najmniejsze body z 2-3 stalkami. Tego ostatniego uzywam tylko kiedy warunki nie pozwalaja korzystac z pierwszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz zamawiam Tamrona 15-30 VC. Ciężkie bydle ... ehh

no, kolejny kilogram w torbie. ^_^ a do jakiego aparata i bawiłeś się już tym obiektywem?

 

 

Nikon D610 od roku. Czekam na jakieś nowe body to wtedy zmienię. Już prawie zmieniłem na D750 ale jakoś do końca do mnie nie przemówił.

Co do tamrona to znam go bardzo dobrze. Bardzo dobrze znam też odpowiednik Nikona i szczerze ? 4,600 zł i 5 lat gwarancji to podziękuję za obiektyw N chociaż cały czas jestem w systemie Nikon i zawsze kupowałem Nikkory. Miałem Sigmę 35 mm 1,4 (moja ulubiona ogniskowa) ale non stop problem z FF/BF. 4 egzemplarze, usb dock i zawsze coś ! Dałem sobie spokój i kupiłem 35 mm 1.8 ED i jest bezbłędny. Nie mogę go zdjąć z body ale niestety na wakacje, podróże jest ograniczeniem. Tamron ostry od 2.8, kolory mega. Poroblem polega na tym, że średnio pracuje pod światło (podobnie jak N) i ta wystająca soczewka, problem z filtrami (drogie i to nie do końca to co nakręcane).

 

Na wyprawę wziąłbym tragarza z Tamronem 15 - 30 i Nikkorem 70 - 200 2.8 VR II :)

 

Dla mnie najgorsze jest to, że ciągle się obawiasz, czy ci ktoś tego nie pod*******.

 

Też się cały czas tego obawiam.

 

Ja zawsze jak gdzieś jadę to staram się zabrać rower i też to się wszystko majta. Blokada kryptonite, ciężki aparat, upał i padam pod koniec każdego dnia. Myślałem żeby wziąć gopro i coś właśnie w stylu ricoh.

 

Bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zobaczyłem ostatnio recenzję starej lustrzanki minolty dynax 7d. I mam pytanie czy istnieje jeszcze jakieś body które ma "na wierzchu" taką ilość funkcji jak ta minolta? W niej da się regulować wszystkie podstawowe parametry przełącznikami, guzikami itd. Jak dla mnie super sprawa. Szukałem czegoś podobnego ale nie znalazłem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności