Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, tylko od początku pytam o konkretne modele aparatów w tym przedziale cenowym, które będą warte uwagi.

Jak widzę ceny dość jasnych obiektywów do tych Fuji (f1.4), przekraczających cenę aparatu to sam nie wiem co zrobić ;-).

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Co do 1 pytania http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?f=9&t=15610

 

Ten sony ma super parametry szumów jak na kompakta. W słabym świetle powinno być nieźle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupiłeś nówkę czy używkę? Ja pomimo wszystko wolę używaną lustrzankę i akcesoria :) . W cenie tego soniacza można mieć już super zestaw który daje o wiele więcej możliwości rozwoju od takiego kompaktu z niewymienną optyką.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowka. Oczywiscie lustrzanka napewno lepsza tyle ze tutaj plan zakladal kupno malego kompaktu. Po pierwsze i tak napewno nie kupowalbym dodatkowych obiektywow a po drugie zal mi ludzi na wakacjach jak taszcza te swoje lustrzanki na szyi ledwo zipią. Tutaj jest aparacik ktory miesci sie w kieszeni a zdjecia mozna fachowe cykac :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Do Fuji podepniesz prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zdjecia mozna fachowe cykac :)

Nie przesadzaj :P

 

Na poparcie mojej tezy że kompaktem nie zrobi się bliskiego zdjęcia :P Może nie najlepsze fotki, ale wydaję mi się że kompakt bez wymiennej optyki nie zrobi takich fotek ;)https://zapodaj.net/77e59fd1274ae.jpg.html https://zapodaj.net/5494ee8267b63.jpg.html

 

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Do Fuji podepniesz prawie wszystko.

 

Prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowka. Oczywiscie lustrzanka napewno lepsza tyle ze tutaj plan zakladal kupno malego kompaktu. Po pierwsze i tak napewno nie kupowalbym dodatkowych obiektywow a po drugie zal mi ludzi na wakacjach jak taszcza te swoje lustrzanki na szyi ledwo zipią. Tutaj jest aparacik ktory miesci sie w kieszeni a zdjecia mozna fachowe cykac :)

I to jest rozsądne rozwiązanie.

Lustrzanka powinna być w zainteresowaniu osób, które już są obyte z fotografią i bele kompakt ogranicza ich możliwości twórcze i fotograficzne, czyli powinna być wyborem świadomym, a nie snobizmem bo taka moda lub coś w tym stylu, natomiast tak jak napisałeś nie znasz się na fotografii więc z lustrzanką byś się męczył. Kupowanie lustrzanki i walenie zdjęć na "oślep" na ustawieniach "aparat idiot" czytaj AUTO mija się z celem, a znam takich co i lustrzanką spieprzą zdjęcia.

To że sobie ktoś kupi lustrzankę nie czyni z niego jeszcze fotografa, chociaż znam takich którym się wydaje, że jak wiedzą którą stroną trzymać aparat żeby zrobić zdjęcie to już panie fotografff pełną gębą.

Na wakacje nawet nie wyobrażam sobie brać plecak z osprzętem i lustrzankę, później się martwić żeby piasek pustynny lub plażowy się nie dostał do korpusu lub optyki obiektywu i jeszcze to targać nie wspomnę o pilnowaniu.

Spawn wybrałbym jednak coś z większym zakresem ogniskowych wbudowanego obiektywu, aby zapewnić jak największy zakres ekwiwalentu np. jakiś Canon z serii G lub Panas Lumix z serii FZ, albo Fujifilm z serii HS lub X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowka. Oczywiscie lustrzanka napewno lepsza tyle ze tutaj plan zakladal kupno malego kompaktu. Po pierwsze i tak napewno nie kupowalbym dodatkowych obiektywow a po drugie zal mi ludzi na wakacjach jak taszcza te swoje lustrzanki na szyi ledwo zipią. Tutaj jest aparacik ktory miesci sie w kieszeni a zdjecia mozna fachowe cykac :)

I to jest rozsądne rozwiązanie.

Lustrzanka powinna być w zainteresowaniu osób, które już są obyte z fotografią i bele kompakt ogranicza ich możliwości twórcze i fotograficzne, czyli powinna być wyborem świadomym, a nie snobizmem bo taka moda lub coś w tym stylu, natomiast tak jak napisałeś nie znasz się na fotografii więc z lustrzanką byś się męczył. Kupowanie lustrzanki i walenie zdjęć na "oślep" na ustawieniach "aparat idiot" czytaj AUTO mija się z celem, a znam takich co i lustrzanką spieprzą zdjęcia.

To że sobie ktoś kupi lustrzankę nie czyni z niego jeszcze fotografa, chociaż znam takich którym się wydaje, że jak wiedzą którą stroną trzymać aparat żeby zrobić zdjęcie to już panie fotografff pełną gębą.

Na wakacje nawet nie wyobrażam sobie brać plecak z osprzętem i lustrzankę, później się martwić żeby piasek pustynny lub plażowy się nie dostał do korpusu lub optyki obiektywu i jeszcze to targać nie wspomnę o pilnowaniu.

Spawn wybrałbym jednak coś z większym zakresem ogniskowych wbudowanego obiektywu, aby zapewnić jak największy zakres ekwiwalentu np. jakiś Canon z serii G lub Panas Lumix z serii FZ, albo Fujifilm z serii HS lub X.

 

Ogólnie to na wakacje jak ktoś ma takie podejście to wystarczy też mu telefon z jakimś aparatem ;) Ja uważam że lustrzanką można się bardzo dobrze nauczyć podstaw fotografii (wiem po sobie) tylko trzeba chcieć to przyswoić. Co do największego zakresu ogniskowej to jedna z najważniejszych rzeczy przy wyborze aparatu bez wymiennej optyki (sam wiem jak na początku miałem kita i wkurzało mnie ograniczenie do 55mm ;P ). Dopiero jak kupiłem sobie japońską 205 to nie mam problemu. Ogólnie to chciałbym pokryć w swoim zestawie cały zakres ogniskowych od 10-15mm do 300-400mm a do tego mi jeszcze brakuje trochę :P (tych wartości skrajnych) Mam mniej więcej w całości pokryty zakres od 50 do 205mm ;) . Polecił by ktoś jakiś fajny tani szeroki kąt na m42? Miałem mira 1b i to była tragedia (może trafiłem na taki egzemplarz ;) ) . Po głowie chodzi mi ogniskowa od 15-20mm do ok.35mm . Widziałem sporo pentaconów na allegro ale dużo naczytałem się o tym obiektywie że jest mydlany i nie ostry (mam pentacona 1.8/50 i rzeczywiście miękko rysuje). Wolałbym coś ostrzejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdjecia mozna fachowe cykac :)

Nie przesadzaj :P

 

Na poparcie mojej tezy że kompaktem nie zrobi się bliskiego zdjęcia :P Może nie najlepsze fotki, ale wydaję mi się że kompakt bez wymiennej optyki nie zrobi takich fotek ;)https://zapodaj.net/77e59fd1274ae.jpg.html https://zapodaj.net/5494ee8267b63.jpg.html

 

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Do Fuji podepniesz prawie wszystko.

 

Prawda.

 

Fuji x30, tryb - super macro

DSCF1745.gif

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tyle optyki i pokrywanie ogniskowych?

Kolega Oskar 2905 określił się już w fotografii, czy jeszcze szuka tego co chce w niej robić?

 

Zbieranie słoików dla zbierania, albo że tak powiem "możliwości wyboru" to trochę błędne koło, chyba że jest się sprzętowym onanistą :)

Co do uczenia się podstaw fotografii bardzo dobrze nadają się aparaty kompaktowe które wcześniej przytoczyłem, mają pełne możliwości żonglowania ustawieniami ekspozycji wg różnych "preselekcji" tak samo jak ma to miejsce w lustrzance do tego ekwiwalent ogniskowych pokrywający cały worek obiektywów dla lustrzanki, niczego więcej nie trzeba.

Tak jak mówiłem znam takich, którym życia nie starczy by opanować fotografię jako taką o możliwościach lustrzanki nie wspomnę, a gdzie opanowanie procesów postprodukcji.

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

zdjecia mozna fachowe cykac :)

Nie przesadzaj :P

 

Na poparcie mojej tezy że kompaktem nie zrobi się bliskiego zdjęcia :P Może nie najlepsze fotki, ale wydaję mi się że kompakt bez wymiennej optyki nie zrobi takich fotek ;)https://zapodaj.net/77e59fd1274ae.jpg.html https://zapodaj.net/5494ee8267b63.jpg.html

 

Do takiego Fuji x-t10 jestem w stanie podłączyć jakiś starszy jasny obiektyw przez odpowiednią przejściówkę?

Pewnie się okaże, że skończę z Sony rx100 jak przerosną mnie koszty obiektywów.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Do Fuji podepniesz prawie wszystko.

 

Prawda.

 

Fuji x30, tryb - super macro

 

Miałem bliżej. ;) .

 

 

A po co tyle optyki i pokrywanie ogniskowych?

Kolega Oskar 2905 określił się już w fotografii, czy jeszcze szuka tego co chce w niej robić?

 

Zbieranie słoików dla zbierania, albo że tak powiem "możliwości wyboru" to trochę błędne koło, chyba że jest się sprzętowym onanistą :)

Co do uczenia się podstaw fotografii bardzo dobrze nadają się aparaty kompaktowe które wcześniej przytoczyłem, mają pełne możliwości żonglowania ustawieniami ekspozycji wg różnych "preselekcji" tak samo jak ma to miejsce w lustrzance do tego ekwiwalent ogniskowych pokrywający cały worek obiektywów dla lustrzanki, niczego więcej nie trzeba.

Tak jak mówiłem znam takich, którym życia nie starczy by opanować fotografię jako taką o możliwościach lustrzanki nie wspomnę, a gdzie opanowanie procesów postprodukcji.

Właśnie w tym problem że potrzebuję takie i takie obiektywy :P Bardzo często brakuję mi szerokiego kąta gdy potrzebuję zrobić zdjęcie jakiejś panoramy lub budynku, ale często (a nawet częściej) muszę uwiecznić detale jakiegoś przedmiotu i tutaj takie macro jest niezastąpione. A najczęściej to używam standardowego 50mm. Jak widzisz ciężki ze mnie przypadek.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężki... :D

Bardziej mi chodziło o tematykę, portret, pejzaż czy np. MAKRO bo dzięki temu można zawęzić swój kierunek w fotografii i skupić się tylko na nim ograniczając kupowanie kolejnego... i kolejnego i znów następnego obiektywu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężki... :D

Bardziej mi chodziło o tematykę, portret, pejzaż czy np. MAKRO bo dzięki temu można zawęzić swój kierunek w fotografii i skupić się tylko na nim ograniczając kupowanie kolejnego... i kolejnego i znów następnego obiektywu.

Pozdrawiam

U mnie jest to nie możliwe staram się być wszechstronny ;) .

Również pozdrawiam :)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem, ale lepiej ograniczyć się i szlifować konkretny kierunek niż czasem być wszechstronnym, ale z marnym skutkiem.

Nie żebyś myślał, że to o Tobie ale często to widać na portalach fotograficznych w galeriach użytkowników/fotografów amatorów.

Pozdro i do miłego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem, ale lepiej ograniczyć się i szlifować konkretny kierunek niż czasem być wszechstronnym, ale z marnym skutkiem.

Nie żebyś myślał, że to o Tobie ale często to widać na portalach fotograficznych w galeriach użytkowników/fotografów amatorów.

Pozdro i do miłego ;)

Zobaczymy na razie chciałbym podszlifować szeroki kąt bez zniekształceń ;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro ma jedną podstawową zaletę wymienną optykę, jej wybór powinien być podyktowany pomysłem a jeśli to lustro jest błędem.

 

Do nauki starczy kompakt mały lekki z pełnym M oraz Tv Av iso i Ev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpisu ze na wakacje nawet telefon wystarczy to moge zgodzic sie w polowie. Przy idealnych warunkach oswietleniowych i pozowanych nieruchomych zdjeciach rzeczywiscie wystarczy iphone. Natomiast w kazdych innych wychodza ruszone i zaszumione. Mam 10 miesiecznego szkraba i powiedz mu nie ruszaj sie :) W soniaczu ustawiam sobie odpowiedni tryb i minimalnie ruszone to mam 1 na 10 zdjec. Szumu nie ma wcale nawet w slabychbwarunkach oswietleniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpisu ze na wakacje nawet telefon wystarczy to moge zgodzic sie w polowie. Przy idealnych warunkach oswietleniowych i pozowanych nieruchomych zdjeciach rzeczywiscie wystarczy iphone. Natomiast w kazdych innych wychodza ruszone i zaszumione. Mam 10 miesiecznego szkraba i powiedz mu nie ruszaj sie :) W soniaczu ustawiam sobie odpowiedni tryb i minimalnie ruszone to mam 1 na 10 zdjec. Szumu nie ma wcale nawet w slabychbwarunkach oswietleniowych

A ten tryb to po prostu zwiększenie iso i skrócenie czasu migawki ;) , ale rzeczywiście dla przeciętnej osoby która nie interesuje się fotografią taki kompakt to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, zakupiłem Fuji X-M1. Przyszedł wczoraj i mam z nim mały problem. Jako, że był to produkt wyprzedażowy z ekspozycji, dostałem taką właśnie sztukę. Problemem jest zakurzona matryca APS-C, niestety widać to na zdjęciach z jednolitym tłem. I teraz pytanie do Was, czyściliście matryce, czy oddawaliście do serwisu? Jeśli pierwsza opcja, to czego używacie przy tym zabiegu? W przypadku drugiej opcji- jaki jest koszt takiej usługi, może macie też doświadczenie z serwisami we Wrocławiu godnymi polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przy APS-C to koszt od 50 do 100zł. Czyścisz na mokro preparatem HAMA albo IPA dla wprawnych rąk. Żadnych patyczków kosmetycznych - tylko specjalny pisak do tego przeznaczony. Fuji czyści się dość łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności