Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze można kupić używanego lustrzaka nikona/canona za grosze (dosłownie 500zł) na allegro z byle jakim obiektywem (nawet kitowy - byle sprawny mechanicznie - to na początek kosmos) :)

 

wtedy nie będzie narzekania że GO jest za duża, bo matryca ma rozmiar paznokcia :)

 

(a w przyszłości wystarczy pozbierać na "lepszy" obiektyw bądź obiektywy)



... albo trzeba brać to co jest z pełną świadomością zalet i wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex to akurat ma większą matrycę niż lustrzanki canona. :)

 

Ale to już nie w cenie "jak kompakt" :)

 

Sony to i "małego FF" już zrobił :)

 

(ten sam bagnet co minolty)

 

BTW APS-C generalnie ma mnożnik 1.5 (poza canonem gdzie ma 1.6) natomiast 4/3 ma mnożnik 2.0

 

A jeślibym rzeczywiście chciał kupić kompakt z wymienną optyką to który z tych jest lepszym wyborem?

-Nikon J1

-Olympus PL1

 

Nikon to zupełnie nowy system, ale osoby które miały z nim styczność, twierdzą że przy tym rewelacyjny

 

Olympus to "standardowe" u4/3, więc nie licząc cen obiektywów, zawsze można potem wykorzystać korpus czy obiektywy czy ogólnie zacząć zbierać system

 

osobiście wybrał bym chyba u4/3 - jest dostępny od dawna, znany, uniwersalny (wielu producentów), ma więcej niż niezłą jakość i prosty przelicznik 2.0 (dla osób które muszą mieć odniesienie do FF) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra potrzebuje taniego kompakta(100-120 złotych) do robienia zdjęć dokumentów i swoim pracą ręcznym, doradzicie coś?

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakością video zabija EOS M, którego miałem okazję testować kilka dni. Naprawdę niezła matryca (taka sama jak w 650D) i zapowiedzi wypuszczenia Magic Lantern na ten kompakcik, nie zostawiaja złudzeń.

 

Co do jakości foto, to się nie wypowiem, bo nie siedzę w temacie, ale jak ktoś szuka świetnej kamerki mieszczącej się w kieszeni z wymienną optyką, to wybór IMO jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Być może w niedługim czasie będę szukał statywu i mam mały problem. Zawsze obywałem się bez, teraz by się przydał, a z tym tematem nigdy styczności nie miałem.

 

Priorytet to ogólnie mobilność, póki co do większej cyfrówki, potem może do czegoś cięższego. Od kolegi z forum dowiedziałem się o Velbon Ultra REXi L, który ogólnie spełnia wymagania (niskie zejście, śmieszna wielkość po złożeniu, mała waga) dostępny w Polsce w okolicach 330zł bez głowicy. Znacie może produkty podobne o cenie lekko niższej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Velbonów to smiecie. Kolega ma po 2 latach statyw tańczy jak mu wiat zagra :lol:

Nie wiem czy istnieje jeszcze marka GoldPhoto nie pchaj sie w tą podróbę.

Na tych powyżej bał bym się postawić zapalniczkę.

 

Fataso wypowiedz się w temacie :) ile kosztuje "tani" statyw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ofertę Benro i Sirui, tu trzeba będzie iść na kompromis, bo faktycznie ciężko o taki, który odpowiada w 100%. :)

 

 

 

Większość Velbonów to smiecie. Kolega ma po 2 latach statyw tańczy jak mu wiat zagra :lol:

 

 

To był któryś z tańszych Velbonów? Kontaktowałem się ze sklepami w okolicy, niestety nie ma do pomacania, mogą sprowadzić przy zamówieniu. Mogę się opierać jedynie na reckach (pierwsza, druga, trzecia), które wydźwięk mają pozytywny i opiniach. Nogi 5-cio segmentowe mogą budzić pewien niepokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma cos tanszego niż 300R, sam patrzyłęm chyba nawet 600R ale nie wytrzymuje to próby czasu.

5elementowe nogi ? zart? :)

 

Miałęm MF055 to jest statyw.

 

Xar odpowiedz sobie na pytanie ile cie bedzie kosztowała naprawa zabawek jak statyw glebnie. 3kg GP z lustem ~ 2kg potrafi się położyć.

Co zrobidz coś ci pęknie ? kupujesz nowy albo kupujesz rozklekotanego dawce części. To co wyjdzie z naprawy ocen wedle zdania powyżej.

 

Małe, tanie i dobre to kup sobie tyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój rok i nic się nie dzieje. Na makropasji wiele osób używa Velbonów. Nie słyszałem, żeby ktoś na nie narzekał. Na nikoniarzach gość, który fotografuje samochody najpierw używał tego statywu z D90, a potem z D700 i też złego słowa nie powiedział.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym retter, że jest to rzecz którą chciałoby się mieć zawsze przy sobie. Często mam fazy na nocne wypady i zdjęcia w różnych miejscach, monopod odpada. Znalazłem w końcu w miarę zaufane porównanie, gdzie jest Velbon serii Ultra i Manfrotto 190 o budowie chyba nawet tej samej co 055. http://www.dfv.pl/statywy-i-glowice.html?id=1259

 

Co prawda na karbony nawet nie patrzę, nie wydam tausena bo po prostu mnie nie stać, ale do Manfrotto 190 X PROB za jakieś 440 mógłbym jeszcze dozbierać (ma niskie zejście, jakoś tam nawet stabilne, waga w miarę) ale rozmiar to już prawie 60cm, główny cel zakupu się oddala.

Albo kupujesz wygodny statyw, ale nieodpowiednio stabilny, albo stabilny, ale mało wygodny (i mniej go zabierasz, mniej focisz). Szkoda, że ciężko z produktem z dwiema cechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 055 z uwagi przejścia na mniejsze szkła zamieniłem go na 190

190 ma stabilność wystarczająco nawet dla 200/1.8

 

Tak wiec polecam 190 jak możesz dozbierać(ja odkładałem ok 1,5r na całość) a z czasem dokupić monopoda 1/3 masy statywu.

 

Są inne marki ale to marki nowe które jeszcze są w testach, sprawdzone jak velbon, oraz takie co maja swoją opinie jak MF(przetrwał 10lat u Wołkowa a to swoje mówi) czy gitzo ale to już pełne PRO.

 

Kiedyś gdzieś widziałem test czas uspokojenia drgań 055 ma chyba 3s, 190 ma 5s, a takie velbony to nie pamiętam z 20-30s. A w złotej godzinie czas leci bardzo szybko :)

 

Najgorszą rzeczą to wiele elementów nogi, byle jakie połączenia wszystkie (kiedy miałem coś ważnego akurat łączenie nogi puściło na szczęście to tylko dokręcenie śrubki kluczem który był w zestawie więc 10s i po problemie), i wyciągnięta kolumna centralna bo giba sie jak żagiel (to do tych małych po złożeniu co nadrabiają wysokość wyciągnięta kolumną).

 

Ja w 190 nie wyciągam więcej niż połowa bo czuć już drgania. Dobra głowica to druga połowa dobrego statywu. A pilocik to dobra rzecz.

 

A tak z innej beczki ja na co dzień używam Singelshota jako pułki przed sobą + odpowiednia postawa to mi daje w miarę stabilne i mobilne trzymanie statywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem masz ten statyw obecnie. Możesz powiedzieć, jak się zachowuje kolumna po ustawieniu do poziomu pod kątem sprzętu poniżej kilograma? Patrzę na ten statyw również ze względu na makro, a wyczytać można, że jednak robi się trampolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje prob i Xprob
Tobie radze nowszą Xprob

Takie użycie statyw jest bezsens jeszcze powiedz ze maksymalnie wyciągnięta kolumna centralnie w bok.
Gitzo też bedzie miało lekko trampoline. Znacznie lepiej jest przełożyć kolumnę odwrotnie owszem

Miałeś kiedyś cos z mechaniki techniecznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia co miałem a co nie, tego statywu w rękach nie miałem więc pytam użytkownika. O punkcie zaczepienia na brzegu również nie pisałem.

Dziękuję wszystkim za nakierowanie w temacie.

Ma znaczenie i to spore bo nawet gitzo kosztujące 2,5kafla tego nie wytrzyma. Może taki za piataka z ultra twardymi elementami może wytrzyma...

 

Nie wiem i nigdy tej funkcji nie użyłem a nie mam go przy sobie, więc też ci tego nie podam.

Nie mówiąc że inaczej będzie sie zachowywał nowy innaczej używany. Więc te dane miało ci by powiedziały o tym którym chcesz kupić.

 

Jest to najgorsza pozycja dla statywu, po niej jest max wyciagnięta kolumna centralnie w góre bo też sie giba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter ja Cię nie pytam o wyjaśnienie prostych zasad fizyki bo mi to nie obce. Ja Cię pytam o wykonanie mechanizmu którym manfrotto się chwali i jakie są praktyczne możliwości tej konstrukcji dla rzuconej przeze mnie wagi (i nie tylko dla najdalszego punktu chwytu). Nigdy nie sprawdzałeś... - przyjąłem do wiadomości.

 

Udało mi się umówić na prezentację statywu, także przetestuję to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, myslę ze rozumiesz że w czasie takiego używania tam będą działać na niektóre elementy spore siły.

Ja bym poczytał i poszukał kto ma i kto tak używa rzeczywiste warunki bo nowy wiadomo będzie sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności