Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Problem znany i są 2 możliwe opcje już kiedyś przerabiałem coś podobnego tyle że w 40D.

 

1. Błąd zapisu na karcie pamięci

2. Matryca do kibla

 

W pierwszym przypadku sprawdź aparat na innej karcie pamięci ale jeśli nadal będzie tak samo to masz matrycę do wymiany. Jeśli nie masz aparatu z wyższej półki czytaj drogiego to wymiana matrycy raczej będzie nieopłacalna ale zapytać w serwisie można jaki koszt wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszumianie mam od początku wyłączone. Filmów nakręciłem z 10 przez 2 lata. Długich czasów nie stosowałem chyba nigdy. Ech, Nikon to szmelc. Myślałem, że tylko te nowsze mają problemy (D7000, D800), a tu taki zonk.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna na pixele sie skonczyła to teraz wojna kto taniej zrobi, 40d padały jak muchy z powodu lustra.

Gdzie ta jakość japońskich starych produktów..., dzis mamy japoński projekt chinskie wykonanie ale żeby takie wiodące marki tak byle jak robiły :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem z Canonem 5D II, jednak zamiast pasów obraz był po prostu zaszumiony od ISO 160 w górę, co w ogóle nie powinno mieć miejsca przy pełnoklatkowcu tej klasy. Ja jednak swojego zajechałem przez kręcenie filmów, co jest częścią mojej pracy, matryca w ciągu dwóch lat intensywnego użytkowania niestety do wyrzucenia.

 

Odradzam kupowania używanych marków 5D, bo to najbardziej zajeżdżone aparaty, jakie znam (głównie do video, co najbardziej zużywa [przegrzewa] matrycę).

BTW, czy Live View ma jakiś wpływ na większe zaszumienie zdjęcia, czy zużycie matrycy? Google mi nie pomogło za bardzo w tym temacie.

 

A jeśli chodzi o jakość współczesnego sprzętu foto... lepiej o tym nie mówić, wystarczy porównać szkła Canona z serii EF za grubo ponad 1k i czterdziestoletnie japońskie obiektywy M42 za 2-3 stówki.

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy Live View ma jakiś wpływ na większe zaszumienie zdjęcia, czy zużycie matrycy? Google mi nie pomogło za bardzo w tym temacie.

 

Wpływa na to, że matryca cały czas pracuje, a więc nagrzewa się, co potem niegatywnie odbija się na zdjęciach, są barzdiej zaszumione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja głównie używam dslrów do kręcenia video, więc jestem skazany na podgląd lcd. To już drugi mark 5D, którego "zarzynam" i on też powoli zaczyna mieć kaprysy, głównie na stykach z obiektywem, poza tym już teraz widzę, że obraz nie jest tak czysty na ISO >1600, jak powinien być.

 

O dziwo, korzystam też z 600D i wydaje mi się, że nagrzewa się on znacznie słabiej, 5D po 10 minutach ciągłego nagrywania jest wręcz niepokojąco ciepły.

Szkoda, że nie pomyślano (albo specjalnie nie opracowano) jakiegoś efektywnego układu chłodzenia dla matrycy, cały potencjał tej genialnej quasi-kamery, jaką jest mark został zniszczony. Podobny materiał bez postprodukcji można uzyskać kamerą z wymienna optyką, ale na razie nie mam zamiaru sprzedawać samochodu i jeszcze kilku rzeczy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum nagrywania lustrzanką to 15 minut naraz, to nie bug, to feature :)

 

Z tego samego powodu lustrzanki nie powinno się używać w trybie live-view...

 

(te 15 minut to w zasadzie "maksimum absolutne" nie "rozsądny wynik średni")

 

BTW chłodzenia matrycy nie ma i nie będzie z powodów:

- cena

- cena

- kamery cyfrowe z wymienną optyką

- cena

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, racja, nie mogę się nie zgodzić.

Nie wiem czy Canon przewidywał, że sprzedaż 5D mark II będzie napędzana właśnie przez ludzi z branży video. W ogóle, ostatnimi laty wielu użytkowników lusterek, nawet tych bardziej konsumenckich, wybierało je ze względu na "1080p Full HD". Ostatnio w Canonie chyba zdali sobie z tego sprawę i postanowili coś ugrać na filmowaniu dlsrami, wypuszczając EOSy serii C, w cenie całkiem fajnego samochodu, więc nie wiem jak im to wyjdzie.

 

Z aparatów robiących filmy na praktycznie poziomie 5D polecam jeszcze znacznie tańszego bezlusterkowego, czyli wolnego od wad ww. praktycznie nie nagrzewającego się Lumixa GH-2. Nie kupowałem go tylko ze względu na brak ciekawych obiektywów i ****iane adaptery pod Canona i M42. Ale zdjęcia robi toto słabe :D a mówi to laik w temacie foto, więc coś w tym musi być (ciekawa argumentacja)

 

@Jackzor- pracuję w agencji telewizyjnej, zajmuje się głównie postprodukcją, ale możesz mi wierzyć, że markiem już niejeden materiał został uratowany. Kręcę też live acty muzyczne, i krótkie materiały promujące konkretny content :D, jak to się zwykło mówić. Zaczynałem, kiedy kręcenie aparatem nie było jeszcze mainstreamowe ;) i raczej nikt nie korzystał z marka jako kamery, posiadali go głownie pro fotografowie. Praca bardzo ciekawa, dzięki niej poznałem każdą koleinę i łatę na trasie Kraków- Warszawa.

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak taniej kupic kamere w jakis sposub gadającą z szklarnią EF aparatów niz wymieniac co 2 lata 5D2.

To jest celowe, kupisz zespujesz kupisz drugi ale tym razem kupisz i kamere.

 

Ale jeszcze troche i bedą szkła kobatybilne z kamerami(nawet jesli przez adapter) i apartami, i to bedzie krok do przodu i to spory.

Wówczas C znowu obejmie prowadzenie.

 

Aparaty ze wzgledu na rozmiar i przeznaczenie nie bedą nagrywać tak jak kamera -długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery z wymienną optyką mają jednak niepoważną cenę.

W przypadku dslr-ów chyba nie chodzi o ich konkretne ograniczenia techniczne, bo można by było je łatwo ominąć. Chodzi bardziej o kwestie marketingowe- nikt nie pozwoli na zagarnięcie rynku profesjonalnych kamer przez relatywnie tanie lustrzanki cyfrowe, które w odpowiednich konfiguracjach strzelają materiał na poziomie wielkoformatowych kamer.

 

Jako przykład mogę podać Canona C300, którym miałem okazję bawić się, będąc w Berlinie. Jest to sprzęt wielkości 1D, bądź każdego większego lustra z gripem, wykonany nawet z identycznego stopu magnezu, co więcej sygnowany jest nazwą marketingową EOS, zarezerwowaną dotąd dla aparatów fotograficznych. Nie jest też tajemnicą, że pełnoklatkowy sensor CMOS to właściwie to samo, co w nowym 5D Mk III.

Dziwnym trafem nie ma ograniczenia długości nagrania, matryca się nie nagrzewa, sprzęt jest sprzedawany już jako kamera... a teraz spójrzcie na cenę. Za tyle dostajesz 5D Mk III (duże uproszczenie) bez możliwości robienia zdjęć i z rozwiązanym problemem przegrzewającego się sensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Ale zbyt dużo potu, łez i krwi poszło na kompletowanie zestawu słoików Canona i M42 :D

Mimo wszystko wciąż mnie ciągnie do GH-2. Jak na razie przegrał (głownie cenowo) z 600D.

 

Offtop się zrobił. Pokazałbym Wam jakąś moją fotkę, ale powiecie, że słaba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie sobie temat o sprzęcie foto i tam pitolcie, a tu po prostu wrzucajcie fajne fotki. 20 postów o sprzęcie i żaden mod nawet nie zareagował... Już widzę, jak w Okazjach z allegro by pozwolili na taki OT. Możecie minusować.

Edytowane przez Garp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności