Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1500 ani nikosia d90 ani kolorowego pentaxa nówki nie dostaniesz, więc przy tym budżecie odpuść sobie lustrzanki (ewentualnie przekonaj się do używek). Znajdzie się natomiast coś w ofercie bezlusterkowców. Sony Nex z serii 3 (c3, f3...) z kitem będzie optymalnym wyborem. Małe, ładne, świecące i cholernie nieporęczne. Dla dziewczyny ideał ;) Poza tym nexy mają świetne matryce, więc powinno być nieco łatwiej z dobrymi zdjęciami w kiepskich warunkach oświetleniowych. No i zostaną ze 2-3 stówki w kieszeni na karty, futerały, czy inne ******ły...

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak przypuszczałem, muszę wziąć się za przekonywanie, że kupowanie dużego aparatu nie ma sensu.

Dzięki za opinie. :)

 

Dowiedzcie się jaki jest wpływ wielkości matrycy i wielkości ogniskowej na zdjęcie, że duża ilość megapikseli wcale nie musi być korzystna, podstawowe zasady ekspozycji - iso, przysłona, czas naświetlania, co to jest Raw i obróbka (link z filmikami podałem wcześniej) i wtedy koleżanka może zastanowić się nad wyborem.

 

Sam niedługo kupuję coś z m4/3. (tylko jeszcze zastanawiam się jakie używane body do 500zł... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio ciekawiły mnie bardzo high-endowe kompakty. Dziś trafiłem na fuji x10(ta sama obudowa, co x20). Okazało się, że jest on bardzo duży! Większy niż taki e-pl3. Oczywiście o ekwiwalent 24-112 trudno w pozbawionym lustra naleśniku... Jednak bezlusterkowiec z ekwiwalentem 24mm będzie równie mały, a da co by nie było o klasę lepszy obraz.

Edytowane przez Zopsesen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pozbywam 5D mk II na dniach. Czysciutka matryca, sprzęt kilkuletni, ale cena bardzo fajna, lekko podtuneowany pod kręcenie video, migawka jak w nówce (przebieg kilka tys.).

Na pewno będzie fajnie współpracował ze statywem z postu wyżej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze - jaki byście poradzili kompakt do robienia zdjęć w plenerach do 400 zł z jakimś chociaż śladowym manualem? Potrzebuję czegoś w kieszeń, bo nie zawsze mam ochotę taszczyć torbę z aparatem.

Myślę nad czymś z Canonów G5-G9, ale nie wiem czy to nie za duże kobyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A810 wygląda w sumie ciekawie, choć nieco martwi mnie ponoć wyraźny spadek jakości już od ISO800. Ale w sumie po niedrogich kompaktach pewnie za wiele nie ma co się spodziewać.

Moją uwagę zwrócił też Soniacz WX1, ale tu z kolei są opinie, że lubi mieć problemy z ostrością któregoś rogu. A taka fajna matryca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko migawka się zużywa. Ciekawe, czy rzeczywiście da radę za jakiś czas kupić nadający się do użytku egzemplarz w tej cenie.

BTW chce Ci się targać taki wielki aparat, który osiągami matrycy jak na dzisiejsze czasy nie grzeszy? Nowe aps-c tanie mają może minimalnie większe szumy, ale dużo większą dynamikę tonalną.

Strach myśleć, jaki banding da zajechana matryca 5d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale do szerokiego kąta to ideał ;) A ten wizjer, poezja :) S5pro to też niby badziewie, a cenę skurczybyk od lat trzyma... nawet nie wiesz, jak teraz żałuję, że kiedyś pozbyłem się prawie nówki sztuki. Głupi byłem... i w sumie nadal jestem ;)

 

A stare graty jeszcze przeżyją nowe... bo teraz takie czasy, że się sprzęt bezczelnie na rok robi... i jeszcze ma to czelność zaraz po zakupie kurzem, farbą czy innym olejem pluć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam, aż 5d zleci w okolice tysiaka ;) U canona jest o tyle fajnie, że jak ci padnie migawka przed 100K to wymieniają za darmo, niezależnie czy korpus ma rok, czy 10 lat :) U nikosia byłoby to nie do pomyślenia ;)

 

A to prawda. Drugi raz bym nie wdepnął w system Nikona. Canon albo Pentax. Zwłaszcza za genialną współpracę ze starymi manualami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi, jak używałbyś tego 70-200? Pytam serio, bo ja nie nosiłem heliosa z przejściówką, bo był za duży...

Pasikonikowe 7-14/4 i 35-100/2.8 są malutkie w porównaniu do ff, a i tak wielkie.

Mnie jakoś przeszło jaranie się tym, jakie cyferki ma sprzęt. Najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Lustrzanka na półce ciekawych zdjęć na karcie nie wygeneruje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności