Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam wciąz na premię. W zasadzie byłem zdecydowany na używane a6300. Ale w fajnych cenach zaczyna się pojawiać a6100. Ktoś miał z nim styczność. Bo wydaje mi się to fajny sprzęt. De facto pozbawiono go tylko slogów. W sumie w domu zbednych. Delikatnie ponad 3000 za nówkę. Warte rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.12.2019 o 23:45, marek_m napisał:

Po kilku latach wróciłem do Fuji. Mniam :) 

Samo obcowanie z tym sprzętem to czysta przyjemność. Doskonałe fotki (również jpg) to ekstra bonus :) 

photo_2019-11-14_21-38-05.jpgphoto_2019-12-23_13-21-50.jpg

 

zakupy z końca zeszłego roku - sorry za jakosć - na szybko telefonem i wysyłane tu już po kilku stopniach kompresji - kilka rolek aktualnie w wywołaniu - jak ktoś ciekawy to wrzucę skany jak je zrobię / dostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w Fuji powoli wszedłem , Olek też zostanie , X-T20 plus  trzy szkła , 55-200 kupiony z podwójnym cashbackiem wyszło za nowy troszkę ponad 1700 , a sama puszka z kitem za 2497 w Media Markt u mnie , cena ekstra za nowy sprzęt , dokupiłem 15-45 za 490 nowy z Allegro .

 

81220778_800385537052710_4390417820257615872_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i po zakupach i pierwszych zabawach sprzętem. Na razie snapshoty rodzinne. Czas nie pozwala na przejście i zrobienie kilku fotek. 

Kupiłem a6100. Do tego kit i FE 50 1.8. Chce jeszcze dokupić 55-210. Na pewien czas wystarczy.

AF bajka, JPG nie mają tego zielonego zafarbu skóry z a 6300, a6000. Bardzo przyjemne. Na razie zdjęcia w sztucznym świetle. Wideo, cóż jest więcej niż ok. Braku logów raczej nie będzie przeszkadzać. Bardzo fajny burst. Przy JPG i zdjęciach dziciaków na trampolinach pozwalały na 6-8s ciągłego focenia w hi+ i około 10 w hi. Karta Canvas react. Zdjęć delikatnie poza focusem było kilka, gdy oprócz twarzy były kolorowe elementy w tle i to one były ostre. Jak na razie ok. Może w ten lub przyszły weekend przejdę się na Łazienek na iluminacje i zrobię trochę zdjęć. Ale przy moich umiejętnościach nie wiem czy się będzie sens nimi chwalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 14.01.2020 o 23:52, whero napisał:

photo_2019-11-14_21-38-05.jpgphoto_2019-12-23_13-21-50.jpg

 

zakupy z końca zeszłego roku - sorry za jakosć - na szybko telefonem i wysyłane tu już po kilku stopniach kompresji - kilka rolek aktualnie w wywołaniu - jak ktoś ciekawy to wrzucę skany jak je zrobię / dostanę

 

Z GX-a 680 możesz coś wrzucić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Saiya-jin napisał:

 

Z GX-a 680 możesz coś wrzucić. :)

lekkie pokazanie co on potrafi - niestety wymaga dużo światła, mało przenośny (więcej jak już to strzelam z g690)... ogółem nie strzelam zbyt dużo  - teraz też mam sporo rolek czekających dopiero na wywołanie..

jakbyś miał jakieś pytania odnośnie tego aparatu to pytaj 

 

 

jak ciebie bardziej interesuje portret to podrzucę  - kamij jarosh (jasna ciemnia - jak siedziałeś w analogach to możesz kojarzyć - strzela na jednym z body które sprowadzałem, trzecie poszło dla https://www.instagram.com/limerentsehan/ ) 123311374_3302859173158377_3526989222835

photo_2020-01-17_12-41-02.jpg

photo_2020-01-16_15-28-36.jpg

tą ostatnie ujęcie ze szczeniakiem często wysyłam jak prubuję komuś wytłumaczyć z czym się je tilt i na co on pozwala (btw masakra - nie dość że na świetle zastanym wieczornym i na wpełni otwartym szkle utrzymałem 1/10s na względnie ostro to potem mi skopali wołanie w gdańsku :( - stąd to ziarno )

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosza znam sprzed lat. Kiedyś grupę prowadził - warsztaty portretu czy coś takiego. :) Najbardziej znanym użytkownikiem tego GX-a jest chyba Marcin Wajda. Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym aparatem, ale jakoś tak zawsze hajs był na coś innego potrzebny. 

To, ze potrzebuje sporo światła, to akurat zaleta w tym przypadku. To jest raczej sprzęt studyjny, idealny do portretu z małą GO. Dzięki temu, że to średni i ma przysłony np. 180/3.2, można błyskać bez żadnych filtrów na obiektywie i mieć małą GO. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 19:23, Saiya-jin napisał:

 Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym aparatem, ale jakoś tak zawsze hajs był na coś innego potrzebny. 

 

nie wychdzą aż tak drogo jak się ludzie spodziewają - jak chcesz się trochę pobawić to ~ 1k starczy na pełen zestaw z szkłem

ogółem wspułczyję - audio i fotografia naraz... teraz to już naprawdę nie zostaje na nic kasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem kiedyś po ebayu japońskim, to dużo więcej wychodziło. :P Tam jest też jakiś problem z baterią i przydałaby się jakaś przelotka na paluszki. 

Chciałem GX 680 II lub III i Fujinona 180 f/3.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Saiya-jin napisał:

Jak szukałem kiedyś po ebayu japońskim, to dużo więcej wychodziło. :P Tam jest też jakiś problem z baterią i przydałaby się jakaś przelotka na paluszki. 

Chciałem GX 680 II lub III i Fujinona 180 f/3.2.

załatwiałem / doradzałem od tamtego czasu jeszcze przy 4-5 innych sztukach i często ściągając z yahoo zmieścić się da w tych pieniądzach (ebay też jest możliwy) - II się da bo nie ma dużej różnicy ponad I (dopiero III dużo zmienia i tam cena też idzie tak że można płacić 3+ za samo body)... 180 f3.2 ... schody - samo szkło ciebie wyjdzie (minimum) 600zł do (prawdopodobnie..) 1200zł .. zobacz na https://www.ebay.com/itm/Medium-Format-Camera-FUJI-GX680-IIIs-Fujinon-EBC-180mm-f3-2-GX-MD/143773676674?hash=item2179943482:g:zVcAAOSwxLpfojhx - obiektyw do czyszczenia i zmieniasz przedni standard na taki z I / II z ruchami

(jak zależy ci na konkretnie tym obiektywie to oferta bardzo sensowna cenowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spasuję. Ostatnio rodzina się wk.... i nie mogę za bardzo robić zdjęć studyjnych, bo nie mam gdzie. :P No i ja w sumie jestem dzieckiem cyfry, więc musiałbym się poduczyć sporo. Nie wiem co tam jeszcze jest potrzebne - jakiś adapter na kasetę 120mm? 

A jaka jest różnica pomiędzy II a III? III ma chyba komputer. Na pewno aparat fajny, bo łatwiejszy i tańszy od wielkiego formatu, a daje podobne możliwości. Wielki format też mnie w sumie kiedyś interesował, tylko nie wiedziałem co i gdzie kupić. Jak to wołać etc.

Cena rzeczywiście fajna, tylko... tam jest grzyb na obiektywie? :P Jak kiedyś szukałem, to mi wychodziło pod 8000 zł z przesyłkami, a i tak nie byłem pewien czy na pewno wszystko jest, co powinno być do focenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Myślę, że spasuję. Ostatnio rodzina się wk.... i nie mogę za bardzo robić zdjęć studyjnych, bo nie mam gdzie. :P No i ja w sumie jestem dzieckiem cyfry, więc musiałbym się poduczyć sporo. Nie wiem co tam jeszcze jest potrzebne - jakiś adapter na kasetę 120mm? 

A jaka jest różnica pomiędzy II a III? III ma chyba komputer. Na pewno aparat fajny, bo łatwiejszy i tańszy od wielkiego formatu, a daje podobne możliwości. Wielki format też mnie w sumie kiedyś interesował, tylko nie wiedziałem co i gdzie kupić. Jak to wołać etc.

Cena rzeczywiście fajna, tylko... tam jest grzyb na obiektywie? :P Jak kiedyś szukałem, to mi wychodziło pod 8000 zł z przesyłkami, a i tak nie byłem pewien czy na pewno wszystko jest, co powinno być do focenia.

do czyszczenia szkło

ogółem gx680- za 1k się da, 2k spokojny zestaw (skomplikowana jest sytuacja z bateriami trochę ale się da zrobić samemu bez większego trudu na 6xAA) - ten zestaw w zasadzie jest kompletny i można strzelać ... to co by się przydało to przedni standard na podmiankę żeby były przesuwy i wychyły

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photo_2020-01-16_15-28-36.jpg

2 minuty temu, paratykus napisał:

photo_2020-01-16_15-28-36.jpg

To ziarno świetnie koresponduje z fakturą wyściółki legowiska, z sierścią psa. Jest zupełnie na miejscu i gdyby go nie było, zdjęcie straciłoby wiele ze swojego klimatu. To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać :-)

Pozdrówki !

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whero napisał:

załatwiałem / doradzałem od tamtego czasu jeszcze przy 4-5 innych sztukach i często ściągając z yahoo zmieścić się da w tych pieniądzach (ebay też jest możliwy) - II się da bo nie ma dużej różnicy ponad I (dopiero III dużo zmienia i tam cena też idzie tak że można płacić 3+ za samo body)... 180 f3.2 ... schody - samo szkło ciebie wyjdzie (minimum) 600zł do (prawdopodobnie..) 1200zł .. zobacz na https://www.ebay.com/itm/Medium-Format-Camera-FUJI-GX680-IIIs-Fujinon-EBC-180mm-f3-2-GX-MD/143773676674?hash=item2179943482:g:zVcAAOSwxLpfojhx - obiektyw do czyszczenia i zmieniasz przedni standard na taki z I / II z ruchami

(jak zależy ci na konkretnie tym obiektywie to oferta bardzo sensowna cenowo)

 

To jak natkniesz się na coś ciekawego średniego (najchętniej 6x7 lub 6x8 lub cokolwiek byle nie kwadrat, nie umiem w kwadracie 😶), ale najchętniej z czymś typu 80mm na średnim (tak, wiem, to szeroko ;-)) to możesz podsyłać, może w końcu bym się na własny średni zdecydował 😅 mnie zupełnie nie zależy na tiltach i shiftach, zależy mi, żeby był SLR, a nie TLR... i żeby był możliwie tani 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jackzor napisał:

 

To jak natkniesz się na coś ciekawego średniego (najchętniej 6x7 lub 6x8 lub cokolwiek byle nie kwadrat, nie umiem w kwadracie 😶), ale najchętniej z czymś typu 80mm na średnim (tak, wiem, to szeroko ;-)) to możesz podsyłać, może w końcu bym się na własny średni zdecydował 😅 mnie zupełnie nie zależy na tiltach i shiftach, zależy mi, żeby był SLR, a nie TLR... i żeby był możliwie tani 😊

odrzuca ciebie rozmiar 680tki czy nie ? (bo często jest odrzucany jako duży i pełen elektroniki... ale to co się liczy czyli szkła ma ******ste- jak nie zależy ci na przesuwach to jest wersja s - często znacznie tańsza która się różni przednim standardem i na przesuwy nie pozwala)

pewnie doradziłbym jednak 100mm f4 szkło zamiast 80tki f5.6 - bardziej popularne, bardzo chwalone, odrobinkę szybsze...

mam problem z doradzaniem innych systemów bo... przez to że  znacznie częściej są doradzane to ludzie je kupują i cena idzie w górę .. a fuji które jest nie lubiane bo "brzydkie" / "zbyt nowoczesne" / "zbyt duże i ciężkie" / " a na co komu przesuwy" / (jak wyżej widać) nie ma sensu, bez 8k się nic nie dostanie - sprawdzałem pół dekady temu ... fuji spada w cenie i naprawdę można dobrze trafić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, whero napisał:

odrzuca ciebie rozmiar 680tki czy nie ? (bo często jest odrzucany jako duży i pełen elektroniki... ale to co się liczy czyli szkła ma ******ste- jak nie zależy ci na przesuwach to jest wersja s - często znacznie tańsza która się różni przednim standardem i na przesuwy nie pozwala)

pewnie doradziłbym jednak 100mm f4 szkło zamiast 80tki f5.6 - bardziej popularne, bardzo chwalone, odrobinkę szybsze...

mam problem z doradzaniem innych systemów bo... przez to że  znacznie częściej są doradzane to ludzie je kupują i cena idzie w górę .. a fuji które jest nie lubiane bo "brzydkie" / "zbyt nowoczesne" / "zbyt duże i ciężkie" / " a na co komu przesuwy" / (jak wyżej widać) nie ma sensu, bez 8k się nic nie dostanie - sprawdzałem pół dekady temu ... fuji spada w cenie i naprawdę można dobrze trafić

 

Nie, rozmiar mnie zupełnie nie odrzuca, ilość elektroniki dopóki ta się nie psuje też nie 😋

Na przesuwach z pełną świadomością mi nie zależy, wiem, co one potrafią ;)

Seteczka zamiast osiemdziesiątki - nie ma problemu - różnica w ogniskowej nie aż tak duża, szczególnie, jeśli zyskujemy działkę światła.

 

A to co się dzieje z cenami Mamijek i wszelkich innych Pentakonów i nawet Kievów to... no właśnie 😶

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz dość robienia zdjęć telefonem.

Używany, ale jeszcze na rocznej gwarancji, za 1400 złotych. Jednak dzisiaj bym sie jednak trochę wstrzymał. Nie myślalem, że tak szybko zabraknie mi wejścia na mikrofon... Dlatego myslę nad Canonem M50. Ew. Lumix G80.

 

IMG_20201113_113550.jpg

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, side napisał:

Miałem juz dość robienia zdjęć telefonem.

Używany, ale jeszcze na rocznej gwarancji, za 1400 złotych. Jednak dzisiaj bym sie jednak trochę wstrzymał. Nie myślalem, że tak szybko zabraknie mi wejścia na mikrofon... Dlatego myslę nad Canonem M50. Ew. Lumix G80.

 

IMG_20201113_113550.jpg

jakiś budżet masz przewidziany? 

10 godzin temu, Jackzor napisał:

 

Nie, rozmiar mnie zupełnie nie odrzuca, ilość elektroniki dopóki ta się nie psuje też nie 😋

Na przesuwach z pełną świadomością mi nie zależy, wiem, co one potrafią ;)

Seteczka zamiast osiemdziesiątki - nie ma problemu - różnica w ogniskowej nie aż tak duża, szczególnie, jeśli zyskujemy działkę światła.

 

A to co się dzieje z cenami Mamijek i wszelkich innych Pentakonów i nawet Kievów to... no właśnie 😶

 

jeżeli to nie byłby problem to poszukaj sam - osobiście jak dużo zaczynam dla innych szukać to kończę z dodatkowymi wydatkami ;)

jak ci zależy na budżecie to w niego idź konkretnie w niego... jak nie do końca i nie szkoda wydać dodatkowe ~500 zł za sztukę w ładniejszym stanie i znacznie nowszą i naprawdę nie potrzebujesz przesuwów - doradzę gx680 IIIs - będzie znacznie wygodniejsza w użytkowaniu (i zamiast przelutowywać akumulatorek od podtrzymania pamięci to po prostu otwierasz klapkę i wrzucasz nowy ;) ) - takie małe rzeczy co trzeba wymieniać po 15 latach ;) - bateria do aparatu też znacznie łatwiejsza do dostania, całość lżejsza i bardziej ergonomicznie zrobiona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, whero napisał:

odrzuca ciebie rozmiar 680tki czy nie ? (bo często jest odrzucany jako duży i pełen elektroniki... ale to co się liczy czyli szkła ma ******ste- jak nie zależy ci na przesuwach to jest wersja s - często znacznie tańsza która się różni przednim standardem i na przesuwy nie pozwala)

pewnie doradziłbym jednak 100mm f4 szkło zamiast 80tki f5.6 - bardziej popularne, bardzo chwalone, odrobinkę szybsze...

mam problem z doradzaniem innych systemów bo... przez to że  znacznie częściej są doradzane to ludzie je kupują i cena idzie w górę .. a fuji które jest nie lubiane bo "brzydkie" / "zbyt nowoczesne" / "zbyt duże i ciężkie" / " a na co komu przesuwy" / (jak wyżej widać) nie ma sensu, bez 8k się nic nie dostanie - sprawdzałem pół dekady temu ... fuji spada w cenie i naprawdę można dobrze trafić

A, to dlatego to takie tanie było! Nie ma przesuwów i pokłonów! Dla mnie to praktycznie jedyny powód zakupu tego aparatu, więc wersja s odpada.

 

  

10 godzin temu, side napisał:

Miałem juz dość robienia zdjęć telefonem.

Używany, ale jeszcze na rocznej gwarancji, za 1400 złotych. Jednak dzisiaj bym sie jednak trochę wstrzymał. Nie myślalem, że tak szybko zabraknie mi wejścia na mikrofon... Dlatego myslę nad Canonem M50. Ew. Lumix G80.

 

IMG_20201113_113550.jpg

 

Bardzo fajny sprzęt. Miałem 5-6 lat temu. :) A Sony nie ma jakiegoś modelu z wejściem na mikrofon? A6100, a6300?

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin to jest trochę trudne doradzanie wam obu naraz.. ogółem do wersji III s możesz wrzucić przedni standard z I / II i wszystko ruszy 'normalnie' i będziesz miał przesuwy i pochyły (i ostatecznie IIIs + I / II wychodzi taniej niż kupienie stockowej III ) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 12:25, whero napisał:

jakiś budżet masz przewidziany? 

 

2500-3500 za nówkę ze sklepu

 

W dniu 13.11.2020 o 21:47, Saiya-jin napisał:

A Sony nie ma jakiegoś modelu z wejściem na mikrofon? A6100, a6300?

 

Ma, ale Kanon tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, side napisał:

 

2500-3500 za nówkę ze sklepu

 

 

Ma, ale Kanon tańszy...

x-t30 rozważałeś? (jak wolisz body w stylu dalmierza to bym z Fuji poczekał do przyszłego roku - x-e3 jest fajne ale jak się koncentrujesz na video to x-e4 pewnie będzie znacznie bliższe specyfikacją do x-t30)

dla uproszczenia przyjmijmy że jestem hardcorowy fanem marki (i sobie tłumacze że przez to że podoba mi się design, ui i ich matryce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności