Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

ale coś więcej co masz na myśli mówiąc przejścia tonalne. Z tego co ja do tej pory zauważyłem zdjęcia w B&W wyglądają tutaj dużo lepiej niż w reszcie aparatów które mam z różnymi matrycami

Mam tu jednak na myśli zdjęcia bez większej ingerencji w nie

 

A tutaj kilka przykładów zdjęć B&W

 

https://www.flickr.com/photos/36424058@N02/19341342062/in/pool-dp1m/

https://www.flickr.com/photos/55594432@N03/18535129640/in/pool-dp1m/

https://www.flickr.com/photos/77110866@N05/18119816705/in/pool-dp1m/

https://www.flickr.com/photos/sakaida_design/17994920951/in/pool-dp1m/

https://www.flickr.com/photos/7738251@N07/17493238456/in/pool-dp1m/

 

akurat według wielu testów Sigma DP1 plasuje się w czołówce jeśli chodzi o rozpiętość tonalną a to chyba sprzyja temu o czym powiedziałeś

oczywiście istnieje granica wynikająca z wielkości matrycy ale o tym chyba wiemy

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi dobre, miałem używałem, głowica no cóż za mała kula zdecydowanie. Masz świadomość że panaramek tym nie zrobisz ?

Ale do bezlusterkowca chyba bym brał węglowe nogi dużo lżej nosić a ten aparacik nie wymaga alu (bezwładność masy statywu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój aparacik nie potrzebuje takiej wagi plecy także :)

Jest wiele zamienników przede wszystkim z większą kulą = lepiej rozkładają się siły.

No i rada zajrzyj na forum nikona canona tam ci konkretnie doradzą łącznie z nowościami ostrzegając o wtopach. Np nogi GP się jednak psuły nie wiem jak głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupował ktoś w Value Basket?

Jak kupowałem w Value Basket Nikona D5300 i dwie karty pamięci. Przyszło solidnie zapakowane nic nie miało prawa się stać. Także polecam szczególnie że ceny są atrakcyjne.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

kolega kupował tokinę 16-28, też wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad D7100, chociaż trochę strach jest, że będzie jakiś BF/FF.

to odpowiedź na które pytanie? :v przy każdej lustrzance może być bf/ff (i często jest). Tutaj przynajmniej masz mikrokalibrację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbym kupował w PL, to mogę odesłać tutaj na kalibrację. Waham się cały czas pomiędzy D7100 a Olympusem. Portret robię na razie tylko rodzinny, więc teoretycznie do takich zastosowań nie potrzeba czegoś super, a na wycieczki Olek byłby wygodniejszy. Z drugiej strony przez 5 lat focenia APSC przyzwyczaiłem się do małej GO (sprzedałem nawet 35mm Nikkora ze względu na słabą plastykę w porównaniu z Tamronem 60mm), a przy takim Zuiko 45mm szału nie ma.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbym kupował w PL, to mogę odesłać tutaj na kalibrację. Waham się cały czas pomiędzy D7100 a Olympusem. Portret robię na razie tylko rodzinny, więc teoretycznie do takich zastosowań nie potrzeba czegoś super, a na wycieczki Olek byłby wygodniejszy. Z drugiej strony przez 5 lat focenia APSC przyzwyczaiłem się do małej GO (sprzedałem nawet 35mm Nikkora ze względu na słabą plastykę w porównaniu z Tamronem 60mm), a przy takim Zuiko 45mm szału nie ma.

 

Fizyka, Panie. ;-) Zawsze można kupić voigta 0,95 ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbym kupował w PL, to mogę odesłać tutaj na kalibrację. Waham się cały czas pomiędzy D7100 a Olympusem. Portret robię na razie tylko rodzinny, więc teoretycznie do takich zastosowań nie potrzeba czegoś super, a na wycieczki Olek byłby wygodniejszy. Z drugiej strony przez 5 lat focenia APSC przyzwyczaiłem się do małej GO (sprzedałem nawet 35mm Nikkora ze względu na słabą plastykę w porównaniu z Tamronem 60mm), a przy takim Zuiko 45mm szału nie ma.

Różnica w Go między m43 s APSC (zwłaszcza Canona) wcale nie jest taka duża a 45/1.8 nie jest najjasniejsza portretowka w systemie. Masz świetny 75/1.8 czy 42.5/1.2 lub 1.7. No chyba ze lubujesz się w portretowa na których ostre jest jedno oko albo rzęsy. Jeśli koniecznie chcesz APSC i mały system to masz też Fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności