Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

7D warto kupować z odbiorem osobistym, albo przynajmniej po sprawdzeniu czystości rawów na większym ISO. 7D miał potężny bufor, więc często katowali go weselnicy i inni od video. Podobnie jak z 5D II, jest sporo egzemplarzy z niewielkim przebiegiem, za to zajechanych filmowaniem komunii i etiud na zaliczenie semestru. ;)

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie porady mi chodziło :) na pewno zapytam o to sprzedawcę. Chyba że jest jakaś inna alternatywa w tej cenie?

 

70D, D7100 są fajne (nowsze matryce = lepiej). A dlaczego nie bezlusterkowiec?

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A jesteś w stanie to jakoś wytłumaczyć (sensownie?). Tzn. w przeszłości różnice pomiędzy CCD i CMOS jasna rzeczy była, ale wydaje mi się, że w obecnych czasach wszelkie matryce i tak odzwierciedlają realne kolory... Ale co ja tam wiem :P. Co prawda mam canona, wiec mam realne kolory, ale pewnie Ci PROFESJONALIŚCI pracujący również na nikonach lubią mieć wyblakłe ^^. Mają pretekst aby kupić perwol black magic czy jak to tam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nikonem nie da się uzyskać realnych kolorów w 5 kiknieciach, z Canonem jest znacznie łatwiej :)

ok, to ja odpadam.

 

Ja się obecnie za 6d ew. 5d mkII rozglądam :>

 

_ja osobiście_ 5d2 bym nie brał, bo już za stare (iso800 w cieniach w kolorach całego kosmosu :ph34r:), o 6d wypowiem się za dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kusi mnie 6d ze względu na AF :P

Tylko chyba nie ma 1/8000 a 5d mk2 np ma... Sam nie wiem... Różnica w cenie jakaś jest, ale 6d tak kusi...

 

DODANO : Ja to i tak na ISO 50/100 robię ze względu na 2x600ws + doświetlacze tłą w domowym studio :>

Natomiast za 6d wieeele przemawia.

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kusi mnie 6d ze względu na AF :P

Tylko chyba nie ma 1/8000 a 5d mk2 np ma... Sam nie wiem... Różnica w cenie jakaś jest, ale 6d tak kusi...

 

...ze względu na AF to ja bym co najwyżej odrzucił szóstkę :P

 

masz obiektywy 1.2, że 1/8k potrzebne? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DODANO : Ja to i tak na ISO 50/100 robię ze względu na 2x600ws + doświetlacze tłą w domowym studio :>

Natomiast za 6d wieeele przemawia.

 

do takich zastosowań to się teraz bezlusterkowca kupuje. Zawsze trafia i obiektywy ostrzejsze :ph34r:

a dwie sześćsetki to nie za mocno do domu? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio się trafiły, pracują na 5-10% zazwyczaj :D - tło od tyłu doświetla mi 300+250ws .

Generalnie za mocno jasna rzecz, ale może kiedyś się przyda.

 

No tak, ale czasami jednak chciałoby się to GO zmniejszyć jakoś ... Zresztą od 20d zaczynałem, i nie mogę odejść od systemu :P

Ew. 100d kusi rozmiarem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za niektórymi przemawia wiedza - a nie koniecznie umiejętności (np. za mną xD), a za innymi przemawia aparat otrzymany w ramach 18stkowego prezentu. Następnie na rynku pojawia się "fotograf artystyczny" stosujący 50 filtrów rodem z istagrama czy jak to tam , biorący za swoją pracę drobne pieniądze - no i jasna rzecz psuje rynek.

Niestety fotografia stała się zbyt dostępna - to dlatego masz takie odczucie :)

Natomiast to z czym się spotkałeś, to zwyczajne zdziwienie na herezje odnośnie nikonów które napisałeś :D

To naprawdę fajny sprzęt, i nie mają problemów z pracę z LR :P Stąd taki wredny komentarz odnośnie "Bycia klientem" z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam wrażenie że odnośnie fotografii każdy ma trochę wysokie zdanie o sobie i traktuje resztę z góry

 

kiepska branża, nie polecam.

 

 

+

 

d7100 nie współpracuje z lightroomem

 

 

jak mam ten komentarz potraktować na moim poziomie? :woot:

Edytowane przez Jackzor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak wysoki masz ;) w takim razie jest podobnie? Ostatni tydzień pracuję na Canonie i jest bajecznie prosto, rok temu bawilem się nikonem I Z TEGO CO ZOSTAŁO MI W PAMIĘCI tak prosto nie było. Tak wiec N ma profile barwne w lightroomie czy trzeba skorzystać z colocheckera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na dzisiaj to minimum 50d.

To i tak się pewnie skończy na 600D jak tylko będę miał przypływ gotówki :P O 30/40D pytałem bo miałem okazję popracować trochę z 30d i bardzo przyjemnie mi się robiło zdjęcia (głównie za sprawą tego wyświetlacza na górze)

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 20d :)

30d nie warto , bo to taki 20d z większym ekranem tak naprawdę :D

40d coś wnosi :) Natomiast jest już dosyć leciwy.

50d to zacny sprzęcior :D

 

600d fajny - bo lekki i niepozorny , a możliwości ogromne :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak koniecznie chcesz Canona, to przy obecnej cenie 600D nie ma co sie pchać w starsze modele. Dobra pucha, a z wgranym Magic Lantern rowniez nie odstającą od dwucyfrowych modeli pod względem konfiguracji. Szumi minimalnie bardziej przy 1600 niż 60D.

Edytowane przez daroq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiem na co odkładać :P Do tego kitowego obiektwu dokupię sobie 50mm f1.8 (lubię portrety). A jak ma się sprawa nagrywania filmów lustrzanką? Słyszałem (być może głupoty), że podczas nagrywania bardzo nagrzewa się matryca i ogólnie nie służy to lustrzankom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności