Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zainteresował mnie. Nie obchodzi mnie, czy kupowanie sprzętu z obsługą 4k ma sens, tylko jaka jest najtańsza sensowna opcja. Ogólnie to kusi mnie gopro 4, bo małe i wytrzymałe, ale wolałbym jakiegoś bezlusterkowca albo kompakta z możliwością nagrywania w tymże formacie (ale nie 15fps, bo to bez sensu...). Nikt nie miał ostatnio podobnych dylematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą to inne dylematy ludzie mają :D

Provident i te sprawy ^^

 

To może to coś opowie o gopro : http://www.videomaker.com/article/17088-4k-cameras-what-are-your-options

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie,

Co polecicie w segmencie tanich kompaktowych aparatów? Moja Motorolka to nie Lumia 1020, a czasem ładne zdjęcie wypadałoby porobić na wyjazdach czy innych koncertach.

Raczej się nie ograniczam cenowo, ale powiedzmy, że do 500 zł chciałbym się zmieścić z planowanym zakupem i przekroczyć tę kwotę jestem w stanie nieznacznie tylko w wypadku naprawdę znacznego skoku jakościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś aparat warty uwagi w cenie do 1500zł (można ewentualnie nieco dołożyć)? Mój ostatni zakup (4 lata temu) Sony DSC-HX100V, był co najwyżej mierny, po 4 latach jest totalna lipa, szumy, poświaty wszystko, czego być nie powinno :)

 

Obecnie skłaniam się ku lustrzance z prawdziwego zdarzenia. Zależy mi na, jak najlepszej jakości zdjęć i oddania kolorów. Aparat miałby służyć robieniu różnego rodzaju portfolio. Nie używam super zooma, bo i po co. Jedynie czasem filmik nakręcę. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żonę kosmetolog i wolałbym już kupić aparat, który spełni się w tematach makijaży itd. itp. Wolę kupić coś konkretnego niż mam płacić komuś za takie usługi, a aparat i tak muszę wymienić do ten HX100 to parodia obecnie. Jakimś lepszym telefonem wychodzą znacznie lepsze zdjęcia :)


Żona często fotki pstryka, a wiadomo przy makijażu liczą się detale, których zwykły kompakt nie uchwyci. Bardziej chodziło mi o zdjęcia makijaży wykonanych przez małżonkę. A wiadomo, że do każdego nie będę biegał za fotografem. Chociaż portfolio jakieś konkretne z prawdziwego zdarzenia to już inna sprawa.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was styczność z tanimi analogowymi dalmierzami? Możecie coś polecić :)

Ja mam Olympusa 35 RC. To jeden z najmniejszych dalmierzy, ale to nie koniec zalet. Ma bardzo przyjemny obiektyw 2.8/42mm. Jak większość tych małych dalmierzy ma automatykę z preselekcją czasu, ale w odróżnieniu od większości ma też pełny "manual".

Pasuje mi jego ergonomia. Czas ustawia się pokrętłem umieszczonym na górze i "leżącym" pod kciukiem, a przysłonę na pierścieniu obiektywu (w pozycji A wartość przysłony dobierana jest automatycznie). No i jest bardzo dyskretny. Migawka wydaje takie ciche "pyk" :-)

Polowałem kiedyś na Minolte Himatic F ale trafił mi się ten i nie zamieniłbym.

Trzeba trochę poszukać, żeby trafić na ładny egzemplarz z czystym dalmierzem i wyraźną plamką. Zdarzają się na ebayu, tylko czasem ceny mają przesadzone. Ale warto poszukać.

http://camerapedia.wikia.com/wiki/Olympus_35_RC

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żonę kosmetolog i wolałbym już kupić aparat, który spełni się w tematach makijaży itd. itp. Wolę kupić coś konkretnego niż mam płacić komuś za takie usługi, a aparat i tak muszę wymienić do ten HX100 to parodia obecnie. Jakimś lepszym telefonem wychodzą znacznie lepsze zdjęcia :)

 

Żona często fotki pstryka, a wiadomo przy makijażu liczą się detale, których zwykły kompakt nie uchwyci. Bardziej chodziło mi o zdjęcia makijaży wykonanych przez małżonkę. A wiadomo, że do każdego nie będę biegał za fotografem. Chociaż portfolio jakieś konkretne z prawdziwego zdarzenia to już inna sprawa.

Bez używek się nie obejdzie w takim budżecie. Szukaj używanego D5000/D5100 i może Tamrona 60mm makro (albo Nikkora 40mm makro).

 

Co do D7100 vs 70D, to wydaje mi się, że:

 

Canon:

- lepszy AF

- pełny manual przy kręceniu filmów

- uchylny ekran (bardzo przydatna rzecz w makro)

 

Minusy:

- gorsza rozpiętość tonalna

 

Nikon:

- nie musiałbym zmieniać systemu

- lepsza rozpiętość tonalna

 

Minusy:

- słabszy AF

- możliwość trafienia jakiegoś prototypu, tryskającego olejem na matrycę

- brak uchylnego ekranu

- brak pełnej kontroli nad ekspozycją w trybie nagrywania

- gorszy mikrofon

 

Powoli skłaniam się ku Canonowi, chociaż ta mniejsza rozpiętość tonalna trochę mnie hamuje. Ponoć jest gorsza nawet od tej z D5000 (wg optycznych).

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fex bezlusterkowca sobie kup. Jakiegoś soniacza, do tego stałkę za 6 stówek 30/3.5 macro i można focić te makijaże :) Może nawet na nówki starczy. Konkretnych modeli nie podam, bo w sony jest taki mętlik, że samemu trzeba się rozeznać wedle oczekiwań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś aparat warty uwagi w cenie do 1500zł (można ewentualnie nieco dołożyć)? Mój ostatni zakup (4 lata temu) Sony DSC-HX100V, był co najwyżej mierny, po 4 latach jest totalna lipa, szumy, poświaty wszystko, czego być nie powinno :)

 

Obecnie skłaniam się ku lustrzance z prawdziwego zdarzenia. Zależy mi na, jak najlepszej jakości zdjęć i oddania kolorów. Aparat miałby służyć robieniu różnego rodzaju portfolio. Nie używam super zooma, bo i po co. Jedynie czasem filmik nakręcę. Jakieś propozycje?

Moja dziewczyna stanęła przed tym samym problemem miesiąc temu i wybór padł na Olympusa pl5. Za taką cenę nie kupisz porządnej lustrzanki.

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Mam do Was pytanie: Do dłuzszego czasu zaczynam bawić się fotografią, posiadam olympusa pen PL3 z obiektywem g-vario od panasonica, jestem mega zadowolony, jednak chcę zakupić lustrzankę do 1000zł. Znalazłem Canona 450D z 2 obiektywami: kitowym i sigmy 70-300mm. Cena - dogadałem się na 780zł z odbiorem osobistym.

Myślicie, że warto zainwestować w taki sprzęt za te pieniądze? Z tego co patrzyłem i czytałem to nic lepszego w tej kwocie nie wykombinuję. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - miał może ktoś z Was w rękach tą nową Sigmę 18-35 F1.8?

 

dużo osób w internecie miało, chwalą ;-)

 

Znalazłem Canona 450D z 2 obiektywami: kitowym i sigmy 70-300mm. Cena - dogadałem się na 780zł z odbiorem osobistym.

Myślicie, że warto zainwestować w taki sprzęt za te pieniądze? Z tego co patrzyłem i czytałem to nic lepszego w tej kwocie nie wykombinuję. Jakie jest wasze zdanie?

 

moje zdanie jest takie, że nie warto kupować tak starych i tak słabych tylko dlatego, bo lustrzanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Szukam aparatu do 1500zł.

W moim przypadku lustrzanka odpada (jestem raczej amatorem) kompakt lub hybryda.

 

Cele/Wymagania:

- zoom ok 10x

- szybkość migawki

- chciałbym jak najmniej używać lampy błyskowej, oczywiście mowa tu o zdjęciach robionych w ciągu dnia lub wieczorami w pomieszczeniach ze sztucznym światłem

- lubię się bawić w makro

 

W Saturnie bawiłem się Lumixem, Fuji, Olympusem oraz Canonem. Jeśli chodzi o menu najbardziej podeszły mi Lumix oraz Olympus.

 

Moje propozycje to Panasonic Lumix FZ200, którym się bawiłem. Czytając różne fora polecany jest Sony A5000.

Co polecicie jakie będą główne różnice między tymi dwoma aparatami. Sony pewnie nie ma zoomu na poziomie 10x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cele/Wymagania:

- zoom ok 10x

- chciałbym jak najmniej używać lampy błyskowej, oczywiście mowa tu o zdjęciach robionych w ciągu dnia lub wieczorami w pomieszczeniach ze sztucznym światłem

albo-albo

Czyli dobry zoom nie idzie w parze z dobrze doświetlonymi zdjęciami bez uzycia lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobry zoom" to zapewne zoom długi. Taki na najczęściej jest ciemny. Żeby zdjęcie naświetlić prawidłowo trzeba więc wydłużyć czas ekspozycji. To często prowadzi do konieczności stabilizacji obrazu. Jeżeli to nie pomaga aparat ucieka w podwyższanie iso, co degraduje obraz (utrata szczegółów i wzmożenie szumu).

 

Proponuję zajrzeć na optyczne.pl. Są tam testy, jak i opinie użytkowników. Natomiast kupno starszego sprzętu nie musi być złym pomysłem. Dziś już wymiana paska na szyję powoduje zmianę modelu na nowszy. Może warto kupić model starszy a taniej, który w zasadzie użytkowo będzie bardzo podobny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności