Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

A58 pokonuje K500 szczegółowością, ostrością, poprawnością balansu bieli, realizmem. Zdjęcia Pentaxa są naocznie gorsze, bardziej zadymione, rozmyte, ze sztucznym nienasyconym odwzorowaniem barw...

 

Pragnę przypomnieć, że jeśli są to aparaty z wymienną optyką, to wszystko przez ciebie wymienione poza balansem bieli i nasyceniem barw zależy w większej mierze od obiektywu niż od body

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujifilm x100. Po przeliczeniu na pełną klatkę ~35mm. Zamieniłem go na Ricoha GR, który niestety 'troszkę' fujikowi ustępuje pod względem plastyki i oddania kolorów. Jest za to ostrzejszy i mieści się w kieszeni. Coś za coś...

 

DSCF1220.jpgDSCF1221.jpgDSCF1224.jpg

 

Prawda, że uroczy? ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuję czego niewielkiego, może czegoś takiego jak to: https://www.google.pl/search?q=xz10&client=opera&hs=YsN&channel=suggest&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Q2wKU6r2JKKi4gSlrICACw&ved=0CD8QsAQ&biw=1366&bih=655

 

Na co jeszcze w podobnych pieniądzach (do ok. 1 kpln) pownienem zwrócić uwagę.

 

Jeszcze przez myśl przeszło mi to: https://www.google.pl/search?client=opera&hs=xXi&channel=suggest&biw=1366&bih=655&tbm=isch&sa=1&q=wb2100&oq=wb2100&gs_l=img.3..0j0i24l4.68087.70665.0.71088.6.5.0.1.1.0.112.395.2j2.4.0....0...1c.1.35.img..1.5.400.lsIOeObcK9c

 

oraz to: https://www.google.pl/search?q=DSC-H300&client=opera&hs=BvN&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=5mwKU4L6K6qG4ASO5oCQBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=655

 

Ostatnie dwa, ze względu na spory zoom, który przy małym dziecku się jednak przydaje (jak jedzie na rowerze, nie będę gonił, żeby zrobić zdjęcie). Typowa małpka odpada, mam Nikona i więcej dziękuję. Zdjęcia statyczne ok, w ruchu nie ok. Czyli potrzebny w miarę szybki i celny focus.

 

W podstawie używam plastiku, czyli EOS550D, potrzebuję czegoś bardziej poręcznego, jeszcze takiego, żeby moja druga połowa mogła używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro "za stówkę" aparat Canon G2 :)

 

Na dzisiejsze czasy jest to zabytek muzealny: http://www.dpreview.com/reviews/canong2

 

... ale przy tym ma kosmiczne parametry, np. obiektyw 34-102mm f2.0-f2.5 :) ma RAW-y i robi naprawdę dobre zdjęcia :)

 

Na razie wypróbowałem go tylko w nocy, naświetlenia 5-15 sekund :) na pierwszym walnąłem się i robiłem na f2.0, drugie jest f5.6

 

103500284.jpg

 

103522614.jpg


Jakby ktoś szukał aparatu "na próbę" to polecam, robi lepsze zdjęcia niż wszystko co można dostać w cenie do paru stówek ;D


(jak nie będzie G2, to może być G3, ma nieco lepsze parametry np. wbudowany filtr ND i wygodniejszą obsługę, np. pokrętło pod palcem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś aparaty typu kompakt z bardzo szerokim kątem rzędu 10-20mm Sigmy w APS-C ?

 

nie, tak ekstremalnie szerokich nie ma :) np. canon g2 ma oficjalnie obiektyw 7-21mm, tylko jak wiadomo po przeliczeniu (czego nie powinno się robić ;) ) wychodzi znacznie więcej i zaczyna się od ~35mm

 

zaś nawet podany APS-C wychodzi ~15-30mm, więc nie jest już ultra-szeroki, jest "tylko" bardzo szeroki ;)

najszersze obiektywy dla bezlusterkowców jakie widziałem to zdaje się 9mm (u4/3), co daje jeśli dobrze pamiętam ~18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokońca komptakt, ale bezlusterkowiec Sony NEX + obiektyw 10-18 f4 (tanio nie będzie http://allegro.pl/sony-sel-e-10-18-mm-f4-oss-czarny-i3987485607.html )

Edytowane przez buble_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

Chcialbym sobie w niedalekim czasie kupić Nikona D80 i stałkę manualną Pentacon 135MM f/2.8 na gwincie M42. Jednak z tego, co czytalem np. obiektywy Heliosa z D80 nie maja automatycznego pomiaru swiatla (tzn. nie działa). Czy z Pentaconem bedzie wszystko ok? A moze ktos przerabiał tanie, a dobre stałki z taką ogniskową? Mniejsze praktycznie nie wchodza w gre.

 

Zdjecia naprawde robi swietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła M42 nie nadają sie za bardzo do systemu Nikona. W ogromnej większości przypadków nie ostrza na nieskończoność i bedziesz potrzebował adaptera z soczewką.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualnie idzie

 

do szkieł m42 lepszy jest C i nic na to nie poradzisz, nic nie poradzisz po za kupnem puszki 450d ot tak ale tam malutki wizjer :/

 

W D80 większy? Ostatnio się bawiłem którymś D5xxx i też malutki, jak żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi stary jak świat. na coś nowszego nie wystarczy?

 

 

xxxD i xxD ma ten sam wizjer

dopiero xD ma większy

 

jak żyć kupować stalki systemowe z AFem albo kupic FF i tanie stałki

Ty o C, ja o N Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i starczyłoby, ale po co, skoro D60 starcza mi przez 5lat. Teraz chciałbym trochę lepiej podejść do pstrykania, ale ze zamierzam zakupić tylko body i stałke, to chyba nowy Nikon na tej plaszyznie dużo nie zmieni?

 

A D90 bawiłem sie wraz z D7100 i ten pierwszy wydawał mi sie gorszy, a już szczególnie przy video. Tak czy owak, jak sie podszkole, to może i na Canona przejdę (bajeczna stalka 135mm już upatrzona), bo tam video to dopiero rozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A D90 bawiłem sie wraz z D7100 i ten pierwszy wydawał mi sie gorszy, a już szczególnie przy video. Tak czy owak, jak sie podszkole, to może i na Canona przejdę (bajeczna stalka 135mm już upatrzona), bo tam video to dopiero rozwala.

w sensie że canon kręci lepsze filmy? dlaczego?

 

Nikon ma stałkę 135mm też ze światłem 2 i to jeszcze z regulacją bokeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności