Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, panowie jak oceniacie Nikona D5200 w stosunku do ceny? Mam chce kupić z obiektywem, wychodzi ~2900zł, więc może można coś lepszego wyrwać? W stosunku do D5100 obsługuje karty SDXC (czyli 64GB), ma większą matrycę i filmy FHD.

Uprzedzając pytania, to tak - only Nikon. Do bezlusterkowca nie dała się przekonać, co najwyżej alfa, bo tanie obiektywy + auto stabilizacja.

W sumie jest ładnie, ale z kolei D5100 nie taki słaby. :)

 

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D5200 ma większą matrycę od D5100? xd to jeśli 5100 ma 24x16mm, to jaką ma ten drugi?

 

A zamierzasz wsadzić kartę 64? Cena rośnie niewspolmiernie do pojemności i wiele ludzi zatrzymuje się na 16gb i nie narzekają, szczególnie przy hobbystycznych zastosowaniach

 

A zamierzasz tym kręcić filmy? Otóż filmowanie dslrami to nie taka prosta sprawa i jeśli chce się filmy kręcić i z nimi nie bawić, to lepsza będzie tania kamera(nie da lepszego obrazu,będziee łatwiejsza w obsłudze i uzyskaniu ok efektu)

 

I rozumiem, że ten obiektyw to 50 1.8?

 

I dlaczego nie canon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie większą. D5100 ma ~16Mpix, a D5200 ~24Mpix, choć to dużej różnicy nie robi. Jedynie chyba szumy ten drugi będzie miał większe przy gorszym oświetleniu, tak?

 

W sumie to nie, ale nie wiadomo co następny dzień przyniesie.

 

Rodzice mają kamere, nawet taka poreczna, ale chodzi o to, że nie zawsze jest pod ręką.

 

Obiektyw 18-105, bo do 3k nie wejdzie chyba żaden dodatkowy uniwersalny.

 

Ja chciałem namówić na Pentaxa, ale wiecie jak to jest. Zresztą nie moje pieniądze, ja chciałem tylko na forum popytac czy ktoś miał może z nim styczność.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na początek do bardziej zabawy Sony A450 - od naszego kolegi Aallena. Do tego fajny obiektyw Minolty i trochę szpargałów. Mam pytanko chciałbym w niej zmienić soft na nowszy i nigdzie nie mogę znaleźć - pomożecie? Powód zmiany, hmm jedni na kilka zdjęć jest jakby prześwietlone występuje to losowo.Oczywiście na tych samych ustawieniach i w tych samych warunkach i bez względu na warunki. Czasem jest to jedno zdjęcie na powiedzmy 10 a czasem 3/4 pod rząd na kilkanaście. Zaprzyjaźniony magik powiedział mi ze to fina softu, że trzeba uaktualnić lub wgrać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Z dwoma obiektywami czy 18-105?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Męczysz ten temat i męczysz, a wniosków chyba nie wyciągnąłeś jeszcze żadnych.

 

A pokaż mamie to http://www.spidersweb.pl/2013/12/najpopularniejszy-sprzet-foto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak? Z dwoma obiektywami czy 18-105?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Męczysz ten temat i męczysz, a wniosków chyba nie wyciągnąłeś jeszcze żadnych.

 

A pokaż mamie to http://www.spidersweb.pl/2013/12/najpopularniejszy-sprzet-foto.html

 

 

Pozwolę sobie zacytować kilka komentarzy z powyższego artykułu

 

"Trudno mi uwierzyć, że fotoreporter z własnej woli wybiera do reportażu lustrzankę Canona."

Fotoreporter nie wybiera. Fotoreporter bierze co jest w agencji. Agencje to takie molochy, które działają bardzo wolno. Jak Nikon przyznał się do głupoty sześć lat temu i wydał w końcu FF (głupoty bo nie można wmawiać, że aps-c wystarczy nie produkując odpowiedników szkieł na aps-c) to żadna agencja nagle nie postanowiła, że wymieni szafki ze szkłami Canona i rabatów u dystrybutora. Ten stan trwa, bo Nikon jest lepszy na papierze a szkła nie tanieją.

Reporterzy nie rozpisują się na forach o DR na wysokim ISO i plastyce eLek. To robią fotografowie ślubni i gwiazdy onlineowych galerii.

Swoją drogą ja zawsze słyszałem, że Canon robi dobre szkła a Nikon aparaty.

 

A tu odpowiedź

 

Tak też właśnie przypuszczam, że przewaga Canonów bierze się z kontraktów i z przetargów na sprzęt redakcyjny. Myślę też, że 6 lat to wystarczający czas, żeby Nikon nadgonił. Zauważ, że sprzęty w redakcjach i tak są najnowsze, prawdopodobnie są wymieniane wraz z dużymi premierami, zatem w systemie może trzymać wyłącznie kupiona wcześniej optyka. Skoro agencję stać na najnowsze korpusy, to i szkła mogliby wymienić... Pytanie, czy taki stan rzeczy sprowadza się do kwestii finansowej, czy jest coś jeszcze.

 

i dalej

 

 

Autor tekstu nie ma zielonego pojęcia o realiach panujących w dużych agencjach. Jesli mamy link do galerii - nazwijmy ją umownie 'best of reuters 2013" i mamy 80% czy ile to tam było zdjęć z Canona to tak naprawde wniosek z tego jest taki, ze Retuers ma umowę z Canonem i tego sprzętu używają fotografowie zatrudnieni w tej agencji. A nikly odsetek innego sprzętu, czy też w ogole jego obecność to często i gęsto sprzęt wykorzystywany przez freelancerów współpracujących z Agencją przy konkretnych zleceniach.

 

W naszym polskim PAP sytuacja będzie wyglądała inaczej: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=134053&filename=&idnews=137364&data=&status=biezace&_CheckSum=-1231302744

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor, może masz jakieś pojęcie o obiektywach Sigmy?

http://www.ceneo.pl/14899040 to mam w Fotojokerze za 699zł, będzie pasowała do D60? Albo D5200/D5100?

 

W ogóle jak dowiedzieć się jakie obiektywy do jakiej puszki pasują?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor, może masz jakieś pojęcie o obiektywach Sigmy?

http://www.ceneo.pl/14899040 to mam w Fotojokerze za 699zł, będzie pasowała do D60? Albo D5200/D5100?

 

W ogóle jak dowiedzieć się jakie obiektywy do jakiej puszki pasują?

 

Pasować będzie. Sigmy/Tamrony/Samyangi, jeśli wybierzesz z mocowaniem do Nikona, to będą pasować do wszystkich z nich (no i obiektyw musi mieć silnik autofokusa, żeby ostrzyć automatycznie, bo tańsze nikony nie mają śrubokręta). Co innego, że nie widzę żadnej zasadności kupowania tego obiektywu, za tę kasę jest Nikkor 35mm F/1.8G albo 50mm 1.8G. Efekty będą dużo przyjemniejsze

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję jakiś mały, tani statyw stołowy do D5100. Używany będzie do fotografowania jakichś małych pierdółek leżących na blacie lub trzymanych delikatnie nad nim. Nie pytajcie, nie dla mnie.. ;)

http://allegro.pl/statyw-stolowy-nikon-d7100-d7000-d5200-d5100-wawa-i3759028169.html

 

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi stałka, jak z specjalnie kupuję takie uniwersalny? :D Gdzieś na wakacjach przecież nie będę podchodził na metr, żeby sfotografować np. ptaka czy cuś.

 

@up: Statyw za 3 dychy? Żeby się połamał?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft- by mieć lepszą plastykę? Fizyka tutaj ogrywa sporą rolę. Niestety super zoomy mają swoje wady winifikacje z optyki. Jeśli nie bierzesz czegoś z lepszej półki- gdzie mają szkła korygujące, to nie wiem czy ma sens się pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, ale gdybym chciał stałkę, to bym o nią pytał.

 

Z samym 50mm chyba nie będę robił zdjęć.

 

 

Od kita chyba nie będzie gorsze.

 

A z czego to wnioskujesz? :) Wybierasz tani, nastokrotny zoom i spodziewasz sie przyzwoitej jakosci? Obawiam sie ze sie bardzo mocno zawiedziesz - z takim szklem nawet najlepsze body nie zdziala cudow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, trochę czcze gadanie.

 

 

Wystarczy. Zobaczyłem, pomyślałem i w pełni mnie zadowala.

 

Jak CI te dystorsje nie przeszkadzaja to smacznego :) Mam tylko nadzieje ze nie opierasz sie na tych miniaturkach bo byle supezoomem mozna zrobic rownie dobre. Co do zakupu to radze sie wybrac do sklepu z body i sprawdzic AF - ten model jest znany z klopotow z AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności