Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Audio Technica WS55 czy coś innego? 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero się zarejestrowałem, więc cześć.

 

Dotychczas używałem Creative MuVo + Koss Porta Pro. Dźwięk ocieplony i niemęczący, byłem zadowolony. Jednak KPP są wykończone.

 

Chcę kupić Sansę Clip, żeby móc zapodać czasem FLACa. Do tego słuchawki... czytam już od kilku godzin.

 

Słuchawki wyjściowe, więc niezbyt duże.

 

Shure SRH240 - za duże

Superlux 661, 668 - za duże

ATH-SJ55

ATH-WS55

Senneheiser HD238 - nie mogę znaleźć nic, prócz Waszych ofert sprzedaży. Czy aż takie złe? ;) Jak one grają?

 

Szukam czegoś lekko ocieplonego, o dość zrównoważonym brzmieniu. Nie chcę łomotu, ani kłócia w uszy. Mam już stereo z głośnikami Yamaha, wysokich tonów to u nich aż za wiele... wolę coś spokojniejszego. Oczekuję jednak lepszego tłumienia niż KPP i nieco większej przestrzeni. Czy Audio Technica to będzie dobry wybór?

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytałem co o nich pisałeś i mogą być dla mnie za małe. Poza tym ten pałąk... w KPP był akurat solidny.

 

Zalezy mi przede wszystkim na średnicy, przestrzeni. Górę lubię łagodną,

 

Czy SJ55 nie będą za jasne a WS55 zbyt basowe? Sansa clip daje ciepłe brzmienie, z tego co tu wyczytałem.

 

Jak to można przyrównać do KPP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJ55 odpadają: Ładne tłumaczenie, może się przyda, więc wklejam:

uważam, że góra jest ciut ponad entuzjastyczny dla moich uszu. [...] za każdym razem wokal robi się głośno, znalazłem się mrużąc oczy z powodu głośności wokalu. To tak, jakby Norah Jones stoi obok ciebie, ale śpiewa o takiej samej objętości i intensywności, jakby występował w małym klubie jazzowym. Chcesz jej powiedzieć, zrobić kilka kroków do tyłu, bo nie ważne jak gładka jej głos jest, twoje uszy po prostu nie może znieść.
http://www.headfonia...-sj33-and-sj55/

 

Preferuję wokal KPP - Norah Jones zza zasłony.

 

WS55 - obawiam się, że zaleją mnie basem, ponadto nie wiem jak u nich z wokalami i z górą.

 

HD238 - przedstawione są tu jako lekko ocieplone słuchawki. Ma ktoś takie?

http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.topreviewshop.com%2Fsennheiser_hd_238_headphones

 

Pozostały chyba tylko te 2 modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O WS55 pisałem już w innym wątku trochę. Oczywiście nie traktuj mojej opinii jak eksperta, ale wydaje mi się że w tym przypadku WS55 są dosyć podobne do SJ55. Wokale są bardzo bezpośrednie. Jestem ciekaw jednak czy ciepłe źródło trochę by nie zmieniło sprawy. Basem na pewno Cię nie zaleją. Producent twierdzi, że są to słuchawki z solidnym basem, co może sugerować, że mamy do czynienia z czymś pokroju akg518. Bas jest dobry i widoczny, ale to na pewno nie akg. Wydaje mi się, że producent uznał, że bas jest w modzie, więc dobrze byłoby je przedstawić jako typowo basowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mimo wszystko szukam czegoś, w czym mogę się wybrać na rower, spacerować itd, te są za duże i zwracają uwagę... teraz rozważam Sennheiser HD239 i chyba się zdecyduję. Ale jakoś mało recenzji tych słuchawek. :mellow: Poza tym nie tłumią dźwięków z zewnątrz i nie składają się. Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chop1n już wczesniej pytałem ale muszę jeszcze raz: masz może wiedzę jak k450 się sprawdzą z dnb i dubstepem? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji, a szukałem conieco o nich, i z portable najbardziej mi się podobają. Wiesz też może, czy zwykła Xperia będzie je w stanie napedzic? Bo jedni mówią że nie potrzeba dobrego źródła ( tak wynika że specyfikacji) a inni że te słuchawki zaczynają grać dopiero z jakimś fajnym odtwarzaczem..

Pozdrawiam

Edytowane przez Rekkluse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzą się idealnie, słuchałem ich kiedyś w połączeniu z htc hd2, bardzo dobrze je napędzał, jeśli chodzi Ci o głośność to nie dało się słuchać na maksymalnej skali, tak mocno grały. Twoja xperia też nie będzie mieć problemów. Czysto, bez zakłóceń, super basik, zawsze możesz sobie coś skorygować equalizerem. Miałem pozytywne odczucia, myślę, że spokojnie możesz je brać. No i co ważne-dobrze tłumiły. :) A jak będzie Ci czegoś brakować, to możesz sobie wrzucić na androida jakąś zewnętrzną aplikację, chociaż standardowy odtwarzacz który tam jest nie powinien mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K450, hmm. Odłączany kabel to chyba plus. Gdyby nie problemy kablowe, to moje Kossy dalej by żyły, ale nie zniosły którejś już z kolei operacji.

 

Czy taki kabel da się tanio kupić?

Czy nie mają łamliwego pałąka?

 

Jednak są o około 100zł tańsze od HD239, byłem zdecydowany dołożyć. Teraz mam wrażenie, że to może być niższa klasa cenowa i niższa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rekkluse-spoko, przetestuj sobie, będziesz miał porównanie.

 

@betowen- jeśli chodzi o kable to np. http://www.ebay.pl/itm/Replacement-Headphone-cable-for-AKG-K450-Q460-K480-New-/160751264194?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item256d85a1c2 ale tak wgl, to jest dobrej jakości i długo Ci posłuży jak będziesz je normalnie traktował. Nie mają łamliwego pałąka, jest raczej porządny. 100zł tańsze, ale inna konstrukcja, może przesłuchaj gdzieś, jak kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest ogromnym problemem tych sluchawek- jest wątpliwej jakości mimo że opleciony wloknem szklanym, wtyczka jest "blokowana" przed wypadnieciem (jeśli ktos szarpnie to jest mozliwosc zniszczenia sluchawek. Do tego po zerwaniu nowy kosztuje aż! !70! złociszy. O pałąku negatywnych opini nie wyczytalem, chyba jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu rozpowrzechniacie? Sj55 maja o wiele mocniejszy bas niz k518. K518 to jak wlozenie glowy do pralki na max wirowanie, a sj55 jak jedno mocne uderzenie piorunem. Polecam cieple zrodlo do nich wiecej masy nabieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenia. Sgs 2:

- zamyka scena

- zabiera szczegolowosc

- totalnie wysusza metaliczne dzwieki

- sprawie, ze bas jest calkowicie nieprecyzyjny i nie rozbrzmiewa

- dzwieki w malym stopniu nachodza na siebie co powoduje efekt grania na jedno kopyto

- daje krzykliwa srednice, ktore juz przez same sluchawki jest w duzym stopniu zaznaczona

 

Ja nie potrafie na nim sluchac innych sluchawek niz tych b.ciemnych jak es-q3.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moim zdaniem cowon e2 lub cube c30/60 beda lepsze. Klip jest neutralny gra tak zwyczajnie dobrze, ale nadal zwyczajnie. Mysle, ze do tych sluchawek przyda sie cos co ma swoj charakter jak cowon e2 z system bbe + lub cube z bbe. Clipa mozna nastawic np. obnizajac wysokie i podbijajac bas.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż bardziej do mnie chyba przemawia cube, bo ma wyświetlacz, a ja nie lubię tak po omacku błądzić, poza tym często miewam kaprysy i lubię od tak przeskoczyć sobie do "zachcianej" piosenki. Z kolei przy cube jest ten problem, że nie wiem gdzie go kupić w Polsce. Wiesz gdzie kupić taki sprzęt bezpiecznie i najlepiej żeby gwara była?

Edytowane przez Bednar94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ?? Przeciez to klon nationite n2 160mw wzmacniacz ciezko znalezc odtwarzacz, ktory ma tyle mocy nawet ipod po line out tyle nie ma.

 

Cube tylko china town ew. Ralph chybs go teraz manu siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zdecyduje się na K450. Obawiam się, że przygniotą mnie basem i będą oferowały zawężoną scenę, jednak HD239 nie tłumią, nie mają wymiennego kabla i są znacznie droższe. Otwarta konstrukcja jest dla mnie wadą, bo słuchawek będę używał w mieście, trzeba będzie odżałować przestrzeń i większą neutralność. :(

 

Ech, gdyby było coś pomiędzy. :(

 

Czy Clip+ przypasuje K450?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności