Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Denon ah d400 - warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Święta się zbliżają i miałem sobie zażyczyć jakiegoś daca ( fiio najpewniej ) do ipoda nano 6g z superluxami hd 681. Patrze jednak na allegro i widzę takie coś: http://allegro.pl/denon-ah-d400-ahd-400-promocja-poznan-i2835504597.html - nie powiem, zaufany sprzedawca ( mam nadzieję, że jest 100% pewności, że to oryginały; co o tym sądzicie ), słuchawki dwa razy taniej i to model ze wzmacniaczem. Pytanie czy warto ? Jade dzisiaj na odsłuch, ale najpierw chce poznać waszą opinie.

 

Słucham głównie starego rocka i michaela jacksona, amerykański rap, różne gwiazdy młodego pokolenia oraz trochę jazzu, klasyki się wśliźnie.

 

Za niedługo zaczynam nagrywać również muzykę, czy nadadzą się one lepiej niż superluxy do " studia ", ogółem do nagrywania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd takie obniżki :P .A już wiem tego nikt nie kupuje bo raz ze wygląda to odpustowo a dwa gra przeciętnie (jak na tą półkę cenową)

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd takie obniżki :P

Bo dwa razy śmigały na ibood raz za 700 a raz za 550zł i niedawno był na nie Groupon na 700zł. ;)

 

O tu, 749zł http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/Inlogistyka/13511698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iboodzie były 2x za 639zł. Raz normalnie i raz na ibood hunt. JBM słuchałeś ich, że wysuwasz takie wnioski? Moim zdaniem to całkiem ciekawe słuchawki za te 750zł, bo 1500 to rzeczywiście przesadzona cena. Są one bardzo przyjemne w odbiorze, mają charakterystykę typową dla denona. Jest sporo dobrego basu. Mają wbudowany wzmacniacz dzięki czemu zagrają z przeciętnego źródła. A przyciski, pokrętło i wbudowany mikrofon robi z nich ciekawą konkurencję dla pozostałych słuchawek portable w tej cenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, byłem w saturnie i szczęśliwym trafem mogłem porównać je ze sluchawkami-marzeniem jak dla mnie czyli akg 550, bez wzmaka ( dlatego tez interesują mnie te denony ); obydwie pary były jak sadze niewygrzane. Porownalem sobie typowo basowy utwór Wiz Khalifa - on my level, do tego gitarke w mojej ulubionej postaci czyli Lil Wayne - How to love i do tego cos wyższego czyli bruno Mars - just The way you are, wszystko niestety w mp3 ( ale jakims lepszej jakości ), bo puszczane z mojego outdoorowego iPhonea stad tez taki niewymagajacy repertuar. Jesli chodzi o dźwięk ...

 

Jesli chodzi o moj gust to stety, niestety k550 rozwalily kolejna pare słuchawek. Szczegolowosc przemawiala zdecydowanie na korzyść akg, bas ... tez IMO był dla mnie lepszy ( szybszy, dokładniejszy ), chociaz jesli brać pod uwagę jeszcze superluxy to moim zdaniem był tam najfajniejszy, taki ... odpowiedni. Całe słuchawki jaśniejsze co lubię bardzo. Cena tez odpowiednio wyzsza licząc odłożenie do wzmaka, chociaz patrząc na 32 ohm muszę sie was spytać czy przypadkiem te akg nie pokażą pełni juz z takim iPhonem czy ipodem ?

 

Nie doświadczyłem natomiast tej oslawionej sceny d400 ( widać po repertuarze ), ale moze dlatego ze sie nie skupilem na tym tak bardzo. Pady faktycznie przyjemne, ale całość sprawiała wrażenie niewygodnego. Nie miałem niestety czasu dobrze dopasować bo sprzedawca stał nade mna, a dźwięk odgrywał dla mnie główna role.

 

Sam nie wiem ... dalibyscie za nie szczerze 650-750 zł ?

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - poważnie ... było praktycznie nic nie słychać, a słuch mam dobry ;)

Po włączeniu było wszystko ok :)

 

Mała poprawka: bas faktycznie jeśli patrząc tylko pod jego kątem był najlepszy w denonach, ale w superluxach ma lepsze walnięcie ( gdy pierwszy raz włączyłem na nic " on my level " to otworzyłem usta i ciary przeszły na początku " ), zaś akg dokładniejszy i szybszy jak wspominałem ... ogółem mimo to wygrał Denon i chyba nie ma się co dziwić.

 

Kontynuuje moje pytanko wcześniej zadane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie : )

 

Poniewaz posiadam wspomniany model, to pomyslalem, ze moze wreszcie pomoge troche w wyborze (sprobuje w kazdym razie), jak paru kolegow pomoglo (badz probowalo : ) w dziale Zakupow. Ostatecznie wyboru dokonalem sam na lekkim spontanie (pierwsza oferta iBooda za 620 + przesylka ; ale oczywiscie wpierw odsluchane tego samego dnia przez ladna godzinke w bardzo przyjemnym salonie), takze na dobra sprawe poszedlem wlasna droga, ale sie ciesze z wyboru : )

 

 

Mialem napisac krotko, wyszlo bardzo dlugo, ale moze najpierw zapytam, zeby uproscic i potem sie bede rozpisywal...:

1) Czy przed odsluchem sprzedawca naladowal baterie chocby przez pare-parenascie minut?

2) Czy dokladnie, do konca i nie nazbyt delikatnie przelaczyles przelacznik ampa?

 

Pytam, poniewaz bez naladowania (1) na ampie wlaczonym otrzymasz bardzo, ale to bardzo cichy dzwiek. Nawet na maxie bedzie bardzo cichy.

Co do (2) - to jest przelacznik mechaniczny ; moze sie zdarzyc, ze utkwi pomiedzy pozycjami, a wtedy nawet, jesli masz naladowany amp, dzwiek bedzie j/w - bardzo bardzo cichy. Kombinacji jest zreszta wiecej, np. dzwiek tylko na jeden kanal, ale dokladne, solidne przelaczenie w jedna albo druga strone zawsze da prawidlowy efekt.

 

A krotko - czy warto?

Warto. Cenowo - porzadny amp to ~200 zl, mikrofon na kablu - 50-100. To tyle z samej matematyki, jak widzisz oferty z Allegro kosztuja tak naprawde ponizej 500 zl za "same sluchawki", w zasadzie to ponizej 400, bo oferty z ~650 z iBooda sa jak sadze, dosc pewne. Mozna bylo wziac tylko dwie sztuki i ludzie czesto sprzedaja druga.

Jedyne sluchawki o podobnym profilu (over-ear, z ampem - no i przenosne i z teoretycznie podobnym dzwiekiem ; ), ktore znam to Beatsy Studio - ktore kosztuja 300/400 zl wiecej, ich bas zalewa scene, wiec nie ma wiekszego znaczenia, jakie sa srodkowe (a dobre nie sa - zarowno srodkowe jak i nawet te basy ; ), wysokie kroja uszy na plasterki, bo sa tak przesterowane (i EQ niewiele daje), dostajemy gratis szum od aktywnego wzmocnienia, jak padna baterie to dzwiek pada tez.. calkowicie.

Jedyne co maja lepsze, to troche lepszej jakosci mikrofon na kablu (acz tutaj mozna taki dokupic i stosowac i wg mojej najlepszej wiedzy bedzie dzialal identyczny kabel z pilotem/volume/mikiem) i tylko NIECO wiecej wibracji przenoszonych przy basach bez EQ, "out-of-the-box". Sa bardziej plaskie i wygladaja przez to 'normalniej' - ewentualnie to. Sa moze minimalnie bardziej wygodne... moze.

 

W Denonach - mik nie ma tlumienia szumow i to jest tak naprawde ich najwiekszy feler - szukam rozwiazania tego, bo na ulicy ciezko pogadac - raczej przewodowo niz bez-, ale nie wykluczam drugiej opcji, zalatwialoby to dwa problemy na raz ; na razie najlepsza opcja to Scosche motorMouth II wersja Stereo = BT i dobry mik z redukcja .. ale echa - nie szumow zdaje sie - bo dedykowany jest do samochodu, nie na zewnatrz - musze napisac do producenta... BT oczywiscie mocno obnizy jakosc audio, jednak chodzi o latwe przepiecie w jacka (kabel/BT), male wymiary i wage oraz tak naprawde uzycie do rozmowy przenosne. Jesli mik da rade na ulicy/z glosniejszym tlem - mozna wydac te ~250 zl.

Nie do konca pewna jest polityka producenta po gwarancji (to akurat jest istotne), ale o ile sie orientuje mozliwa jest pozniej platna wymiana baterii, koszt bateria (jakies ~200 zl) + naprawa (zapewne jakies 50 zl) - to sa wnioski z zagranicznych for... Pewnie po pol dekady najszybciej wyjdzie taki temat (zalezy od stosowania) - ale poniewaz Denon ogolnie dobrze wspiera swoje produkty, a Horn nie cieszy sie zla opinia, mozna spac spokojnie. Zawsze pozostaje serwis poza granica kraju, na ktory tymbardziej mozna liczyc (koszty jednak wzrosna).

Dla niektorych wysokie moga byc nieco za mocno zaakcentowane przy wlaczonym ampie - w moim przypadku to bardzo mala ilosc kawalkow i nie ruszam tego na razie - wtedy zaryzykuje, ze pomoze EQ z lekkim ich zbiciem w dol, albo redukcja glosnosci i podbicie basu - to ostatnie stosuje na co dzien i slucham przez to ciszej, a basy i tak sa soczyste, pelne i zywe.. po prostu swietne : ) Co do dzwieku, srodkowe nie przyprawiaja o zawrot glowy mimo, ze sa dosc dobre - no i jak wiadomo, nie sa to sluchawki referencyjne ani kompletnie nic w tym stylu ; )

 

NAPRAWDE czepiajac sie - troche za lekkie chodzenie sterowanie glosnoscia (troche sie pozniej wyrabia), za latwe przypadkowe wlaczanie podswietlania (choc mam zawsze wylaczone (a wlaczone na minimalne 1/4, takze nie rzuca sie w oczy nawet wtedy)), wspomniany wyzej przelacznik, design? dla niektorych specyficzny, bo kosmiczny i nawet odstraszajacy, ale zauwazylem, ze skoro fajne dziewczyny czesto obcinaja nas "na sluchawki", to rownie dobrze mozna je zdjac na chwile, prawda? ; ), takze to jak widac bardziej zaleta, niz wada ; ).. regulacja palaka lekko sie luzuje z czasem, ale takze bez szalu. Skora na palaku jest troche za twarda i podczas dlugich sesji badz opierania sie gorna czescia glowy mozna odczuc, ze jest troche niewygodnie. Zwykle pomaga dobra regulacja wczesniej albo krotka przerwa w trakcie. Nie da sie zalozyc ich na szyje przy malym rozwarciu (max jest najwygodniejsze), potrafia troche ukluc w skore szyi. Nie sa to sluchawki do DJowania - zadnego obracania i bajerow, choc na jedno ucho mozna nosic, na ramionach tez. Nie tlumia jakos TOTALNIE rewelacyjnie dzwieku - ale tlumia dobrze, tak 7/10 mniej-wiecej. Moglyby sie ladowac krocej - laduja sie okolo 2,5 h. Zestaw akcesoriow moglby byc wiekszy... Moglyby robic sniadanie angielskie.. i tak dalej ; )

 

Jesli cos zapomnialem, to dopisze pozniej, pozdrawiam : )

Edytowane przez PLANET
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności