Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przesiadka z Opery na... No właśnie?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem użytkownikiem Opery od niepamiętnych czasów, ogólnie zaczęło się od klienta poczty na Operze, z którego byłem mocno zadowolony. Później przeniosłem się na Thunderbird'a, a aktualnie korzystam z aplikacji w Win8. Więc w sumie przy Operze nic mnie już nie trzyma (poza przywyczajeniem i znajomością) i chciałbym przenieść się na inną przeglądarkę, która mogła by poprawić wady Opery.

 

Co mi przeszkadza? A no to, iż na mój gust opera korzysta ze zbyt dużej ilości pamięci RAM. Na tę chwilę, przy włączonych 9 różnych zakładkach aplikacja pobiera 523 + 288 (proces odpowiadający za pluginy typu flash etc). Przeglądarkę mam dostosowaną do siebie (motyw i w sumie tyle, rozszerzenie mam jedno, do pobierania filmów z youtube), panel szybkiego wybierania na tę chwilę mieści 18 zakładek. Wydaje mi się, iż zużycie na poziomie +/- 800/1000 MB jest spore i chciałbym to zmienić. Poza tym lubię, gdy przeglądarka wita mnie otwartymi zakładkami, z których korzystałem wcześniej (praktycznie nie uruchamiam pustej przeglądarki). Nie wiem czy dzięki temu ale Opera lubi się bardzo długo uruchamiać.

 

Nie będę się rozdrabniał co jest źle, a co jest dobrze. Po prostu chcę ją zmienić.

 

Moje wymagania od nowej przeglądarki wynikają w sumie od przywyczajeń z Opery:

 

1. Możliwość szybkiego wklepywania zapamiętanych haseł, najlepiej kombinacją klawiszy (wiem, że Chrome wyświetla dane po odświeżeniu strony, wolał bym sposób Opery).

2. W Operze, pod kartami ustawiony mam pasek zakładek wyświetlający jedynie ikony zapisanych stron. Przy tym chciał bym pozostać, aczkolwiek myślę, że mógłbym korzystać z wybierania zakładek w menu.

3. Wyświetlają się wszystkie karty na pasku kart (brak zawijania na styl Firefoxa).

4. Jestem przywyczajony do strony szybkiego wybierania z dowolną ilością zakładek, więc też by się przydało.

5. Jak już pisałem wcześniej chcę mieć możliwość zamykania aplikacji i otiwerania jej z przeglądanymi wcześniej stronami.

6. Możliwość wyboru miejsca zapisu plików dla każdego pobieranego pliku.

 

Nie wiem czy jest jakaś, która może spełnić wszystkie moje wymagania, jednakże będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mniej wiecej 10 latach korzsytania z Opery jakis czas temu zamienilem ja na Chroma, ze wzgledu na problemy, jakie pojawialy sie po kazdym updatecie. Od wersji 10.0 bylo juz tylko gorzej i poddalem sie, bo chce byc uzytkownikiem a nie beta testerem.

W chrome od 3-6 wszystko masz (albo daja Ci to rozszerzenia), nie wiem jak 2 pierwsze bo w taki sposob nie korzsytam z przegldarki, wyswietlanie hasel chociaz Operowe uwazam za lepsze to mi nie przeszkadza. No i predkosc dzialania i stabilnosc duzo wyzsza niz w Operze przekonaly mnei na dobre, chociaz nie sprawdzalem nigdy ile to zre pamieci, bo mi to nigdy nie zalezalo tak dlugo jak przegladarka dziala szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem 6 lat Firefoxa i jakieś 2 lata temu przesiadłem się na Chrome i już nie wrócę. Największa płynność działania. RAMu nie ciągnie dużo (przy 10 otwartych kartach ~200-250). No i bardzo dla mnie ważna opcja synchronizacji zakładek i ustawień na kilku komputerach. Naprawdę jest bardzo wygodna z masą dodatków ułatwiających życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na Maxthon 3. Jak dla mnie przeglądarka bardzo wygodna, ale bierze troszkę za dużo ramu(przy 12 kartach w tym 4 filmiki na youtube ok 500mb ramu).

 

Edit:

Przeglądarka jest oparta na 2 silnikach. Kiedy jedna strona nie wyświetla się poprawnie, można bez problemu przełączyć na 2.

Tryb łatwego czytania jest bardzo pomocy jak i tryb nocny, który zmienia kolor strony na czerń/szarość.

Edytowane przez Michalk001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo długo używałem Firefoxa, bardzo odpowiadało mi to że mogłem praktycznie wszystko dostosować za pomocą dodatków. Jednak wprost proporcjonalnie do liczby dodatków spadała szybkość.

Kolejną przeglądarką była Opera, używałem ją gdzieś tak od wersji 9.0 Ogólnie bardzo mi odpowiadała, szybka, lekka i wygodna. Ale z każdym kolejnym updatem było coraz gorzej, no i częste problemy z wyświetlaniem stron.

Teraz przyszła pora na Chrome. Moim zdaniem jest dużo lepiej niż na wcześniejszych. Interface podobny do tego z Opery więc szybko się przyzwyczaiłem. Jest stabilna, nie wywala błędów i nie wiesza się tak jak Opera. Nie ma też problemu z wyświetlaniem stron. Miałem jedynie problem z błyskawicznym doładowaniem PayPal, ale to działało mi tylko na FF. Bardzo podoba mi się synchronizacja urządzeń. Mam te same zakładki, historię, szybkie wpisywanie i zapamiętane hasła w komputerze, telefonie z androidem i teraz jeszcze ipodzie. Kolejna zaleta jest mnogość dodatków, imho nawet lepiej niż w FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opery używałem jakoś od 2003 roku, i niestety w maju tego roku stwierdziłem że czas na zmiany. Za dużo problemów O ma ostatnio ze stabilną pracą i poprawnym renderowaniem stron. Na początku spróbowałem Chrome - niby szybka, ale to nie to, poza tym jak dla mnie za mało możliwości personalizacji pod siebie. Skończyło się na Firefoxie z kilkoma dodatkami - Tab Mix Plus z własnym konfigiem ala Opera, Adblock Plus, Memory Fox, Zoom Page, Download Manager Tweak i Gmail Watcher. Sam interfejs może nie jest tak responsywny jak w Operze, ale już samo renderowanie stron mam wrażenie że jest dużo szybsze, poza tym jeszcze mi się nie przytrafił problem z niedziałającą jakąś stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie testuję Chrome, ogólnie jest ok, najnowsza wersja może działać jako aplikacja interfejsu Metro (szybkie przełączanie między Metro a Pulpitem), dzięki czemu ciągnie jeszcze mniej ramu. Jak na razie chcę dojść do tego w jaki sposób zarządzać wygodnie zakładkami i jak ustawić sobie stronę szybkiego wybierania - z tego co widzę muszę wszystko co mnie interesuje wrzucić do Aplikacji. A z tymi zakładkami nie wiem jak sobie poradzić, aktualnie wyświetla mi się pasek, ale razem z opisami, a wystarczą mi same ikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sychronizacjia jest tez w operze, fajna opcjia:)

Chrome miało jakis czas temu problemy z zbytnim apetytem na RAM.

 

Generalnie to co chce cos obejrzec za jakis czas wrzucam w zakładki (jakos pokatalogowane), to z czego korzystam non stop wrzucam na panele, pierwsząstrone z ikonami. Reszte zamykam to mnogos otwartych kart zjada RAM.

 

Niestety do 11opery dało sie jeszcze używać, 12 odinstalowałem i wróciłem do 11, szkoda.

 

Opera ma juz dawno projekt opera desktop i to są własnie BETY, zwykła opera jest juz stabilnijsza. Ale fakt od 10 częsciej mi sie wywala:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z najnowszego FF. Nie narzekam i mogę go szczerze polecić (teraz przy 4 zakładkach zjada 327 mb ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu wyszedł test przeglądarek , pierwsze miejsce zajął Maxthon , od tego czasu używam tylko tej przeglądarki , na Androidzie również.

 

http://pl.maxthon.com/mx3/

 

Tu macie test:

 

http://www.dobreprog...wych,33849.html

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie będę korzystał z chrome, nie bierze dużo pamięci, działa bardzo płynnie, powoli ogarniam zakładki ale chciałbym jakos sprawnie ustawić sobie stronę szybkiego wybierania na podobieństwo opery. Jeśli się tak da proszę mnie poinformować jak to zrobić :) Ten Matcośtam na razie sobie dopuszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu wyszedł test przeglądarek , pierwsze miejsce zajął Maxthon , od tego czasu używam tylko tej przeglądarki , na Androidzie również.

 

http://pl.maxthon.com/mx3/

 

Tu macie test:

 

http://www.dobreprog...wych,33849.html

 

To nie powiem, gratuluję trzymania się swojego i nieulegania testom które po pierwsze kompletnie nic nie prezentują (tak jak ten, który jest kompletnie bzdurny), a dwa artykułom i własnym potrzebom, wszak dobreprogramy lepiej wiedzą czego potrzebuję.

 

Tylko Chrome, nic innego. Synchronizacja z Andro, z Chrome na Gentoo i gdziekolwiek mi się zachce, szybkość i rozszerzenia. A że żre ramu jak smok? A po co kupowałem w takim razie ram, chyba nie po to żeby był pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu wyszedł test przeglądarek , pierwsze miejsce zajął Maxthon , od tego czasu używam tylko tej przeglądarki , na Androidzie również.

 

http://pl.maxthon.com/mx3/

 

Tu macie test:

 

http://www.dobreprog...wych,33849.html

 

To nie powiem, gratuluję trzymania się swojego i nieulegania testom które po pierwsze kompletnie nic nie prezentują (tak jak ten, który jest kompletnie bzdurny), a dwa artykułom i własnym potrzebom, wszak dobreprogramy lepiej wiedzą czego potrzebuję.

 

Tylko Chrome, nic innego. Synchronizacja z Andro, z Chrome na Gentoo i gdziekolwiek mi się zachce, szybkość i rozszerzenia. A że żre ramu jak smok? A po co kupowałem w takim razie ram, chyba nie po to żeby był pusty.

Do ramu mam takie samo podejście, w tej chwili, gdyby Chrome był wyraźnie bardziej pamięciożerny zamiast zmieniać przeglądarkę dokupiłbym więcej pamięci ;)

 

Nawiasem mówiąc ostatnio odkryłem, że jedno źle napisane rozszerzenie do przeglądarki potrafi czasem wsunąć gigabajt ramu. Używając Ubuntu 64 + najnowszego Chrome przez kilka tygodni miałem komputer na którym praktycznie nie dało się pracować. Chrome przy 10-15 zakładkach potrafił spokojnie zagrabić powyżej 3 GB miejsca. Jeśli macie podobne problemy to wyłączcie roszerzenia na 1-2 dni i sprawdźcie czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wytłumacz mi różnice między G.Chrome a Coolnovo, to może sam bym się przesiadł.

Różnią się drobnostkami, które ułatwiają mi korzystanie z przeglądarki. Oczywiście mówię o czystym Chrome, bez poinstalowanych pluginów, bo nigdy się w to przy chrome nie bawiłem. Coolnovo samo kasuje cookies, są gesty myszy, lepiej blokuje reklamy na stronach, jest przycisk do szybkiego przywracania zamkniętych stron i przycisk do tłumaczenia stron, przeglądanie incognito i czytałem że nie szpieguje. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby manager pobierania coś źle ściągnął, co często miałem przy produkcie google, także nie muszę korzystać z dodatkowego programu do pobierania. Gdy otwieram lub zamykam Collnovo z kilkoma otwartymi kartami to nie czuję takiego zamulenia kompa jak miałem przy Chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://niebezpiecznik.pl/post/zabezpieczamy-przegladarke-chrome/

Chrome jest lepszy od swoich klonów, wszystko czym się różnią da się ustawić ale zyskujemy support - nie trzeba czekać na update, obsługa produktów Adobe itd.

Masz wytłumaczone w komentarzach, między innymi w http://niebezpiecznik.pl/post/zabezpieczamy-przegladarke-chrome/#comment-29439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wytłumacz mi różnice między G.Chrome a Coolnovo, to może sam bym się przesiadł.

Różnią się drobnostkami, które ułatwiają mi korzystanie z przeglądarki. Oczywiście mówię o czystym Chrome, bez poinstalowanych pluginów, bo nigdy się w to przy chrome nie bawiłem. Coolnovo samo kasuje cookies, są gesty myszy, lepiej blokuje reklamy na stronach, jest przycisk do szybkiego przywracania zamkniętych stron i przycisk do tłumaczenia stron, przeglądanie incognito i czytałem że nie szpieguje. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby manager pobierania coś źle ściągnął, co często miałem przy produkcie google, także nie muszę korzystać z dodatkowego programu do pobierania. Gdy otwieram lub zamykam Collnovo z kilkoma otwartymi kartami to nie czuję takiego zamulenia kompa jak miałem przy Chrome.

 

Usuwanie cookies to ogromna przewaga? No nie wiem, bo czasami cookies to nie jest zły pomysł. Przycisk do przywracania stron? Ctrl+Shift+T. Tłumaczenie? Zwykle sam już pyta na obcojęzycznej stronie, a incognito było od zawsze... gesty myszy to plugin. Śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności