Skocz do zawartości

Przesiadka z Opery na... No właśnie?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem się z Opery przerzucić na inną przeglądarkę już kilka razy. Próbowałem Chrome, Firefox, Safari, zawsze wracałem do Opery ;) A teraz jak mam SSD to już nie narzekam nawet na jej szybkość :)

W sumie ja miałem identyczną historię. :rolleyes:

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używałem firefoxa przez kilka lat zarówno w pracy jak i w domu bez żadnych pluginów i tweaków - po prostu standard. Od pewnej aktualizacji zaczęła się jednak ta przeglądarka krzaczyć, wywalała błędy, wieszała mi kompa na kilka sekund itd. O operze czytałem ze też się zepsuła i zasintalowałem Chrome. Interfejs podobny i wszystko działa szybko i sprawnie, żadnych zwisów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF z Adblockiem i Fasterfox`em.

Więcej mi do szczęścia nie potrzeba, a próbowałem "doskonałego" chrome i opery.

 

a jakikolwiek argument do tego, chociaż jeden, chociaż malutki...?

 

Faktycznie ostatnio bierze więcej ramu, co IMO nie jest powodem by z niej rezygnować.

Możliwościami jakie posiada wynagradza tą "wadę"

Czemu w cudzysłowie, to po prostu wada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostatnio bierze więcej ramu, co IMO nie jest powodem by z niej rezygnować.

Możliwościami jakie posiada wynagradza tą "wadę"

Czemu w cudzysłowie, to po prostu wada...

A co to za wada, że korzysta z dostępnego hardware'u? Masz (bądź nie, ale to już inna sprawa) dużo ramu po to, żeby z niego aplikacje korzystały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez przez dluzszy czas uzywam opery i uzywalem 12 ale wrocilem do stabilnej 11 bo nie dawalem rady z bledami w 12 i co chwile zamykajaca sie przegladarka + mulenie przy kilkunastu otwieranych stronach. Ram mnie nie interesowal, bo mam 8gb - tylko szybkosc dzialania.

Jak zrobia opere 13 ale dobrze dzialajaca to ja zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja próbowałem się z Opery przerzucić na inną przeglądarkę już kilka razy. Próbowałem Chrome, Firefox, Safari, zawsze wracałem do Opery ;) A teraz jak mam SSD to już nie narzekam nawet na jej szybkość :)

No ba! Wydaje mi się, że owszem, bierze dość dużo RAMu na początek, ale przy wielu (40+) tabac otwartych na raz działa o niebo lepiej od reszty (którą sprawdzałem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także się wypowiem :)

 

Kiedyś byłem wieloletnim userem FF, który bardzo mi odpowiadał, aczkolwiek po problemach bodaj z wersją 3.5 (kiedy to było ;) ), postanowiłem zmienić przeglądarkę na Operę, tak też się stało, Opera jest dla mnie najlepsza mimo, że po drodze człowiek próbował Chrome, nowe wersje IE, FF, oraz jakieś bardziej niszowe wynalazki, w Operze zawsze podobał mi się moduł pocztowy, z synchornizacją co N-minut, speed dial, który później "ukradły" inne przeglądarki, czy opcja grupowania zakładek, zapisywania sesji co dla mnie jest przydatne bo często pracuję na kilkudziesięciu stronach jednocześnie i dla mnie nic nowego jak Opera łyka 2GB RAM czy nawet więcej (bo może zaadresować z PAE powyżej tego limitu), owszem problemy się czasem trafiają, jak zgubienie sesji czy historii (po niespodziewanym restarcie, czy FC, które rzadko się trafia), dla mnie najbardziej wkurzające jest brak zapamiętywania haseł czy loginów od DAWNA, niby sejsę pamięta, ale jak chce się zalogować np: do Allegro wiecznie muszę te dane podawać.

Co do Chrome mam od kilku dni na Xperii zamiast Opery, ponieważ tam Opera nie jest tak rozbudowana jak na PC i zdecydowanie wystarcza prosty i relatywnie funkcjonalny Chrome, aczkolwiek na PC nie potrafię długo wytrzymać na Chrome, FF czy innej alternatywie, z kolei moja mama lubi Chrome, za prostote i minimalistyczny wygląd, pewnie większość mi wytknie, że są wtyczki, ale wg. mnie nie na tym rzecz polega by przegladarkę domulać i obciążać zewnętrznym kodem, po cichu liczę, że za jakiś czas Opera wydobrzeje i będzie tak dobra jak za czasów wersji <10 :)

 

Chrome popularny jest dlatego, że jest wszędzie wciskany, instalki programów, odnośniki na stronie Google, dużo osób nie podoba się polityka prywatności. Chrome to tak jak FF kolejna wariacja znanego silnika web-owego i ja tak tą przeglądarkę widzę, jako alternatywę dla FF czy jej podobnych, Opery dla mnie najpewniej nigdy nic nie zastąpi, nie są to żadne wieloletnie nawyki, a prosta i skuteczna formuła, bo mając FF zawsze musiałem mieć otwarte zakładki z pocztą albo instalować The Bat, czy Thunderbirda, a teraz otwieram sobie z boku małe okienko dodaje konta i mam spokój, nawet sobie moge torrenta pociągnąć (bo opcja jest).

 

Na tę chwilę mam 22 zakładki, Opera pożera 810MB RAM (Windows 8 x64) co w dobie taniego RAM jest niczym, bo dziś posiadanie 8GB RAM to nic eksluzywnego (sam posiadam taką ilość od ponad roku, a wtedy zakup 16-tu czy nawet 32GB to nie był majątek, takie 32 wychodziło mniej więcej tyle co średniej klasy procek Intela [i5]), więc narzekanie na pamięciożerność jest już dziś przeterminowane, chyba, że na urządzeniach mobilnych, ale tam przeglądanie neta dla mnie nigdy nie będzie na poziomie PC, nawet na tablecie 10.1 to nie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo można, ja mam średnio odpalone z 10 ~ 15. xD

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam w KARTACH (nie w zakładkach) cos do poczytania, zostawiam zakładki jak pocztai inne o których nie chce zapominiec.

Wszystko co chce zostawic zapisuje w zakładkach a o to dba juz dalej synchronizacjia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytuje inaczej.

Czasem na FF brakuje mi ramu - potrafi zamarznąć na 3-6s. Da radę jakoś to rozwiązać, czyt. odelżyć FF? Nie chce się przyzwyczajać do nowej przeglądarki, prędkość na FF też jest OK. Zamarza tak na stronie logowania banku i innej, pozbawionej zabezpieczeń ale za to ciężkiej.

 

A, ja mam Win7 i 3gb ramu jakby coś, Toshiba C660-12x.

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome - ogólnie pasował mi najbardziej, ale strasznie zżerał mi ram i jakoś nie fajnie chodził mi z flashplayerem, coolnovo używałem dosyć długo choć to zżeranie ram'u i problemy ze stabilnością(przy dużej ilości kart) spowodowały że odechciało mi się używać.

Opera - jakoś mi nie pod pasowała...

Maxthon - nawet niezły ale strasznie wolny

Firefox - używam od jakiegoś czasu i nie narzekam, taki kompromis pomiędzy powyższymi, prędkość działania średnia, ramu dosyć dużo zżera ale nie tyle co coolnovo, no i nie mam większych problemów ze stabilnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W końcu w wersji 19 dodali pasek zakładek, nie wiedziałem że to taka skomplikowana funkcja w takich programach.

Dobrze że oszczędzili chociaż użytkowników linuksa nie wydając nowych wersji pozostawiając na 16-tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś brakuje RAMu czy szybkości działania systemu łapiemy pendrive'a (najlepiej 2-4GB) i spod prawego włączamy opcję readyBOOST. System działa zauważalnie lepiej. Ja akurat używam sprzętu ~4letniego i 2GB RAMu to nie było dużo, ale też nie jest to jakiś tam margines.

Przeglądarki sporo RAMu pożerają głównie przez przechowywanie dużej ilości informacji o przeglądanych/wyświetlanych stronach (i wiele innych mniej lub bardziej ważnych rzeczy), tak aby można je było szybciej renderować, ale wystarczy jedna źle napisana strona (a takich w dzisiejszych czasach jest mnóstwo, właśnie przez to, że się RAMu nie szanuje) i przeglądarka klęka. Gdyby nie to, że Chrome rozdziela każdą nową kartę na nowy proces (co tez nie służy optymalnemu zużyciu pamięci) to siedziałbym na IE11, bardzo sprawna przeglądarka, lecz w przypadku klęknięcia, któregoś z dodatków (powiedzmy Adobe Flash) musimy przeładować całą przeglądarkę, a na Chrome - jedną kartę odświeżyć :)

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję jakiejś lekkiej przeglądarki bo FF tak dużo zabiera ramu i non stop crashe flash playera mnie dobijają. Mój sprzęt jest wiekowy PIV 3,00 ghz z HT 1gb ramu, grafika GF 5500, Win XP. próbowałem FF 4 ale niestety gmail i mój bank mają problemy. Safari jest za wolną przeglądarką, IE 10 to zło wcielone. więc nie mam pomysłu jaka przeglądarka była by dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może SRWare Iron? Jest to przerobiony Chrome.

 

Tak na marginesie, chyba największymi pożeraczami ramu są Adblock i Adobowy Flash.
Ma ktoś może alternatywę dla Adblocka, która mniej obciąża komputer oraz można wgrać filtry adblockowe? Próbowałem Adfendera, jednak nie mogłem pewnych swoich filtrów dodać i znów wróciłem do poprzednika.

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakakolwiek przeglądarka zaczęła chodzić normalnie dopiero odkąd mam 8 GB ramu. Próbowałem wielu wynalazków i wszystko żarło za dużo ramu po dłuższym używaniu. Teraz używam CoolNovo, ale Maxthon chyba w miarę dobrze chodził o ile pamiętam.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności