Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do smartfona HTC One S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Piszę z prośbą o pomoc w wyborze najbardziej odpowiednich słuchawek, ponieważ sam nie mam zbytniego doświadczenia. Do tej pory napędzałem moje przenośne grajki słuchawkami Koss Porta Pro i Sennheiser HD202. Jakość produkowanego dźwięku tych pierwszych była dla mnie zadowalająca, ale niestety nie nadają się do słuchania muzyki w komunikacji miejskiej. Sennheisery odwrotnie - dobrze tłumiły, ale mają zbyt wiele basu. Szukając czegoś nowego podczas przeszukiwania forum zainteresowałem się ofertą firmy Superlux, konkretnie modelami HD661, HD668b oraz HD669. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje do ceny ok. 200 zł. Jak zaznaczyłem w temacie, zamierzam ich używać głównie do smartfona, więc muszą być łatwe do napędzenia, oraz koniecznie dobrze tłumić. Sporadycznie zamierzam je podłączyć do komputera czy Playstation 3. W podanych wyżej modelach podoba mi się możliwość odpinania kabla - niestety po ok. roku zawsze mam problemy z przewodami.

 

Muzyka, której słucham to głównie metal symfoniczny/gothic. Chciałbym aby niskie tony nie dominowały, a zamiast tego dobrze było słychać wszelkie instrumenty i wokal. Oczywiście nie oznacza to, że basu ma nie być, ale niech nie dudni tak jak w HD202.

 

Który model byłby najbardziej odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrego tłumienia to półotwarte 668 które wymieniłeś powinieneś skreślić od razu. Nie dość że niezbyt wysoka skuteczność to jeszcze wszyscy słyszą czego słuchasz. Najciekawsze wydają się 661 ale ktoś by musiał się jeszcze dokładniej w ich kwestii wypowiedzieć. Osobiście szukałbym czegoś z spl >110db.

Zerknij też na AKG k430. Gorsza izolacja ale do metalu powinny ci się spodobać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwage odnośnie 668. AKG wydają się ciekawe, ale martwi mnie ta gorsza izolacja. Przypuszczam jednak, że łatwiej będzie mi dorwać je do przesłuchania niż Superluxy. W poniedziałek chciałbym wybrać się na zakupy i do tego czasu mieć kilku kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Media Markt przetestować sprzęt, ze wskazanych udało mi się upolować tylko Zx-600. Były niestety tak rozciągnięte, że zupełnie nie trzymały się głowy. Spodobały mi się AKG 518 zwłaszcza za izolację, ale te miały porozrywane gąbki i również były rozciągnięte. Zatem mało miarodajne testy, ale też niewiele czasu moglem dziś na to poświęcić. Zanim wrócę do sklepu i zmuszę sprzedawców, by wyciągnęli dla mnie nowe egzemplarze chciałbym was zapytać, czy warto pakować się w te DJ-ki. Z poradnika Rolandsingera z tego forum wyczytałem, że po modyfikacji można wynieść średnicę i opanować bas. Niestety aby przetestować ten patent musiałbym owe słuchawki kupić. Sądzicie, że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gitarowych brzmieniach DJki nie są złe ale tylnej części ciała nie urywają. Przede wszystkim nie mają wykopu na perkusji, a i rzeczone gitary nie brzmią rewelacyjnie. Nie powiem, mogą się nawet spodobać ale imo nie pchałbym się w ten model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak bezpośrednie porównanie. Dzisiaj będąc w MP3.store w Bydgoszczy miałem okazję przesłuchać polecane tu słuchawki i jednak najbardziej przypadły mi do gustu AKG K518. Po drobnej korekcie wypadły najlepiej. Teraz tylko muszą się wygrzać i porozciągać na manekinie, bo trochę uciskają. :P

 

Dzięki wszystkim udzielającym się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności