Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 250 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem, że robię to pierwszy raz - zakładam temat, radzę się, jestem laikiem, więc proszę mnie nie karcić za to, że źle lub nieprecyzyjnie opisałem czego oczekuję. Miłej lektury;)

 

Potrzebuje sluchawek w cenie do 250 PLN.

 

Informacje :

 

- Słuchawki głównie nastawione na odsłuch muzyczny z gatunków nowości "dyskotekowe", mówiąc konkretniej: trance, drum-bassy, muzyka z "Tomorrowlandu" - wszelkie takiego typu utwory, skrzypce elektroniczne oraz czasami troche rapu, więc bass też musi być w porządku.

- Sprzęt do odsłuchu i miejsce najczęstszego odsłuchu:

... Samsung Monte - w autobusach, na powietrzu

... Komputer stacjonarny

vcbc.jpg

 

- Doświadczenie : nie za duże, do tej pory używałem Creative Fatality Gaming HS przez jakieś 3 lata, wcześniej jakieś kupowate nie warte wspominek, także liczę na spore wsparcie

- Konstrukcja słuchawek : Chciałbym, aby przykrywały mi uszy, w miarę dobrze izolowały dźwięk, ale jednocześnie nie były męczące po kilkugodzinnej sesji (aby mnie głowa nie zaczęła boleć). Jeśli się da takie znaleźć w takiej cenie, to dobrym atutem byłoby wykręcanie słuchawki (Cytat z forum: "Charakterystyczną cechą konstrukcyjną jest odchylana jedna słuchawka(np. Sennheiser HD215"). Konieczna regulacja na głowę, oraz najlepiej, aby słuchawki u góry miały skórzany pasek, zamiast gąbki, to samo najlepiej przy słuchawkach samych przy uszach. Chodzi mi o słuchawki, które nie będą mnie cisnąć w uszy, dlatego muszą je całe okrywać, przechodziłem już przez takie bóle z szajsami.

Chciałbym aby miały przy sobie regulację głośności, kompletnie nie potrzebny jest mi natomiast mikrofon. Fajnie byłoby gdyby SPL było w miarę duże, ale nie leciało jednocześnie jakoś strasznie po jakości, żeby nie było efektu charczenia.

 

Nie mam pojęcia czy słuchawki powinny być bardziej ciemne, jasne, zimne, czy ciepłe. Proszę o pomoc i propozycje modeli.

 

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Monte to kup lepiej tanie dokanałowe , szkoda lepszych słuchawek do niego bo i tak z nimi sobie nie poradzi. Dźwięk wydobywający się z niego można ocenić na 3- , czuć jeszcze w nim starą generację telefonów Samsung.

 

Do domu - http://allegro.pl/sluchawki-superlux-hd660-studio-pro-hifi-hi-end-i2829476244.html

 

Do Monte - http://www.focalprice.com/EP771W/Stereo_Inear_Earphone_with_35mm_Jack_White.html#.UL5wnEa06mU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem monte i go nawet lubiłem. Miał ładną górę. tylko mocy mu brakowało do dużych słuchawek podobnie jak clipowi.

Ja bym zrobił tak:

- http://forum.mp3store.pl/topic/95620-jvc-rx900-modowane/page__hl__jvc

- nowa dźwiękówka do 50zł

- tanie, basowe doki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytałem troszkę o HD660, prosiłbym o wypowiedzenie się na ten temat:

http://forum.mp3store.pl/topic/97597-superlux-hd660-charczenie-lewego-kanalu/

A konkretniej, jak długo użytkowaliście te słuchawki (lub użytkujecie), czy są/były jakieś problemy (znane lub mniej) z nimi które się pojawiły?

 

Czytalem też, że HD660tki mają 150 omów impedancji. W związku z tym (biorać pod uwagę ich 98dB SPL) chciałem spytać, czy dość mocno grają, czy raczej słabo (głośność, przy tym efekt charczenia)?

 

Przy okazji, jak się mają pochodne tych słuchawek, bo czytałem też o HD662 oraz HD669. Które z nich (włącznie z HD660) "górują" dla moich wymagań?

 

Wiem, marudzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego samego co ty i zostały mi polecone te same słuchawy HD 660 czyli muszą być niezłe chyba;p Poczytałem trochę o nich i ostatnia wątpliwość tyczy się artykułu w którym gościu napisał że to słuchawki do pracy w studiu a nie do zabawy http://dobrestudio.blogspot.com/2011/06/superlux-hd-660-suchawki-studyjne.html. I się martwię jak w nich będzie wyglądać dłuższe posiadywanie w celach relaksacyjnych;p <można tego typu strony tu podawać?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten sam artykuł w sieci.

 

HD-660 na pierwszy rzut ucha brzmią dość konturowo – i powiedzmy, że brzmienie nie jest ich najmocniejszą stroną. Silnie zaznaczony bas i góra pasma męczą na dłuższą metę. Ale też nie zostały one skonstruowane do słuchania muzyki, a do konkretnych prac studyjnych – jako narzędzie odsłuchowe,

 

To też mnie zastanawia, a dodatkowo ma skręcany krótki kabel, zastanawiam się czy na start nie jest potrzebny recabling, czy przedłużacz na tego samego jacka...

 

Prosimy w takim razie o wypowiedź użyszkodników tych słuchaweczek, mając na uwadze "czas pracy nieustannej" :)

Edytowane przez hycopodlogebec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na oku JVC HA-RX700. Miałem na głowie starszego brata 900'tki- czołg nie słuchawki(wielkie ,wygodne jak dla mnie, konstrukcja wydała się solidna, kabel gruby ale elastyczny 3m bodajże). Miałem możliwość posłuchania w MM pod jakąś wieżą Pioneera. Iiii nawet fajne- bas był, reszta chyba tez ujdzie ale ja nie mam jakiejkolwiek wprawy w ocenianiu. 700 prawie taka sama budowa i wymiary a co do dźwięku to się właśnie bym chciał dowiedzieć ale w łeb się te HD660 nabiły;p Panowie jak się mają te JVC do SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exton, wpadnij sobie tutaj http://forum.mp3stor...uperlux-wybrac/

Ja chyba wybiorę się po HD660 (chociaż pewnie skończy się na zakupie przez Internet), zobaczymy czy ktoś dziś jeszcze coś napisze.

 

Z tego co widzę, to nawet taniej mnie wyjdzie zamówienie z mp3store.pl

http://www.mp3store.pl/article/superlux-hd660-black-ean.4710423848337,2011411223056160716.html

I przejście się po nie. Hm?

 

...mialem i k55 i k66......i to byl najgorszy zakup jakiego dokonalem - polowe tansze moglem miec bijace te plastikowe dziadostwo na leb......

 

chcesz cos podobnego do beyerdynamic?niedrogo, napewno lepsze od tych akg tyle ze firma to jakis superlux......

 

a co do beyerow daja rade do sluchania(miksy sie strasznie przewala) ale tylko gdy bedziemy sluchac plasko - ingerencja jakims eq daje sie ostro we znaki na -...

**********************

Zbynia, nie wiem, czy piszesz o superluxach, bo czytałeś jakiś sponsorowany test w prasie, czy masz takie słuchawki, czy co..??

 

Nie polecam absolutnie tych słuchawek, grają przeciętnie, brzęczą jak są basy! i spadają z głowy!! A kosztują 149 zł katalogowo.

Lepiej nabyć słuchawki w markecie za 50 zł.

 

Uzasadnienie mojej opini:

 

Superlux HD-660 są dystrybuowane przez firmę, w której osobiście pracowałem przez rok, i byłem odpowiedzialny za ten produkt. Wystarczy?

Edytowane przez hycopodlogebec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo z tym spadaniem z głowy to chyba nie bardzo, nawet po zdjęciach widać ze raczej mocno dociskają bo słuchawki aż do siebie przyciska ale to chyba spoko. Pamiętam jak miałem na głowie Koss UR29 tak samo dociskały i było spoko. Ja chyba tez MP3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lecę do MP3Store na odsłuch, być może od razu zakup. Dam znać co i jak.

 

No więc jestem już szczęśliwym posiadaczem HD660 :)

Słuchałem na iModzie DnB (Audio). Chcialem odplynac :D

Polecam

 

Do Electro, Electro Trash i Dubstep rowniez swietnie sie spisuje.

Edytowane przez hycopodlogebec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności