Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sony XB400 vs ZX600


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna któregoś z tych modeli słuchawek.

Będą grały z SGS II, więc bez szału. Muzyka jakiej słucham jest bardzo różna: rock, jazz, hip-hop, metal, pop...

Pierwszym wyborem były ZX600 - ładny dźwięk, bardzo wygodne, fajne wykonanie.

Potem w Sony Center posłuchałem XB400 - co prawda nie mają miękkiego pałąka, ale też są wygodne. Do tego mają naprawdę dużo basu.

I teraz pytanie, czy ktoś się dopatrzył jakiś minusów w tych słuchawkach? Czy tak dużo basu jak mają XB400, nie będzie przeszkadzało w słuchaniu przez jakąś godzinę (tyle zajmuje mi dojazd do pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co najlepiej jakbyś sam sobie odpowiedział na to pytanie. Są ludzie, którym bas ryje baniak przez 10h i chcą więcej, a są tacy którym basu za dużo przy neutralnym brzemieniu.

 

Ogólnie nie wiem jak interpretować w twoim przypadku stwierdzenie "Do tego mają naprawdę dużo basu". To lepiej czy gorzej? Jeśli lepiej, no to chyba wytrzymasz tą godzine, a jeśli gorzej to po co na siłe je brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś okazję przesłuchać obydwu modeli, a nadal nie jesteś zdecydowany to przesłuchaj je jeszcze raz. Sam mam ZX600 i jestem z nich zadowolony, ogólnie dosyć uniwersalne słuchawki. Słucham na nich metalu i dupstepu i obydwa gatunki fajnie brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba będę musiał się im przysłuchać jeszcze raz. Bo trochę obawiam się jak brzmi np. jazz na XB400.

Bas jest fajny, ale żeby nie był męczący.

 

A ktoś ma doświadczenia z takimi gąbkami jak w XB400? Bo one są ciut inne niż klasyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności